TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sie 2020 18:00 #724946

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 610
  • Otrzymane dziękuję: 6644
Kreciku :bravo: ślinka cieknie mięsista-takie najlepsze...
Jak będziesz pewien nazwy to daj znać ,chętnie bym u siebie taką widziała ...
Pozdrawiam,Anka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sie 2020 18:42 #724952

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41835
Adam niewiele wiem o tej papryce.Dostałem kilka nasion od znajomych,a on od swoich i to tyle.Kolor b.ładny w smaku również dobra.Mam dwa krzaczki jako sygnalizator i sprawdzian co to jest.Ponadto z braku miejsca rośnie w namiocie w dość złych warunkach i ma niewiele owoców.Dodatkowo na jednym krzaku owoce mają dwa różne kształty tj.sześcianu i ta stożka.To tyle co wiem. :bravo: :bravo: :bye: :bye: ;) ;)

Mejra!!Aniu z ustaleniem nazwy może być problem,ale papryka warta zachodu. :coffe: :coffe: :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2020 18:45 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sie 2020 18:45 #724953

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Krecik stary wrote:

007-48.jpg

Józiu, a czy kojarzysz może, co to za odmiana papryki w kształcie czerwonego stożka - ta na górze zdjęcia Twoich paprykowych skarbów :bravo: ?
Bardzo lubię taki typ owocu.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sie 2020 18:51 #724955

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41835
Aniu to jest Jolanta,jak i pozostałe czerwone.Te krzaki trochę chorowały.Musiałem je zebrać ponieważ zostały uszkodzone przez takie fajne słoneczko,inaczej poparzenia słoneczne. :bye: :bye: :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, pszczolka, Nimfa, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sie 2020 19:06 #724957

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Widziałam Jolantę na innym z Twoich zdjęć i w pierwszym momencie zobaczyłam blokowy kształt :oops:
Czyli na jednym krzaczku wyrosły dwa typy papryczek ... ale nawet chorowite wyglądają bardzo ciekawie.
Dziękuję :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, pszczolka, Nimfa, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sie 2020 13:08 #725069

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41835
I jeszcze jedna papryka czerwona słodka na razie NN(lub Bolszoja zołotaja).Również posadzona jako sygnalizator na następny sezon.Tej jeszcze nie przecinałem,czekam na całkowite wybarwienie :bye: :bye: :bravo: :bravo: :) :) .

010-26.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Marlenka, bietkae, Sylwiaaa, magnes, Nimfa, Zygowa, anaka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sie 2020 13:22 #725077

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Ależ ona ma kolor :eek3: Piękna i chyba dość wczesna.
U mnie coraz więcej przebarwia się owoców,ale to raczej żywa czerwień.Tu z mieszanki Legut.Pierwsze zaczęły dojrzewać Ajvarski i chyba Carliston w gruncie.
Mieszanka Legut.Zdjęcie z 3.08.
pap.miesz.legut.13.08.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sie 2020 17:54 #725102

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Kreciku, Bolszoja Zołotaja to ona nie będzie, bo jest krasnaja (czerwona). A na jej nasionka dużymi literkami się piszę i nie tylko na nią.No i pokaż ją w przekroju.
Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2020 17:57 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sie 2020 18:12 #725104

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41835
badzia!! W internecie ciężko coś znaleźć.Właśnie przed chwilą dostałem osobistą propozycję z Alle ze zdjęciami tej papryki i jest czerwona.Ale pomijam to,w każdym razie podejrzeli,że szukam informacji i szybko zareagowali.Zobaczymy co jest w środku. :rotfl1: :rotfl1: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, Marlenka, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sie 2020 20:32 #725116

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Zbiory z ubiegłego roku (wrzesień):

20190907_103751-3.jpg


+ tyle samo papryczek ostrych.


W tym roku "napalona" ubiegłorocznym zbiorem, posadziłam kilka krzaczków więcej. I co? I papryki słodkie jeszcze zielone, a już ugotowane - pomarszczone, miękkie :cry3:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sie 2020 20:40 #725117

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Może ona jest złotą medalistką, dlatego ma to magiczne słowo w nazwie.

Ja dałam papryczkom siatkę cieniującą. Super się to sprawdza, ale mam tylko 15 krzaczków.
Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2020 20:44 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, Nimfa, Zygowa, anaka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sie 2020 20:43 #725118

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Na przyszły rok muszę pomyśleć o takiej siatce.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sie 2020 20:52 #725120

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Naprawdę warto. Wydatek jeden, a wygoda na wiele lat.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 15 Sie 2020 09:43 #725162

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1405
  • Otrzymane dziękuję: 11148
W tym roku pokusiłam się po raz pierwszy o uprawę papryki. Sonduję, czy potrafię i mam ich niedużo, ale różne. Wybieram rodzaj na przyszłość. A to mój dzisiejszy zbiór i nie pierwszy. Bardzo mi smakuje Pomidorowa (chociaż wszystkie podobne, ale te niuanse właśnie), i już wydłubuję z niej nasiona. To ta pomarańczowa.

DSCN6278.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, czarna2066

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 20 Sie 2020 17:07 #725955

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Dopiero zerwałem 3 dojrzałe papryki. :placze:
DSCN4179.jpg
DSCN4180.jpg

DSCN4181.jpg
DSCN4182.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, ewakatarzyna, czarna2066

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 20 Sie 2020 17:40 #725967

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
U mnie też słabo dojrzewają słodkie papryki :jeez:
Mam Palermo która jest późna oraz typu blok z nasion z kupnej papryki.

Teraz wiem, że w przyszłym sezonie muszę posiać wczesne odmiany :teach:

Zdjęcia z 29 lipca :dazed:
IMG_20200729_161026.jpg


IMG_20200729_161004.jpg
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2020 17:43 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 20 Sie 2020 19:21 #725982

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
Bardzo plenna Carliston - juz pojedyncze sztuki zostały wykorzystane do przygotowania szakszuki
carliston.jpg

Ajvarski
ajvarski.jpg

i NN Adriana
nnadr.jpg

Ponieważ to moja pierwsza przygoda z paprykami, więc bardzo cieszą takie widoki :dance:
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 20 Sie 2020 19:34 #725986

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51911
Marysiu, papryka Carliston jest również bardzo aromatyczna, jako suszona. Zresztą jak wszystkie tureckie kapie :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, pszczolka, Nimfa, ewakatarzyna, czarna2066


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.682 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum