TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 18 Paź 2021 15:50 #779282

  • _Nika_
  • _Nika_'s Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 192
  • Otrzymane dziękuję: 958
W tym sezonie udało mi się wypróbować całkiem sporo nowych odmian papryki dzięki naszemu straganikowi. Niestety zdjęć mam niewiele :(
Wśród moich nowości znalazły się słodkie:

Python - ciekawa papryka z bardzo długimi owocami, krzak bardzo smukły (cecha nie do przecenienia na małym balkonie), dość wysoki, pod koniec sezonu zaczęła kwitnąć i wiązać owoce jak oszalała, dość plenna;

Gruby Python - jedna z najplenniejszych (u mnie) odmian, owoce po kilkanaście centymetrów, krzak nie jest tak smukły jak zwykły Python;

Corbaci - miała być bardzo plenna, ale u mnie nie była, znacznie większą plennością odznaczał się Python (warunki te same), owoce krótsze niż Python, jako jedyna odmiana miała SZW;

20211018_155122.jpg

Porównanie Pythona (z lewej) i Corbaci (z prawej)

Mini Bell Chocolate - ciekawy kolor, ale smak zwyczajny, plennością nie zachwyciła;

NN Adrian - bardzo grube ścianki, smaczna, ale spodziewałam się większej plenności;

Violet Sparkle - rosła w wielu konfiguracjach, od małej doniczki (szkoda było wyrzucać siewki), przez donice 10 l w towarzystwie innych odmian, aż po skrzynkę 40 cm i zawsze po kilka owocków miała. W zależności od "lokalu" rosła na 25 cm (solo) lub na około 50 cm (w towarzystwie);

Habanada - odkrycie roku! naprawdę smak inny niż wszystkich innych papryk, prawie jak perfumowany, dodatek jednej małej Habanady do leczo jest wyraźnie wyczuwalny. Ostrość mikroskopijna (i mówi to osoba nie tolerująca kapsaicyny), wyczuwalna tylko pośrodku owocu; na początku sezonu nie chciała wiązać owoców, potem wiązała jak szalona, bardzo plenna.

Jeszcze raz dziękuję darczyńcom za nasionka!
Pozdrawiam,
Nika
Ostatnio zmieniany: 18 Paź 2021 15:52 przez _Nika_.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Jaedda, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, EwG


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 22 Lut 2022 12:09 #794386

  • Tajga dzika
  • Tajga dzika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Zielarz z dziczy
  • Posty: 437
  • Otrzymane dziękuję: 1980
Papryka słodka już u mnie rośnie lub leży na wacikach. Dziś na rynku kupiłem taką paprykę w kolorze orange, jest to typu block średniej wielkości odmiana NN, była pyszna więc nasiona wylądowały na waciku :teach: a miałem juz nic nie wysiewać :hammer:
Załączniki:
Pozdrawiam Sylwester
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2022 12:35 przez Tajga dzika.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, bastis, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 25 Lut 2022 20:03 #794890

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6905
  • Otrzymane dziękuję: 41894
W poniedziałek będę przygotowywał się do wysiewu nasion papryki słodkiej.Będzie to pomarańczowa Iki,Caryca czerwona,Oliwia żółta i ciemna Qatro.Nasionka po raz pierwszy będę zaprawiał w polopirynie.Wysiew nasionek do torfu odkwaszonego. :bye: :bye: ;) ;) :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 25 Lut 2022 20:06 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Marlenka, bastis, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Tajga dzika

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 25 Lut 2022 20:20 #794891

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1013
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Ja wysiałam wszystkie papryki 11 lutego i chyba posieję jeszcze raz. Strasznie się wyciągnęły :(
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Aurora Borealis

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 27 Lut 2022 22:21 #795171

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Dziś na waciku wylądowała Poupila - taki falstart :oops: Będzie to roślinka parapetowa.

Jeśli uda mi się wytrzymać, główny wysiew papryk słodkich odbędzie się w drugiej połowie marca.
Planuję Zulu i Odę, Sweet Bites i jeszcze jakąś jedną. Albo dwie :laugh1:
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2022 22:52 przez Prządka. Powód: poprawna polszczyzna
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Tajga dzika

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 01 Mar 2022 12:41 #795367

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Papryki słodkie stoją na baczność.
WP_20220301_12_38_14_Pro.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, del, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra, Aurora Borealis

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 01 Mar 2022 13:29 #795382

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Faktycznie - paprykowa armia :)

Ja jeszcze poczekam z wysiewem. Zazwyczaj wykładam nasiona słodkich w połowie marca, a w tym roku skuszę się na 2-3 odmiany - dla urozmaicenia ozdobnych roślin na parapecie.

Pozdrawiam cieplutko, niech Wasze papryczki zdrowo rosną.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, Corrado, del, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kapka, Mejra, Aurora Borealis

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 05 Mar 2022 18:30 #795927

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Papryki jak na razie to sobie nieźle radzą.

WP_20220305_18_26_39_Pro.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Marlenka, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 07 Mar 2022 15:10 #796141

  • Jagoda254
  • Jagoda254's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 319
  • Otrzymane dziękuję: 994
Moje papryki słodkie. Aż proszą się o pikowanie, ale w domu mam złą ziemię i muszę wyprawić się po inną. Wysiałam je tak wcześnie ponieważ w zeszłym roku baaaardzo późno zaczęły dojrzewać.

20220307_Papryka.jpg
Serdecznie pozdrawiam Jagoda
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Marlenka, del, ewakatarzyna, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 12 Lip 2022 21:13 #808771

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Moje słodkie papryki rosną w 40-litrowych donicach, po trzy. Czekam na kolory.

Chouca

DSCN1493.jpg


Czerwona od Krecika

DSCN1496-2.jpg


Ramiro

DSCN1498.jpg
Ogród - mój optymizm.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, lucysia, Kajtkowa, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, Tajga dzika

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 12 Lip 2022 21:17 #808772

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
i c.d.
Złoty Deszcz

DSCN1494.jpg


Pomidorowa

DSCN1495.jpg


Habanada

DSCN1499.jpg
Ogród - mój optymizm.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, lucysia, Kajtkowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, Mejra, Tajga dzika

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 20 Sie 2022 16:46 #812100

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Sama uprawiam paprykę słodką w pojemnikach?
Niesamowicie korzystne lato w tym roku dla papryk. Gorąco, nie pada, słonecznie. Doczekałam kolorów, czas na zbiory.

DSCN1757.jpg


DSCN1754.jpg


DSCN1756.jpg
Ogród - mój optymizm.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, Horti, Kajtkowa, bastis, del, ewakatarzyna, Bobka, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 20 Sie 2022 17:15 #812103

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Na pewno nie sama :) Jednak ten pojemnikowy wątek paprykowy, podobnie jak pomidorowy, zwykle ginie w czeluściach forum.

Świetne są te "klatki".Zawsze mam problem z zabezpieczeniem pędów obciążonych owocami przed wyłamaniem. Jak mocujesz tą siatkę do donicy?
Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 20 Sie 2022 17:18 #812104

  • Tajga dzika
  • Tajga dzika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Zielarz z dziczy
  • Posty: 437
  • Otrzymane dziękuję: 1980
Ja mam 1 marte polke i giallte dastati obie zielone, może za 2,3tyg je spróbuję, plenność średnia będzie zostały ogłowione już.
Pozdrawiam Sylwester
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 20 Sie 2022 20:05 #812111

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Jak mocujesz tą siatkę do donicy?

Zrobiłam zdjęcie. W przewierconą w donicy dziurkę przewleczony jest drucik siatki, skierowany ku górze i zakręcony. Siatka leśna o oczkach 10 cm obejmuje całą donicę, która ma w 4 miejscach takie mocowania.

DSCN17592.jpg
Ogród - mój optymizm.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Kajtkowa, bastis, ewakatarzyna, Mejra

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 23 Sie 2022 21:42 #812357

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Część papryk już zebrana, poszatkowana, popakowana i się mrozi. Będzie kolorową ozdobą dań w zimową porę.

DSCN1796.jpg


W każdej donicy rosną 3 papryki jednej odmiany, ale w jednej trafiła się niespodzianka. Wśród papryk pomarańczowej z dzióbkiem mam paprykę czerwoną, spiczastą o dosyć grubych ściankach (0,5cm). Skórka błyszcząca, ciemnoczerwona. Czy może ktoś wie, jaka to odmiana? Musiało się nasionko zaplątać wśród pomarańczowej. U mnie takiej nie ma. Mam tylko charakterystyczną Ramiro o wydłużonym kształcie. Chcę ją powtarzać i wypadałoby znać jej imię. Oto ona:

DSCN1792.jpg
Ogród - mój optymizm.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna, Mejra, Kornik, EwG

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 05 Lis 2022 10:57 #816983

  • Tajga dzika
  • Tajga dzika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Zielarz z dziczy
  • Posty: 437
  • Otrzymane dziękuję: 1980
NM Adrian jeszcze nie dojrzał, wypada za rok.

16676421850673335037866018292834.jpg
Pozdrawiam Sylwester
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w pojemnikach 05 Lis 2022 12:29 #816987

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7813
Sylwek, NN Adrian to jedna z wcześniejszych papryk, ja mam ogródek na pograniczu mazowieckiego i podlaskiego, 70 km od Ciebie, paprykę miałem w gruncie i rosła bez opieki, marna w tym roku była ale i tak NN Adrian był jedną z pierwszych, daj jej szansę, wsadź w ziemię na uboczu i niech sobie sama rośnie
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.332 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum