TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 24 Wrz 2018 21:42 #625759

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3556
Emalia112 wrote:
Koniecznie zbieraj nasiona. Ludzie uparli się na te duże papryki, a u nich po upieczeniu i ściągnięciu skórki np do ajwaru czy pasty nie zostaje nic, sama woda. U tych malych np od Adriana albo Del Piquillo, albo Lesia po ściągnięciu skórki zostaje konkretny miąższ z którego można coś zrobić.
W ubiegłym roku moja Lesia była jakaś "Lesioniepodobna". W tym roku cuuuudna. Pyszna, gruba, wielka. Nasiona zebrane.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 25 Wrz 2018 11:10 #625799

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Armasza wrote:
W ubiegłym roku moja Lesia była jakaś "Lesioniepodobna". W tym roku cuuuudna. Pyszna, gruba, wielka. Nasiona zebrane.

W bieżącym sezonie dostałam ze straganiku nasiona Lesji. Miałam 7 krzaczków, jedna roślina miała owoce podłużne, średnio grube ścianki i była dosyć ostra ( na pierwszym zdjęciu). Dwie były podobne do NN od Adriana- pomidorowe czerwone, na następnych dwóch były papryki grubościenne stożkowe, ale niezbyt duże ( drugie zdjęcie), a na ostatnich dwóch najbardziej podobne do Lesji- troche dłuższe niż poprzednie, niestety nie mam zdjęcia, na działce jeszcze jest kilka zielonych. Jestem ze wszystkich zadowolona. przynajmniej miałam większą róznorodność.

20180825_185705-3.jpg


20180818_221825.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Betula, Jaedda

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 25 Wrz 2018 21:25 #625839

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3556
Tak miałam w ubiegłym roku. Również podobały mi się wszystkie :) . W tym roku powtórzyłam zamówienie i wszystkie krzaki są Lesią :bye: .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Adasiowa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 26 Wrz 2018 16:57 #625896

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
U mnie na 2 krzaczki jeden był inny jak Lesia.
Dziś zebrałam co zostało zielonego i lekko zapalonego.
20180926_152828.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 27 Wrz 2018 11:48 #625955

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Zostawiłam krzaczki papryk które same się wysiały, samosiewki. Szkoda było mi ich wyciąć.


IMG_20180910_105554.jpg



IMG_20180910_105725.jpg



IMG_20180927_113656.jpg


Zebrane papryczki. Na jednym krzaku są lekko ostre. Pozostałe słodkie. Na górze djęcia po prawej stronie są czereśniowe.
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, lucysia, Betula, UllaM, Sylwiaaa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 06 Paź 2018 20:30 #626969

  • ogrodniczka
  • ogrodniczka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 36
  • Otrzymane dziękuję: 58
Ja również posiadam Palermo w kolorze czerwonym.U mnie długość wyniosła 30 cm.Owoc jest pomarszczony.Z Palermo w kolorze żółym nie spotkałam się..Papryka jest bardzo plenna ,słodka .Scianek nie ma grubych.Uprawiam ją już kilka lat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 20 Paź 2018 10:17 #628034

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Taką białą paprykę NN słodką udało mi się upolować na rynku - kupiłam ostatnie sztuki. Nie wiem, co to za odmiana - ścianki średniej grubości, miąższ kruchy, soczysty, lekko słodkawy, aromatyczny. Spożyta na surowo nie zachwyca, ale czuję, że obróbka termiczna ( pieczenie, duszenie ) pozytywnie wpłynie na walory smakowe. Obok dojrzała ostra Kinizsi.

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 19 Sty 2019 10:07 #637505

  • Saute
  • Saute's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 384
Ja na rynku upolowałem taką słodką. Nazywam ją "duża z wora" , bo facet miał ich cały wór. Jest naprawdę wielka. Tu jeszcze niedojrzała :happy2:

Andrzej
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2019 10:08 przez Saute.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, Adasiowa, Armasza, rozalia, patrycja, Betula, Pestka, vivi75, Maggie, JaNina

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 19 Sty 2019 10:20 #637508

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Andrzej, jeśli mogę poprosić o dane odnośnie "odmiany": jak duży jest krzak, jak oceniasz plenność, podatnośc na SZW, czas wegetacji... będę także wdzięczna za opinię odnośnie smaku. Jak widzę, uprawiałeś ją w otwartym gruncie ?
Wygląda imponująco ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 19 Sty 2019 11:24 #637523

  • Saute
  • Saute's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 384
Aniu , jak już pisałem, nazwy nie znam. Handlarz kupił na giełdzie i nie zapytał hurtownika o nazwę. Dlatego nazwałem ją
"duża z wora" . Papryka zupełnie bezproblemowa i u mnie nie miała żadnych przypadłości. Miałem ją pierwszy sezon, jeden
krzak, który rósł pomiędzy Roccoto i był trochę zduszony. Miał kilka owoców , czerwone , smaczne , grube ścianki. W tym
sezonie zrobię mu więcej miejsca. Jak widać niewiele o tej papryce wiem :/
Andrzej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, UllaM

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 19 Sty 2019 16:45 #637587

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
To nic, Andrzeju, nie sposób wiedzieć wszystko. Jedną z sił sprawczych naszych działań jest ciekawość, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby poznać tę paprykę osobiście - dlatego dziękuję Ci za nasiona Dużej z Wora.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Saute

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 20 Sty 2019 00:23 #637663

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 922
  • Otrzymane dziękuję: 2283
Andrzeju, jak grubą ściankę ma ta piękność z wora?
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 24 Sty 2019 05:46 #638377

  • Saute
  • Saute's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 384
Taką jak papryki te duże ze sklepów, czyli ponad 5 mm :)
Andrzej
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 21 Mar 2019 21:13 #649430

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Jak tam Wasze rozsady słodkich papryk? Ja swoje wysiałam w połowie lutego i obecnie wyglądają tak.

pomidorowa.jpg


Trochę wybiegnięte, bo ostatnio było pochmurno, ale nie jest źle. Wysiałam tylko papryki z "mixu papryk pomidorowych", których nasiona dostałam w ubiegłym roku pod taką nazwą. Bardzo mi się spodobały z kilku powodów: są plenne, mają grube ścianki i owoce poręcznej wielkości. Akurat dla jednej osoby do sałatki, czy faszerowana.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Przylepa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 21 Mar 2019 22:51 #649460

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Bea, jutro ( ewentualnie w weekend ) postaram się zamieścić zdjęcia moich słodkich papryczek, chociaż są bardzo malutkie, bo wysiewane 23 lutego i 5 oraz 8 marca; większość w fazie liścieni, a tylko nieliczne popikowane. Tej wielkości rozsadę, jaką pokazałaś :bravo: , mam u ostrych.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2019 22:54 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 21 Mar 2019 22:55 #649462

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Moje ostre są większe od słodkich, bo wysiane wcześniej, już w styczniu. 2 sztuki Jalapeno już przesadziłam do kubków 500ml. Jutro zrobię zdjęcie.
Ja papryki sieję wcześnie, bo u mnie w chłodzie wolno rosną.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2019 22:55 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 21 Mar 2019 23:01 #649466

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
To jesteśmy umówione na jutrzejszą sesję zdjęciową - może ktoś jeszcze dołączy do wiosennej prezentacji papryczek ?
Zapraszamy :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Mar 2019 07:50 #649478

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
Powiedzcie mi jak u was z kiełkowalnością papryk w tym roku ? Ostre wyszły mi super , mam już piękne sadzonki. Za to ze słodkimi maskara. Siałam swoje świeże ( zebrane na jesieni 2018 r) nasiona pomidorowej kiełkowalność ok. 30 %, Ramiro i Capia z AWN z 2017 nie wyszło nić, a te które miałam z tegorocznej wymiany z ANW kiełkowalnośc 10-20 % ( na 10 wysianych wyszło mi 1-2). Metoda wysiewu to podkiełkowywanie na wacikach. W akcie desperacji dokupiłam sklepowych 4 odmiany i wysiałam we wtorek .
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.886 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum