TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Sty 2020 20:48 #686801

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
20190826_163929.jpg


20190829_184500.jpg
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Adasiowa, pszczelarz5, Marlenka, patrycja, bietkae, Zygowa, Barborka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Sty 2020 00:39 #686822

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 922
  • Otrzymane dziękuję: 2283
Już wpisałam do księgi wysiewów '20, przy wysiewie dopiszę tylko po ile nasionek wykładać będę.
- Kolobok
- Ukrainka
- Urzej
- Lesia
- NN Adrian
- 3 odmiany NN, bo zgubiły się znaczniki i nazwałam je po swojemu wg wyglądu

Razem 16 papryczek planuję, same słodkie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Adasiowa, Armasza, Marlenka, bietkae, Pestka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 17:18 #687002

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Muszę to pokazać!W sezonie zamroziłam (tak na próbę)kilka woreczków papryki pomidorowej.Dzisiaj rozmroziłam na miseczce (ale nie w mikrofali) i efekt mnie zaskoczył - jak świeża! :woohoo:


20200113_170611.jpg


W tym roku będzie więcej krzaków papryki i więęęcej woreczków w zamrażarce. :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, rozalia, Marlenka, Pestka, Zygowa, anaka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 17:26 #687004

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30052
Aga też sporo zamroziłam papryki o grubych ściankach/Grek,Złoty Deszcz,Żółta czerwona,pomarańczowa z dzióbkiem,NN Adrian/.Żałuje,że nie zamroziłam więcej,bo znika w ekspresowym tempie.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, Pestka, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 17:31 #687005

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Nigdy świeżej papryki nie mroziłam .Czy przed zamrożeniem blanszujecie ją.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, badzia, Marlenka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 17:36 #687007

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6898
  • Otrzymane dziękuję: 41799
Grażynko!!
Ja nie blanszuję.Paprykę myję,rozkrajam,wyrzucam nasiona wraz z przyrostami i ponownie myję.Odkładam na ręcznik papierowy i suszę.Następnie małżonka wkłada do woreczków śniadaniowych i do zamrażarki.Po rozmrożeniu w sumie nadają się do wszystkiego. :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2020 17:37 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 17:40 #687008

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Józiu dziękuję
Taką paprykę zrobię i ja w tym roku.Szybko i pysznie.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 17:44 #687010

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30052
Robię tak samo jak Józek.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, Pestka, anaka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 17:46 #687011

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
NAPRAWDĘ POLECAM :)
Adasiowa wrote:
Sos paprykowy wg receptury Krecika Starego
3 kg słodkiej papryki
0,3 kg ostrej papryki

Mielimy w maszynce do mięsa, umieszczamy w dużym garnku. Dodajemy:

1 szkl. oleju
1 szkl. octu 10% ( dałam 400 ml octu jabłkowego 6% )
słoik przecieru pomidorowego ( dałam własny, 0,6l )
1 kopiasta łyżka soli
6 ziaren ziela angielskiego
3 listki laurowe

Całość gotujemy 10 minut i po tym czasie wrzucamy 0,5 kg cukru ( moja uwaga: można dać mniej, ponieważ w ostatecznym smaku sos jest dość słodki ) i czosnek ( napiszę tak: wg uznania ;-) )przeciśnięty przez praskę.
Gotujemy na niewielkim ogniu, mieszając, aby masa nie uległa przypaleniu, aż do zgęstnienia. Następnie zawartość garnka miksujemy, przekładamy do słoiczków i pasteryzujemy około 10 minut.



Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 17:55 #687012

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Aniu znam ten sos,od dwóch lat to u mnie numer 1 w przetworach z papryki :) . Jest przepyszny .W tym roku do jednej z partii dodałam bazylię ,wyszło super.Ten sos wykorzystuję też i do zupy pomidorowej ,która po jego dodaniu nabiera charakteru.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2020 19:09 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, koma, aga, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 18:33 #687022

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Ten sos paprykowy zrobiłam ostatnio w 2015 roku w ilościach hurtowych.I mam jeszcze 2 słoiczki.Przedostatni otwarty kilka dni temu - przepyszny.Więc w latach z obfitością papryki można sobie zrobić zapas na lata "chude". ;) A propos mrożenia warzyw - zamroziłam w tym roku metodą Krecika ziarna fasoli (nieblanszowane).Rewelacja! Kreciku, dzięki. :thanks: Ta metoda na fasolę zostaje u mnie na zawsze.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, pszczelarz5, Pestka, koma, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 18:38 #687023

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2842
  • Otrzymane dziękuję: 11722
U mnie w tym sezonie na pewno pozostaną 2 odmiany: Chouca F1 -w tunelu i Roberta F1 w gruncie. Marzy mi się jeszcze do gruntu odmiana King Arthur F1 ale nasiona są jak dla mnie zbyt drogie.

061-3.jpg


004-80.jpg


017-43.jpg

Chouca F1
059-2.jpg


005-73.jpg

Roberta F1
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, bela, badzia, Marlenka, Pestka, koma, Agusiak, Sylwiaaa, Evien, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 19:04 #687039

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Piękne widoki z tymi paprykami ahh....


Również mrożę świeżą paprykę bez obróbki i uważam, że to świetny sposób :) Potem jak znalazł do potraw typu gulasze, sosy, pokrojone np. w kostkę czy paski i do gara :drink1:

W tym roku mam plan, aby bardziej się zaangażować w uprawę papryk w celu osiągnięcia wyższych plonów z gruntu, częściowo będę zabezpieczać nasadzenia od wiatrów jak jakby "kurtynami". Na pewno da to lepsze efekty, ponieważ dotychczas dużo wiało od strony pola (nowa działka budowlana bez sąsiadów za nami).
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2020 19:10 przez Sylwiaaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, pszczelarz5, Pestka, koma, JaNina, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 20:36 #687066

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
W tym roku trochę ;) :evil: przesadziłam z ilością papryk. Sporą ilość pokroiłam w większą kostkę i zamroziłam. Jest świetna (jak świeża) również do sałatek itp.- bez obróbki cieplnej.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Pestka, JaNina, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 20:40 #687068

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7826
  • Otrzymane dziękuję: 51855
Haneczko, w zeszłym roku :) . W tym roku szalejemy znowu :happy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 20:50 #687070

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Masz rację- zeszłym ;) . Nawet mąż nie doliczył się, ile jest paprykowych krzaczków rozrzuconych na grządkach, tarasie, w donicach .... . W tym roku obiecywałam sobie wyhamować :whistle: :oops: .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2020 20:50 przez Armasza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 20:53 #687071

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7826
  • Otrzymane dziękuję: 51855
Wyhamować mówisz? Ja co roku sobie obiecuję, ale zawsze hamulce gdzieś się zapodzieją :rotfl1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Armasza, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 13 Sty 2020 21:25 #687077

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1252
  • Otrzymane dziękuję: 8125
Aniu, Józku
czy paprykę w sosie np. blendujemy przed gotowaniem czy rozgotowujemy?


Ja będę pierwszy raz uprawiał paprykę, podłożem będzie perlit.

Mam odmiany:

Wielka Czerwona od Krecika
Zolotoy Fazan
NN Czerwona
NN Żółta

Dwie ostatnie pochodzą z papryk kupionych na rynku.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.580 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum