TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Sty 2018 19:30 #583199

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41763
Trochę sprostuję Aniu Twojego posta.Rezygnuję z moczenia cebulowych i czosnku w PW i wracam do odkażania dymki i ząbków czosnku nadmanganianem potasu.PW nie zabezpieczył do końca przed chorobami w gruncie. :bye: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Sty 2018 19:46 #583207

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Rezygnujesz z moczenia zebranego czosnku ?.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Sty 2018 19:55 #583211

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41763
Rezygnuję jedynie z zaprawiania czosnku i dymki przed wysadzeniem do gruntu.Natomiast dalej gorąco polecam moczenie czosnku i już cebuli,zaraz po ich zbiorze.W mijającym okresie również robiłem przecierkę PW części papryki i pomidorów zerwanych tuż przed przymrozkami.Niewiele tego było ,ale zauważalnie zmiejszyła się ilość tych warzyw z pleśnią.Takie moczenie będę robił również w tym sezonie. :drink1: :drink1:

Aniu rozumiem,że cytowałaś mój post,a moje odniesienie dot.zmian,dotyczyło tylko i wyłącznie Twego postu,gdzie mnie cytowałaś. :bravo: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2018 19:59 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, kazko47, Pestka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Sty 2018 20:02 #583213

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Ja zamierzam w tym sezonie wysadzić czosnek po dłuugiej przerwie. Z rozsady doniczkowej w perlicie. Nie dużo tego bo tylko paletę, czyli 28 główek . 14 ząbków zdezynfekuję nadmanganianem, a drugie 14 - DMSO.
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2018 20:03 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, kazko47

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Sty 2018 20:05 #583214

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6064
W ub.roku dowiedziałem się pierwszy raz (jednak człowiek uczy się przez całe życie) o stosowaniu ekranów odbijających
światło przy produkcji rozsady na parapecie okiennym. Mam wobec tego pytanie, czy wystarczy np. zwykły biały brystol,
czy trzeba jeszcze bardziej go wybielić farbą, albo czy może być folia aluminiowa? :unsure:
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Sty 2018 21:14 #583239

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja używałam srebrnych gotowców do szyby auta.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kazko47

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Sty 2018 22:01 #583255

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Jak twierdzą moi techniczni koledzy folia aluminiowa to efekt programów kosmicznych, materiał najlepiej odbijający światło. :woohoo: Gdy się ogląda zdjęcia growboxów, one często mają folię na ściankach. Tylko drze się ona łatwo i jest nieporęczna w obsłudze. Chyba zostaje popróbować. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kazko47

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Sty 2018 22:22 #583265

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Skuteczność oświetlenia zależy od kąta padania promieni świetlnych. Jeśli się wykorzysta tą zasadę zbędne są ekrany. W okolicach 20 marca a więc w okresie intensywnych wysiewów roślin słońce jest nad równikiem w zenicie, więc aby uzyskać maksymalne naświetlenie wystarczy pochylić pojemniki z rozsadą o kąt równy różnicy szerokości geograficznej i kąta prostego, czyli w naszych polskich warunkach o ok 40 *. Ja mam parapet północny i to mi wystarcza do uprawy rozsady pomidorów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, kazko47, Horti, Zbyszko46, Pestka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 10:37 #583353

  • Zbyszko46
  • Zbyszko46's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 290
  • Otrzymane dziękuję: 485
Kazik może być brystol,ale może też być karton z naklejoną folią aluminiową. Ważne aby ustawić pod odpowiednim kątem
(kąt odbicia równa się kątowi padania
Pozdrawiam,Zbyszek
Życie jest naprawdę proste, lecz upieramy się by je komplikować” Konfucjusz
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kazko47

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 18:35 #583445

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Dziś posiałam petunię i szałwię a jak do soboty dotrą wielodoniczki to posieję jeszcze cebule cukrową i ręce mnie świerzbią by wysiać sałatę lodową :happy: bo tak sobie pomyślałam że do marca by były ładne sadzoneczki i może na Wielkanoc miałabym już swoją sałatę :) ale to jeszcze do przemyślenia hm... w sumie zanim bym rozsadziła papryki i posiała pomidory to sałata mogłaby chować się w domu a później aut na balkon (mam zaszklony ) mróz by jej nie sięgnął to samo z porem, selerem i cebulą.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, lucysia

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 19:25 #583456

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Aguś, czy nasionka petunii i szałwii rozsypałaś na powierzchni podłoża ? One są tak drobniutkie :think:
Pytam, bo sama wysiałam surfinie, a te skubane, nadal śpią.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 19:27 #583457

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Aniu petunie rozsypałam po wierzchu a szałwię przykryłam 1 cm ziemi. Co do nasion petunii już myślałam że mi puste opakowanie przysłali :happy: gdzie te nasionka spadły pojęcia nie mam ale ziemię na wierzchu po ich wysianiu ubiłam delikatnie pudełkiem po zapałkach
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zielona

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 19:29 #583458

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja to nawet nie myślę o innych rozsadach jak pomidor i papryka.Już się boję o miejsce na parapetach.Naliczyłam,że papryki potrzebuję ponad 100 sadzonek i drugie tyle pomidorów!
Na nic innego miejsca nie starczy.Za to będzie pod dostatkiem wszystkiego :dance:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 19:30 #583460

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
ja też tak sobie myślałam :rotfl1:
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 19:36 #583462

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja się na razie opieram chęci siewu.Planuję wszystko później jak w 2017. O tej porze były już wysiane ostre papryczki.W tym roku zwalniam bo w perlicie ciut krótszy termin hodowli rozsady.Dzień będzie dłuższy,słońce wyżej,cud,miód i orzeszki.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek49, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 19:52 #583466

  • olegowa
  • olegowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 772
  • Otrzymane dziękuję: 1840
Aga jaką szałwię już wysiałaś? Przymierzam się do Brazylijskiej Olbrzymiej, tylko nie wiem czy jeszcze troszkę nie poczekać, czy mi nie wybiegnie.
Pozdrawiam Zosia
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 19:53 #583467

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Czerwoną błyszczącą.
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2018 20:00 przez Agusiak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, olegowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 20:00 #583470

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6064
Zbyszko46 wrote:
Kazik może być brystol,ale może też być karton z naklejoną folią aluminiową. Ważne aby ustawić pod odpowiednim kątem (kąt odbicia równa się kątowi padania)

Dzięki za podpowiedzi. Mam taki plan zrobić z brystolu. Co do ustawiania pod kątem, to robię to od jakiegoś czasu przy produkcji rozsady,
tak jak wspominał o tym Pomodoro. Być może zamontuję zwisające oświetlenie ledowe.
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zbyszko46


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.760 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum