TEMAT: PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Sty 2021 11:39 #743550

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
przecież też chcą ciepła i troski... :rotfl1:
pozdrawiam ciepło Elena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Sty 2021 12:23 #743558

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11177
To ja też poszukam w pudle może do mnie też jakieś stare nasiona zawołają aby je choćby wyjąć na wierzch i ułożyć w kolejce do wysiewu :)
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula, Eleni

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Sty 2021 12:28 #743560

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1981
  • Otrzymane dziękuję: 14159
Ja ćwiczę kiełkowanie nasion. Nie wychodziło mi to do tej pory, więc żeby coś robić uczę się kiełkowania.

Zawsze coś :happy4:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, bietkae, anaka, Prządka, ewakatarzyna, JaKasiula, Eleni

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Sty 2021 12:38 #743561

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Po tym jak wczoraj papryczki dostały osobne mieszkanka zauważyłam,że już nie mam miejsca na parapecie a właściwe wysiewy dopiero przed nami :jeez:
IMAG3026.jpg
pozdrawiam ciepło Elena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Marlenka, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Sty 2021 12:42 #743562

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3648
  • Otrzymane dziękuję: 19363
bietkae wrote:
To ja też poszukam w pudle może do mnie też jakieś stare nasiona zawołają aby je choćby wyjąć na wierzch i ułożyć w kolejce do wysiewu :)
Elu, zawołają :devil1:
Agnieszko, ja też się uczę. Pierwszy raz tak wcześnie wysiałam nasionka. Pierwszy raz podkiełkowywałam na wacikach. Pierwszy raz używam perlitu. No i pierwszy raz mam te odmiany.
To ja chyba taki przedszkolaczek paprykowy jestem :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, Nimfa, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Sty 2021 13:08 #743566

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11177
Eleni no i to jest największy ból czyli miejsce na parapecie. Mnie właśnie to wstrzymuje przed wysiewaniem papryczek ostrych bo teraz parapety mam zajęte przez kwiatki. Jak dzień będzie dłuższy to kwiatki będą mogły stać na podłodze, okna są duże to światło do nich dotrze a rozsada na parapecie. Na razie pilnie śledzę Wasze sukcesy bo ćwiczyć nie muszę, doświadczenia co nieco już mam. Trzymam się i nie wysiewam ale przekładanie nasionek też sprawia przyjemność :rotfl1:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Nimfa, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Eleni

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2021 09:08 #743678

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
A rano cudowna niespodzianka. Starsze towarzystwo ma pąki kwiatowe :dance: pewnie muszę się ich pozbyć z żalem, ale i tak radocha od nasionka do kwiatuszka...
IMG_20210118_090340.jpg


IMG_20210118_090358.jpg
pozdrawiam ciepło Elena
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2021 09:09 przez Eleni.
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2021 15:07 #743709

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 481
  • Otrzymane dziękuję: 2425
Po inwentaryzacji nasion zdecydowałam, że w tym roku w doniczkach zagoszczą papryczki:
1) Rokita
2) Serrano
3) Hungarian yellow wax
4) Habanero orange
5) Nasielska czerwona i żółta (wyglądają jak te z marketów spożywczych)

Choć jak przeglądam wątek, to budzi się chciejstwo :happy3:
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2021 15:20 #743712

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
To, że się budzi, to naturalne - wypadałoby je wybudzić maksymalnie :happy:

Domyślam się, Paulinko, że próbowałaś wcześniej Serrano ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Nimfa, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2021 15:34 #743717

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11177
Ja to chyba mam coś :crazy:, byłam dzisiaj w B-ce i kupiłam 1 sztukę papryki chili dla nasion :rotfl1:. W donicach w tym roku zamiast koleusów będą przeróżne papryki ostre robiące za ozdobę .
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Nimfa, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Eleni

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2021 15:46 #743722

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
O widzisz, Elżuniu, dobrze, że wspomniałaś o paprykach z marketu.
W ubiegłym roku kupiłam na rynku opakowanie ostrych papryczek ( m.in. w typie habanero, "trynidad" i "aji" ) - owoce były malutkie, na moje niewprawne oko słabo wyrośnięte, ale ponieważ zyskały uznanie Adasia, ( uznanie okraszone silnym łzawieniem ) postanowiłam wydłubać z nich nasiona.



Równolegle z tymi papryczkami nabyłam w markecie wypasione Habanero Red i Yellow ( Sun ?) i z nich także pozyskałam nasionka. Dzisiaj wszystkie skiełkowane siedzą w perlicie, w ciepełku; co znamienne, rynkowym proces kiełkowania zabrał 5 dni, a marketowym dwa, a zatem właśnie one rozpoczynają wschody.

Wysiew właściwych odmian jeszcze przede mną, ale przynajmniej ćwiczę silną wolę :happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2021 16:01 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, bietkae, Zielona, Nimfa, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Eleni

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2021 17:03 #743744

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11177
U mnie tylko Dino i B ale niedługo wybieram się do miasta :rotfl1: czyli do Wrocławia więc poszaleję między regałami z nasionami i na pewno rzucę okiem na dział warzywny to może jeszcze coś wypatrzę ale niekoniecznie bo i tak mam już dużo za dużo odmian do uprawy. Ale to gonienie króliczka na przedwiośniu jakoś się nie kończy, ciekawe dlaczego :bad-idea:
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2021 18:20 przez bietkae. Powód: poprawiono błąd
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Nimfa, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2021 17:26 #743748

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 481
  • Otrzymane dziękuję: 2425
Tak Aniu, próbowałam. Wiąże się z tym zabawna historia:
Zainspirowana jednym z moich ulubionych kanłów na YT polowałam na nasiona tej papryczki. Późno dorwałam, jeszcze później posiałam. Na jesieni wpadła Mama zrobić mi leczo prezentowe. Telefon 'słuchaj, zrobiłam ci leczo i wrzuciłam takie dwie male zielonone papryczki z tych twoich zabiedzonych*. Ale one chyba ostre były, bo jekieś piekące to leczo'. :evil: :rotfl1:

* w oczach mojej rodzicielki każda mała papryczka jest zabiedzona ;)

Aniu Twoje papryczki piękne, pozazdrościć. Pozytywnie, oczywiście.

bietkae nie jesteś sama z wydłubywaniem nasion. Super, ze jest nas więcej :lol:
Szukam Dino w pobliżu W-wy, ale najbliżej chyba w Pułtusku. Czyli będzie wycieczka.
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2021 17:29 przez Prządka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2021 19:14 #743765

  • Stasunia
  • Stasunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 314
  • Otrzymane dziękuję: 575
Wysiałam w sobotę dwa nasionka papryczki Variegata :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, koma, anaka, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Kapka, JaKasiula, Eleni

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2021 01:33 #743803

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5542
  • Otrzymane dziękuję: 26107
bietkae wrote:
Ja to chyba mam coś :crazy:, byłam dzisiaj w B-ce i kupiłam 1 sztukę papryki chili dla nasion :rotfl1:. W donicach w tym roku zamiast koleusów będą przeróżne papryki ostre robiące za ozdobę .
Elu mam Cherry Chili, chcesz nasiona? Oto ona, nie oddają zdjęcia jej urody i to był mój pierwszy rok z nią zanim się "poznałyśmy":
20190910_0904362.jpg
20190910_0904202.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, koma, ewakatarzyna, Szczypiorek, Kapka, JaKasiula

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2021 07:34 #743813

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
A ja mam radochę od rana bo skiełkowane papryczki wysiane do perlitu wychodzą na wierzch. Myślałam, że perlit nie jest dla mnie ( pomidorki wysiane do perlitu padły), a tu z rana taka niespodzianka :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, koma, ewakatarzyna, Kapka, JaKasiula, Eleni

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2021 07:46 #743819

  • Kapka
  • Kapka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 293
  • Otrzymane dziękuję: 2259
20210118_204305.jpg

Nasiona wyłożone na waciki 1 stycznia .Kiełkowały sukcesywnie ,jedna odmiana nadal czeka-teraz już w perlicie i śpi. Pierwsze listki trochę za jasne , mało światła?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, bietkae, koma, Prządka, ewakatarzyna, JaKasiula, Eleni

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2021 08:08 #743821

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3538
  • Otrzymane dziękuję: 29772
Już pokazują się listki właściwe.W sobotę planowane pikowanie.


20210119_075730.jpg


20210119_075718.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, lucysia, bietkae, Zielona, lucioperca, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, Kapka, JaKasiula, Eleni


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.710 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum