TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 20:04 #583471

  • olegowa
  • olegowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 772
  • Otrzymane dziękuję: 1840
Styczeń-luty, ale będę wysiewać pierwszy raz, no i mam tylko 5 nasionek.
Pozdrawiam Zosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 20:11 #583477

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
No to szkoda ryzykować posiej w I lub II tyg. lutego tak wydaje mi się bezpieczniej będzie.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olegowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 20:12 #583478

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Agusiu, dziękuję - potrzebuję Waszego wsparcia, bo jak świat światem, nie wysiewałam takich kwiatów ( jedynie goździki ) - surfinie też trzymam bez przykrycia. Zostałam także obdarowana nasionkami szałwii czerwonej ( wysokość 120 cm, kwitnie do mrozów ) od naszej Danusi ( :kiss3: ) - z Waszych słów wynika, że mogę też już tę szałwię wysiać.
Wysiewacie do zwykłego podłoża ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 20:29 #583489

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Aniu nie napisałam, ale swoją przykryłam. Wszystko przykrywam bo na parapecie szybko by podłoże mi wysychało. Przykryłam folią spożywczą i porobiłam dziurki igłą do szycia. Ja wysiewam do zwykłego podłoża Sterlux nie zawiodłam się w ub. roku i mam nadzieję że się nie zawiodę. Ale ja jakbym była na twoim miejscu wrzuciłabym to w perlit.
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2018 20:35 przez Agusiak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 20:34 #583493

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Moje nasionka siedzą w kuwetkach umieszczonych w workach foliowych - muszę tylko pamiętać o codziennym wietrzeniu.
Perlit ładnie utrzymuje wilgotność, a że jest "sterylny", nie obawiam się o pleśń.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2018 20:35 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 20:43 #583499

  • olegowa
  • olegowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 772
  • Otrzymane dziękuję: 1840
Ja do zwykłego podłoża dodaję trochę wemikulitu tak ok 1/4-1/5 objętości ziemi.
Taką mieszankę robię od 2 lat. Polecił mi ten sposób pan sprzedający rozsady na rynku. Powiedział, że wermikulit lepiej zatrzymuje wilgoć i napowietrza podłoże, ale kiedy skończy mi się zapas (już resztka z zeszłego roku) będę używać perlitu - tego cały wór czeka na eksperymenty z pomidorami, to wykorzystam też do kwiatków.
Pozdrawiam Zosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 21:03 #583509

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Dzisiaj posiałam trawę dla kota :happy3: i eksperymentalnie ostre papryczki, które nazwałam Hugo. Namoczyłam nasionka w roztworze wody utlenionej i część wysiałam wprost do ziemi, a część na wacikach do kiełkowania. Oba pojemniki stoją na dekoderze. Zobaczę, jaka będzie różnica we wschodach i w samych roślinach. Teraz czekam :lev:
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Agusiak, Lucas

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 16 Sty 2018 21:45 #583522

  • Lucas
  • Lucas's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 164
  • Otrzymane dziękuję: 171
Horti wrote:
Jak twierdzą moi techniczni koledzy folia aluminiowa to efekt programów kosmicznych, materiał najlepiej odbijający światło. :woohoo: Gdy się ogląda zdjęcia growboxów, one często mają folię na ściankach. Tylko drze się ona łatwo i jest nieporęczna w obsłudze. Chyba zostaje popróbować. :)


To nie folia ameliniowa tylko tzw. folia mylar, coś zupełnie innego.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Sty 2018 17:38 #584533

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Na dzień dzisiejszy ( 20 stycznia ) mam zgromadzone następujące towarzystwo albo na wacikach, albo bezpośrednio w podłożu ( perlicie ): ostre papryczki Habanero Chocolate i Explosiv Ember, pomidorki testowe "Portos" i Śliwkowy, bakłażan NN chiński. Muszę się bardzo pilnować, aby nie zaszaleć z innymi warzywami, bo skutki mogą opłakane :flower:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Sty 2018 18:32 #584552

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50633
Siewki moich perlitowych pomidorków w ilości 14 sztuk są równiutkie i podobne jeden w jeden ,jak bliźniaki jednojajowe :rotfl1: , i mimo, że to odmiana silnie rosnąca, wcale-jak na razie- nie wykazują ochoty do wybiegania mimo, że to styczeń , a okno północne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Jan4, Adasiowa, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Sty 2018 19:30 #584564

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
Moje 9 nasionek papryki ostrej na wacikach, za to jutro jak kupie podloze to posieje, nie wiem jeszcze co ale cos na pewno - narazie kupilam 3 odmiany pomidorkow, wiec moze to one jutro wyladuja w ziemi?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2018 12:03 #584713

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Chciałabym podzielić się z Wami radością z posiadania takiego oto urządzenia, które zapewni moim pocieszkom dobre warunki do kiełkowania i początkowego wzrostu siewek. Nazywam go "kiełkownikiem", bo chciałabym w pierwszej kolejności wykorzystać taki pojemnik dla potrzeb nasion.

Wymiary: długość 42 cm, szerokość 29 cm i wysokość 17 cm. Kiełkownik jest zaopatrzony w elektroniczny termostat, dzięki któremu mogę regulować temperaturę w zależności od potrzeb warzywek. Jest lekki, stabilny i może stać wszędzie - u mnie będą to parapety. Pokrywa jest połączona z dnem za pomocą czterech klipsów, więc nie będzie problemów z wietrzeniem. Ciepło zapewniają dwie hermetyczne grzałki. Jutro próba generalna :)







Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marzenka, Zbyszko46, pszczelarz5, pouder, Marlenka, Agusiak, TomekD

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2018 12:11 #584716

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15358
  • Otrzymane dziękuję: 50633
Temperatura, to jedno. W przypadku niedostatecznego oświetlenia lepiej nie forsować temperatury. W niższej rośliny będą rosły wolniej, ale nie będą zbytnio wybiegać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zbyszko46

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2018 12:18 #584717

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Masz rację Mieciu, dlatego na początku będę wykorzystywać kiełkownik tylko na potrzeby nasion, a następnie, gdy pojawią się siewki, temperaturę obniżę, w zależności od miesiąca i ilości światła.
Na razie jestem szczęśliwa, bo ostatnimi czasy router przestał wystarczać.

Czy ten kiełkownik wyglądem coś Wam przypomina :)?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2018 12:26 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2018 12:20 #584718

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
I moje petunie zaczynają wychylać łepki ;) Szałwia na chwile obecną siedzi jak zaklęta :)

20180121_120817.jpg
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2018 12:23 #584720

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Agusia, po cichutku Ci powiem, że w tym wątku pokazujemy rozsadę WARZYW - dla petunii, surfinii, funkii etc. mamy inny wątek, w dziale doniczkowym :kiss3:
Niemniej bardzo się cieszę z Twoich maluchów - i będę im kibicować. Dziękuję bardzo za zdjęcie, zostawię je tutaj na dobry początek :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2018 12:26 #584721

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Zapraszam Cię Aguś, tutaj m.in. forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...tunie-uprawa-odmiany

Kilka naszych dziewczyn opisuje tam wysiew surfinii i petunii, więc byłabym bardzo szczęśliwa, gdybyś dołączyła ze swoim doświadczeniem do naszej kwiatowej ekipy :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2018 13:44 #584753

  • logitech55
  • logitech55's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 149
  • Otrzymane dziękuję: 55
Mnie przypomina troszeczkę inkubator do jajek. Myślę że taki lepszy z ustawianą temperaturą można wykorzystać
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.613 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum