TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 19 Lis 2020 16:34 #734984

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7806
Przy tej temp. to chyba się nie zaczerwieni, papryka lubi ciepło, ja bym zerwał i w domu by się zaczerwieniła, ale ja mam małe doświadczenie. Może wypowie się ktoś z większym stażem
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 19 Lis 2020 16:35 #734985

  • pawel_botanik
  • pawel_botanik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 466
Warto zebrać zielone papryki i w domu umieścić w woreczku/pojemniku z jabłkiem - dzięki etylenowi, który wydzielany jest z jabłek papryki dojrzeją :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 08 Gru 2020 18:27 #737738

  • papryczka
  • papryczka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 481
  • Otrzymane dziękuję: 914
Kupowałem w tym roku Oleńkę a przyszedł Dumas myślałem że to to samo ale chyba nie bo Oleńka jest nadal czy dumas jest lepszy od oleńki ? Ostatni raz oleńkę uprawiałem 10 lat temu i wydaje mi się że była smaczniejsza od dumasa. Może ktoś ma porównanie aktualne?
Staszek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sty 2021 13:46 #743022

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Kupiłam nasiona takiej papryki. Czy ktoś z Was ją uprawiał?

DSC_0270-2.jpg
Pozdrawiam Gosia :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sty 2021 17:14 #743067

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Tak, ja. Bardzo fajna i u mnie mimo zimnicy przetrwała w gruncie, wydając fajne czarne papryczki. :)

IMG_20201019_143751.jpg

Papryka słodka Zulu.
Pozdrawiam Alicja.
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2021 19:09 przez Zielona.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sty 2021 18:54 #743082

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51916
Mam do Was gorącą prośbę. Chodzi mi o podpisywanie odmian papryk, pomidorów i innych warzyw również poza zdjęciem. Jeżeli dana odmiana ma podpis na zdjęciu, wtedy Nasza wyszukiwarka nie może tego szukanego słowa /nazwy odmiany/ znaleźć. Sama się złapałam na tym, że tak czasem robię :oops: i nie mogę znaleźć tego, co sama pokazywałam na zdjęciach :whistle:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Sty 2021 19:10 #743084

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Macie rację, już uzupełniłam.
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, JaNina, del, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 15 Sty 2021 01:59 #743120

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5664
  • Otrzymane dziękuję: 26811
Moderatorka lub Administrator gdzieś prosili, by podpisywać nad zdjęciem.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, bietkae, del, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 31 Sty 2021 09:38 #745881

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
Witam was mam nasionka wyjęte z dwóch rodzajów papryki które uprawiała w ogrodzie moja mama. Wyjęłam je bo pierwszy raz mama miała paprykę która tak obrodziła i owoce były ładnie wybarwione i pyszne. Ciekawa jestem czy te nasiona powtórzą cechy nie wiem co to za odmiana czy to f1 a myślałam żeby je wysiać jako jedyne w tym roku.
Martyna
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 31 Sty 2021 19:28 #745999

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
tysia25, żadna z odpowiedzi forumowiczów nie da Ci 100% pewności. To złożony temat. A w takich okolicznościach nie ryzykowałabym z wysianiem jej jako jedynej. Musisz sprawdzić ten konkretny przypadek, jeśli wiążesz z nią daleko idące plany.
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2021 19:36 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna, tysia25

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 31 Sty 2021 20:40 #746007

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
O dziękuję za odpowiedź w takim razie muszę zorganizować jeszcze jakieś nasionka a te wysieje na próbę i zobaczę co z tego wyjdzie.
Martyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, Prządka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 31 Sty 2021 22:43 #746027

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5664
  • Otrzymane dziękuję: 26811
Zajrzyj na straganik paprykowy, JaNinka pewnie ma jakiś pakiet startowy.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna, tysia25

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 02 Lut 2021 13:46 #746269

  • tomate
  • tomate's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 44
Hej, czy ktoś z was uprawiał kiedyś paprykę "Sandra"? Nie za bardzo idzie coś ta jej temat znaleźć.
:) Pozdrawiam
Ewa
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 02 Lut 2021 14:20 #746279

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2842
  • Otrzymane dziękuję: 11724
To odmiana z kolekcji Moravo Seed . Z opisu tej firmy: Słodka papryka "SANDRA".
Odmiana wczesna do średnio wczesnej przeznaczona do uprawy w szklarniach i pod osłonami z tworzywa sztucznego.
Owoce są zwisające, duże, o przybliżonej wadze 140 g, trójkątne i płytkie w miejscu, gdzie szypułka styka się z owocem.
Przy dojrzałości technicznej (zbiorczej) kolor jest ciemnozielony, a przy dojrzałości botanicznej(konsumpcyjnej) ciemnoczerwony. Owoce są gładkie, błyszczące i mają przepyszny smak. Istnieją 2-3 komory.
Wszystkie rośliny zasiane w tym samym czasie osiągną dojrzałość botaniczną w tym samym czasie i będzie to plon wysokiej jakości owoców.
Stosunek długości do szerokości wynosi 12: 7.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, tomate, nutella, Agucha8801, del, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 02 Lut 2021 20:23 #746359

  • tomate
  • tomate's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 44
Dzięki za te informacje. Zaplanowałam ją na grządkę :blink: No ciekawe czy się uda...
:) Pozdrawiam
Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 10 Lut 2021 21:53 #747770

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51916
Wielkimi krokami zbliża się termin wysiewu nasion papryki słodkiej przeznaczonej do uprawy w odkrytym gruncie i pod osłonami. Może jeszcze nie wszyscy mają przygotowane listy z odmianami które chcą uprawiać w tym sezonie, więc pozwoliłam sobie zrobić "spis z natury", żeby było wiadomo, jakie nasiona jeszcze są, a jakich nasion nam na Straganiku brakuje :( Może ktoś zechce wysiać coś z odmian brakujących i zasili Straganik w przyszłym sezonie :)

Wykaz nasion papryki słodkiej

W wykazie podane są ilości paczuszek.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2021 12:09 przez JaNina.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Lut 2021 00:19 #747784

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Od kilku lat mam w donicy Ramiro (czerwone), a w zeszłym roku dorwałam California Wonder z zamysłem na ten sezon. Dopisz mnie, proszę. Nie gwarantuję spektakularnych sukcesów, ale coś z nich wygrzebię ;)

Przez połączenie koty+kawa+lista zamówieniowa ze straganiku nie pamiętam dokładnie, o którą słodką prosiłam. Jak list dojdzie, sprawdzę i podam, do której papryki się jeszcze dopisuję ;)
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Kajtkowa, JaNina, Agucha8801, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Lut 2021 08:03 #747801

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
ja dostałam Bocskai ze straganika postaram się rozmnożyć, chociaż dopiero startuję z uprawami tak że trzymajcie kciuki by udało się )
pozdrawiam ciepło Elena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Kajtkowa, JaNina, Agucha8801, Prządka, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.823 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum