TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 24 Wrz 2020 20:25 #729378

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3561
  • Otrzymane dziękuję: 30027
Większość moich papryk zerwałam zielonych.Po tygodniu spędzonym w "przechowalni,dojrzewalni".
Złoty Deszcz


20200924_195653.jpg


20200924_195756.jpg


Grek

20200924_195701.jpg


20200924_195749.jpg


I jeszcze trochę potrzebujące czasu


20200924_195739.jpg
Maria
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 25 Wrz 2020 08:30 #729400

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41761
Papryki słodkie w gruncie zerwałem wczoraj.Na krzakach zostały tylko zielone małe.Czy urosną nie wiem,ale do czasu kopania działki zostaną,chyba że wcześniej zmarzną.Zerwałem dojrzałe i zielone już z wykształconymi owocami. :bye: :bye: :coffe: :coffe:
002-312.jpg

003-248.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Jan4, Armasza, Marlenka, bietkae, pszczolka, bastis, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 02 Paź 2020 01:22 #730024

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5626
  • Otrzymane dziękuję: 26598
lucysia wrote:
Jeszcze nie dojrzewają, tylko NN Adrian
Reszta nawet ładnie wiąże

15984632508272.jpg

Jaka jest historia NN Adrian, owoc przypomina paprykę odmiany IGA.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Paź 2020 15:46 #730911

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41761
Ostatnia czerwona papryka dziś zerwana.Prawdopodobnie jest to Bolszoja Zołotaja.Złota to ona nie jest ale pod taką nazwa w przestrzeni istnieje czerwona i żółta.Jeżeli ścianki będa grube zbiorę nasionka. :bravo: :bye: :bye:

009-38.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Jan4, Adasiowa, Miragoral, bietkae, Sylwiaaa, Termaj, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Paź 2020 22:30 #730952

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5626
  • Otrzymane dziękuję: 26598
Od kilku lat próbuję uprawiać paprykę, raczej z kiepskim wynikiem. W gruncie w tym roku to porażka, zresztą nie pierwsza, inne lata też słabo. Wczoraj zerwałam same zielone i słabo wyrośnięte owoce, raczej z nich nic nie będzie. Liczę, że będą się nadawały do ususzenia na słodką sproszkowaną paprykę, o ile się w ogóle zaczerwienią, a jaki będzie smak tej przyprawy, kto to wie. Po tym roku na 95% rezygnuję z papryki w gruncie. Drugie miejsce gdzie próbuję, aby efekt przewyższał wkład, to taras usytuowany na I piętrze (to wnoszenie donic). Tu niektóre owoce są wielgachne, ale też dużo zielonych. Z tego powodu od dziś mam w domu ogród botaniczny, wstawiłam je pod lampę w domu, tyle było z nimi zachodu, nie zrezygnuję na tym etapie, tylko znowu nakłady finansowe, mam nadzieję, że pod lampą dojrzeją, co ze smakiem nie wiem. Nadal próbuję i się uczę.

ogr.bot.1.jpg


ogr.bot.2.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Marlenka, Miragoral, bietkae, ewakatarzyna, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Paź 2020 18:05 #731017

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Aluszka, to co mogę doradzić Ci tak "na szybko", to usunięcie nadmiaru liści, a na pewno tych do pierwszego rozwidlenia i tych zarastających owoce. Można też ( przyznaję, że tak robię ) ogłowić każdy pęd z paprykami. Radziłabym też zerwać wszystkie dojrzałe i zapalone owoce. Te trzy zabiegi "zmuszą" roślinki do zaprzestania dostarczania energii do dalszego wzrostu, aby papryki skupiły się przede wszystkim na dojrzewaniu owoców. Można też ograniczyć podlewanie.
Ze swojego doświadczenia napiszę jeszcze, że dobrze byłoby sprawdzać, czy na krzaczkach wniesionych do pomieszczenia nie "obudziły" się mszyce lub nie pojawiły się nagle mączliki.

Piękne rośliny, aż miło popatrzeć :bravo:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Paź 2020 10:16 #732138

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1452
  • Otrzymane dziękuję: 7790
Kilka lat temu, ktoś mi powiedział że nie istnieje papryka o zielonym kolorze a w sprzedaży jest po prostu papryka nie dojrzała , czy tak jest rzeczywiście?
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 23 Paź 2020 10:27 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Paź 2020 12:39 #732144

  • pawel_botanik
  • pawel_botanik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 466
Zielona papryka dostępna w sprzedaży to papryka niedojrzał, później dojrzewając osiąga kolor czerwony, pomarańczowy czy żółty. Oczywiście jest szereg odmian przeznaczonych na zbiór jako papryka zielona np. hiszpańska padron, która jak jest dojrzała ma kolor czerwony.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, zwykły chłop

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Paź 2020 16:55 #732159

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1452
  • Otrzymane dziękuję: 7790
Krecik stary wrote:
Ale mam i też taką papryczkę na razie NN(lub Quatro).Smaczna słodka i ładna.Ścianki ok.7-8 mm.

003-234.jpg

Czy jest szansa na nasionka tej papryki na straganiku ?
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jonatanka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 24 Paź 2020 13:46 #732223

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41761
Adam jeśli nic się nie zmieni na gorsze to nasionka wyślę w poniedziałek. Oznaczę je jako Q-NN. :bye: :bye: ;) ;) ;)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jonatanka, Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 06 Lis 2020 09:15 #733512

  • jaknieja
  • jaknieja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 413
  • Otrzymane dziękuję: 1832
Kochani, w tym roku moje papryki to kompletny niewypał. Na kilkanaście krzaków papryki słodkiej miałam 1 (JEDEN) krzak papryki czerwonej, dwa krzaczki żółtej, a pozostałe okazały się papryką białą, która na dodatek była kompletnie bez smaku. Na przyszły sezon postanowiłam nie ufać obietnicom handlarzy i samodzielnie przygotować rozsady. Chciałabym założyć zamówienie na forumowym straganiku i oczywiście postaram się przegrzebać ten wątek, ale byłabym bardzo wdzięczna gdybyście doradzili mi w kwestiach odmian. Szukam papryk czerwonych, żółtych i pomarańczowych, które będą słodkie, plenne, niezbyt późne, smaczne na świeżo i dobre do marynowania, o dość grubych ściankach. :thanks:
Edyta
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2020 09:15 przez jaknieja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 06 Lis 2020 09:32 #733518

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3672
  • Otrzymane dziękuję: 19509
Przyłączam się do prośby jakniei :thanks: :thanks:
No, i żeby były bezproblemowe w uprawie (u mnie póki co tylko w gruncie).
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2020 10:45 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 06 Lis 2020 09:41 #733523

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7807
  • Otrzymane dziękuję: 51676
Mamy bardzo dużo takich papryczek. Na szybko przychodzi mi do głowy Lesya, Urzej, NN Adrian, Super Red Pimento. Krecik też wyżej zamieścił zdjęcie ciekawej NN. Zapraszam do prześledzenia sierpniowych i wrześniowych relacji z upraw, a wtedy na pewno coś wpadnie Wam w oko :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2020 09:41 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, jaknieja, JaKasiula, pawel_botanik

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Lis 2020 18:57 #734448

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Zygowa wrote:
Zbiory z ubiegłego roku (wrzesień):

20190907_103751-3.jpg

Dobra kobieto czy znasz nazwy tych niewielkich papryczek :pomarańczowej w środku, żółtej z lewej str i czerwonej w lewym rogu. Podobne do moich NN.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Lis 2020 20:53 #734467

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
* pomarańczowa w środku - nasionka wydłubane z kupnego miksu kolorowych papryk - nazwałam ją "pomarańczowa mini"
* żółta z lewej strony - "Oliwia"
* czerwona w lewym rogu - "Corazon" (na świeżo wydawała się łagodna; marynowana i jako dodatek do dań na gorąco już taka nie była - nie ostra, a bardzo pikantna)
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 14 Lis 2020 20:54 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, lucysia, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Lis 2020 21:43 #734475

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Bardzo dziękuję. Też mam dlubane z kupnych i nie wiem co zacz. A Corazon zamówię, fajna jest.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzejkowa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 19 Lis 2020 16:24 #734982

  • kinia34
  • kinia34's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Ogród to miejsce , które sie odwdziecza
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 48
A ja mam kilka czerwonych.Czy mają jeszcze szansę się zabarwić?Trochę za późno je ogłowiłam.
20201119_155055.jpg
Kinga - kinia34
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 19 Lis 2020 16:26 #734983

  • kinia34
  • kinia34's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Ogród to miejsce , które sie odwdziecza
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 48
B)
Załączniki:
Kinga - kinia34
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.596 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum