TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Lut 2021 18:40 #747901

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
Z listy mam Marconi Red, Mini Bell Red, Corno Di Toro Red. Poza tym będę wysiewała też inne których nie ma na liście: Black Banana, Tennessee Pomidorowa, Oda Pepper(sprzedawca twierdzi że to słodka więc może "Pepper" w nazwie walnięte?), Aconcagua Red, Doux D'Espange, Keystone Resistant, Marconi Purple.

Jeśli obrodzą z największą chęcią podzielę się nasionami :)
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2021 19:23 przez Agucha8801.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Kajtkowa, JaNina, Prządka, Babcia Ala, Kapka, czarna2066, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Lut 2021 19:48 #747921

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19569
Janinko, ze Straganiku mam Kalorez, Feherozon i Marconi Yellow. Klio też do mnie trafiła :)
Nie mam doświadczenia w uprawie papryk, ale te cztery odmiany będą pod"specjalnym nadzorem ".
I ja w chcę mieć swój wkład w kolejny Straganik.
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2021 19:54 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Kajtkowa, JaNina, Agucha8801, Prządka, Babcia Ala, czarna2066

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Lut 2021 22:14 #747959

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Zamówiłam paprykę Pimentos De Padron. Według formularza brakuje tych nasion na straganiku.
Nasiona są z 2017 roku, a darczyńcą była Ania-Adasiowa :wink2: czuję się w obowiązku, aby je wysiać i pozyskać świeże nasiona :teach:
Właśnie wyłożyłam 5 nasion do kiełkowania ;)

I pytanie na koniec, czy ta papryka jest aby na pewno słodka? Często można ją kupić w markecie (zieloną) i ona jak dla mnie jest ostra :happy4:
Wiem, że musi być dojrzała żeby pobrać nasiona :silly:

Resztę odmian, które w tym sezonie będę wysiewała podam jutro :)
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2021 22:16 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Kajtkowa, JaNina, Prządka, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Lut 2021 22:34 #747962

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Beatko, będę bardzo zobowiązana za odświeżenie Pimentos de Padron, bo moja ostatnia partia odmówiła współpracy. Bardzo fajna i wdzięczna papryka; była jedną z pierwszych, które uprawiałam i mimo mojej totalnej amatorszczyzny, obdarowała mnie ładnymi, może nie zbyt licznymi ( z mojej winy ) owocami.
Ta odmiana jest, jak głosi legenda, jak rosyjska ruletka: na jednym krzaczku mogą trafić się egzemplarze ostre i łagodne, więc ... nigdy nie wiadomo :) Generalnie przyjmuje się, że jest to papryka ostra.
Zielone papryczki, usmażone na oliwie i posypane grubą solą są bardzo smaczne. Może uda mi się dostać opakowanie takich papryk w markecie, a w każdym razie będę pilnie rozglądać się i wtedy nasze szanse na nasiona wzrosną.
Jutro przejrzę moje zasoby nasion - może mam coś, czego brakuje na Straganiku.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Kajtkowa, JaNina, Prządka, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula, ogrodowazagroda

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Lut 2021 22:41 #747963

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
We wrześniu zakupiłam owe papryczki w netto. Pobrałam z nich nasiona, ale chyba były niedojrzałe mimo długiego leżakowania w kuchni.
Nasiona po wysuszeniu są bardzo cieniutkie, powykręcane i mają taki szaro-brązowy kolor :dry:
Dlatego zamówiłam u Janinki bo bardzo mi smakowała :yummi:

Niemniej jednak spróbuję wysiać także te które pozyskałam z owoców zakupionych w netto. Może coś z nich będzie? :flower:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2021 22:43 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Kajtkowa, JaNina, del, Prządka, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Lut 2021 07:53 #747973

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52005
To może przeniosę papryczkę Pimentos De Padron do formularza z ostrymi papryczkami.
Aniu jak myślisz?
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kajtkowa, Prządka, Babcia Ala, czarna2066

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Lut 2021 08:23 #747979

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Również mam nasionka tej papryczki i pisałam o niej tutaj
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...0r?start=306#738110e
Myślę, że wpisanie jej do ostrych też byłoby problematyczne.Przeczytałam dyskusję Ani i Emalki na jej temat i chyba naprawdę trudno ją zdecydowanie zakwalifikować. Po owocach ją poznacie :happy:.
Nasionka są w kiełkowniku i pęcznieją.Mam nadzieję, że się obudzą.
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, JaNina, Prządka, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Lut 2021 12:29 #747999

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Janinko, myślę, że nie popełnimy wielkiego błędu, jeśli Pimentos de Padron zamieścimy jednak w obu wykazach, jako "Pimentos de Padron mix ostrości" - wówczas osoby chętne na uprawę będą świadome niespodzianki, jaką ze sobą niesie ta odmiana.

Wróciłam z jednego z marketów, ale w/w odmiany nie było, natomiast pełno opakowań różnokolorowych słodkich Mini Bell.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa, JaNina, del, Prządka, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Lut 2021 12:41 #748002

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52005
Powiem nieskromnie, że też tak myślałam :oops:
Kończę inwentaryzację nasionek ostrych, więc ją tam zaraz dopiszę :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Adasiowa, Kajtkowa, del, Prządka, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Lut 2021 12:49 #748003

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Papryka słodka i parę pomidorków . Coś musiałem zawalić , bo nasiona wszystkie miały kiełki , a niestety wszystkie nie wyszły . Pierwszy powód nasuwa mi się na myśl, że nasiona prosto z ciepłego dekodera poszły do dość zimnej ziemi . Takiego błędu już nie popełnię.
Zdjęcie przedstawia jedną tackę , ale w sumie posadziłem dwie tacki po 60 szt.

WP_20210212_12_38_21_Pro.jpg
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Lut 2021 13:32 #748298

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Dziś z miłości do papryki wysiałam Bocskai nasionka z 2018 roku zobaczymy jak z kiełkowalnością trzymajcie kciuki, bo jak się uda uprawa wyślę na straganik
pozdrawiam ciepło Elena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Kajtkowa, JaNina, del, Prządka, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Lut 2021 16:40 #748324

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5678
  • Otrzymane dziękuję: 26907
Nie dokonałam jeszcze wyboru, ale gdy będę się zastanawiać ta, a może ta, a może tamta :crazy: , to będę się kierować ilością na stanie z inwentaryzacji :teach: .
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa, JaNina, Prządka, czarna2066, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Lut 2021 20:14 #748355

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Agucha8801 wrote:
Oda Pepper(sprzedawca twierdzi że to słodka więc może "Pepper" w nazwie walnięte?)

Prawdopodobnie masz słodką, wczesną paprykę blokową o fioletowej skórce. 'Pepper' po angielsku to zarówno pieprz, jak i papryka.
Kupiłam takie nasiona stacjonarnie, chętnie porównam moje fioletowe dziwadełko z Twoją papryką :)
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Marlenka, Kajtkowa, Agucha8801, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Lut 2021 21:16 #748361

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
Prawdopodobnie mamy te same papryczki :)
Opis mojej:
Screenshot_2021-02-14-21-11-58-151_pl.allegro.jpg

Nie ukrywam, że wybrałam ją ze względu na ładne zdjęcie i to, że można wrzucić ją zarówno do gruntu jak i donicy :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Marlenka, Kajtkowa, Prządka, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Lut 2021 22:45 #748369

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Mnie również zaintrygowało zdjęcie. :P
Lubię dziwne owoce i warzywa. I chcę zastawić paprykowe sidła na siostrzenicę, bo ostatnio grymasi przy warzywach.
Firma nasienna, zamieściła na opakowaniu dość skąpe informacje o tym warzywie - odmiana ma być wczesna (napisali bardzo wczesna), miąższ gruby i smaczny, a owoce średniej wielkości. Ma być dobra do uprawy w odkrytym gruncie.

Cieszy mnie to, co napisałaś o uprawie w pojemnikach, bo w moich partyzanckich warunkach sporo roślin tak 'kończy'.
A jeśli jest niewysoka i plenna - tym lepiej :drink1:

Z tej samej firmy kupiłam jeszcze czarną paprykę Zulu, która już pojawiła się na Forum. Tylko nie wiem jak z ewentualną obecnością na listach COBORU...
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Kajtkowa, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 15 Lut 2021 06:35 #748373

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52005
Papryka Zulu jest na liście COBORU, więc jej nasion nie będzie na Paprykowym Straganiku.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, pouder, Marlenka, Kajtkowa, Prządka, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 15 Lut 2021 16:56 #748426

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Dziękuję. Mój tablet nie jest kompatybilny ze stroną COBORU i za wszystkie skarby świata nie chce jej otworzyć :dazed:
No to pojawi się fioletowa papryka, jeśli będzie zainteresowanie :whistle:
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2021 16:57 przez Prządka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Marlenka, Babcia Ala, tysia25

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 15 Lut 2021 20:16 #748479

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Jeśli fioletowa to Oda to niestety też jest na liście COBORU :(
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.959 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum