TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Cze 2019 19:08 #660459

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2684
  • Otrzymane dziękuję: 17739
Na razie ładne, bo rosną pod namiotami foliowymi i jako jedyne nie były zalewane przez deszcze.

Z ziemią miałeś rację, 3 I 4 klasa
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Cze 2019 20:12 #660470

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
JaNina wrote:
Miałam nosa, że posadziłam tak gęsto. Rano powsadzałam patyczki, przed chwilą poszłam zobaczyć jak to wygląda. Patrzę, a jeden ogórek leży zwiędnięty :mad2: . Nauczona doświadczeniem, zaraz chwyciłam za łopateczkę. Tak długo grzebałam, aż znalazłam. Oczywiście pędrak. Ciekawe co jeszcze czeka moje biedne ogóreczki :jeez:

Janeczko, ja wiem, że moje słowa nie będą żadnym pocieszeniem, ponieważ każdy z nas chucha i dmucha na swoje własne ogóreczki i jest w nie zapatrzony. W tym roku moje siewki - niemal od razu na początku swojej życiowej drogi - zostały zaatakowane przez mszyce ( bezskrzydłe paskudy ), w efekcie czego pierwsze listki są zniekształcone, a kiedy już wysadziłam ogórki w grunt, to szybko okazało się, że połakomił się na nie zmiennik.
Widzę jednak, że następne liście są zdrowe i kształtne, ale czujności nigdy dosyć.

Damy radę - mam nadzieję.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2019 20:12 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, JaNina

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Cze 2019 21:21 #660482

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7907
  • Otrzymane dziękuję: 52363
Dziękuję Aniu za słowa otuchy :hug:. Trzeba chyba przywyknąć do tego, że co roku z jakimś warzywem jest pod górkę :jeez:. Ale nie poddam się, czasami mam doła, ale przegrywam tylko bitwy, wojny mam nadzieję wygrywać :whistle: :supr: :)
Jeszcze dodam, że moje ogóreczki te co zostały wyglądają całkiem ładnie :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2019 21:23 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Cze 2019 21:35 #660486

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Jasne, przecież nawet wojny się przegrywa ( si vis pacem, para bellum ) :) Pamiętasz, jak marudziłam, że poległam na produkcji rozsady cebuli ? Mówi się trudno - spróbuję za rok.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2019 21:35 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Cze 2019 21:43 #660489

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7907
  • Otrzymane dziękuję: 52363
Pokój w ogrodzie raczej niemożliwy :happy:, ale wojny toczyć trzeba :) .
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, aga

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 03 Cze 2019 22:43 #660668

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Moje ogórki nie są w najlepszej kondycji. Pierwsza rozsada wysadzona 18 maja zupełnie padła po ulewnym deszczu. Na dzisiejszym zdjęciu to efekt drugiego sadzenia. Dopiero od niedzieli temperatura osiągnęła 20°C, wcześniej w ciągu dnia było 12-13°C. Bardziej widać kolorowe sałaty i konstrukcję do wspinania się roślin.

IMG_20190603_194822.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Betula, Pestka, aga, JaNina, Zygowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 04 Cze 2019 20:24 #660770

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1275
  • Otrzymane dziękuję: 4764
Ogórek Iwa posadzony w gruncie 30 maja.

DSC07188.jpg
DSC07189.jpg


Pojawiają się ogóreczki.
DSC07185.jpg
Piotr :)
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 04 Cze 2019 20:37 #660776

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Piotr - przyjmij gratulacje :bravo:
Maluchy wyglądają rozbrajająco, a przy okazji zapytam o te mikroskopijne dziurki w liściach - widoczne zwłaszcza na drugim zdjęciu z taśmą mierniczą ( mam identyczną ;-) )
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 04 Cze 2019 20:55 #660782

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1275
  • Otrzymane dziękuję: 4764
Dziurki to pół biedy ( kosiłem kosą obok to trochę im się dostało) ale te plamy mnie martwią na starszych liściach.

DSC07190.jpg

Piszą że Iwa znakomicie radzi sobie z parchem dyniowatych, za to ulega mączniakom.
Piotr :)
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 04 Cze 2019 21:32 #660797

  • Almera
  • Almera's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 144
  • Otrzymane dziękuję: 153
Adasiowa wrote:
JaNina wrote:
Miałam nosa, że posadziłam tak gęsto. Rano powsadzałam patyczki, przed chwilą poszłam zobaczyć jak to wygląda. Patrzę, a jeden ogórek leży zwiędnięty :mad2: . Nauczona doświadczeniem, zaraz chwyciłam za łopateczkę. Tak długo grzebałam, aż znalazłam. Oczywiście pędrak. Ciekawe co jeszcze czeka moje biedne ogóreczki :jeez:

Janeczko, ja wiem, że moje słowa nie będą żadnym pocieszeniem, ponieważ każdy z nas chucha i dmucha na swoje własne ogóreczki i jest w nie zapatrzony. W tym roku moje siewki - niemal od razu na początku swojej życiowej drogi - zostały zaatakowane przez mszyce ( bezskrzydłe paskudy ), w efekcie czego pierwsze listki są zniekształcone, a kiedy już wysadziłam ogórki w grunt, to szybko okazało się, że połakomił się na nie zmiennik.
Widzę jednak, że następne liście są zdrowe i kształtne, ale czujności nigdy dosyć.

Damy radę - mam nadzieję.

Pokonałas te mszyce ? Jak tak, to czym ?

U mnie wczoraj zostały paskudy odkryte na sałacie. dzisiaj oprysk z olejku neem. Za kilka dni planuję powtórkę . Chciałabym jeszcze użyc HT, ale nie wiem w jakim odstepie czasu z tym neeem.
Witam ! Krysia
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2019 21:33 przez Almera.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 04 Cze 2019 21:40 #660800

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Moje rosną powoli ,odmiana CEZAR

20190604_200125.jpg

Upały zrobiły swoje i teraz jest już bardzo sucho.
Pryskałam je dwa razy PW.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, Betula, Sylwiaaa, Zygowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 04 Cze 2019 21:45 #660803

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7907
  • Otrzymane dziękuję: 52363
Nornice na razie się wyniosły, mam nadzieję, że na tamten świat :mad2: . Ogóreczki na razie rosną
Andrusy
20190604_204955.jpg

i Suyo Long

20190604_205010.jpg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, grzesiek59, Adasiowa, Betula, Pestka, Zygowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 04 Cze 2019 22:09 #660813

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Almera wrote:

Pokonałas te mszyce ? Jak tak, to czym ?

U mnie wczoraj zostały paskudy odkryte na sałacie. dzisiaj oprysk z olejku neem. Za kilka dni planuję powtórkę . Chciałabym jeszcze użyc HT, ale nie wiem w jakim odstepie czasu z tym neeem.

Użyłam ciężkiej artylerii w postaci Mospilanu. Po paskudach nie ma śladu; to znaczy zostały zwłoki, ale je sprzątnęłam.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Almera

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 05 Cze 2019 00:01 #660839

  • Maryla54
  • Maryla54's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 20
Jan4 wrote:
pomodoro wrote:
No i to jest błąd. Podlej teraz te ogórki saletrą amonową. ...
Dziś podlałem. :idea2:
A ile dałeś Saletry amonowej na 1 litr wody?
Mieciu.. dostałam 'dodatkowy' kawałek gruntu od siostry i posadzę więcej warzywek niz planowałam (więcej ogórka, fasolki i buraczków).
Teren ten nie był niczym nawozony, co najmniej kilka lat. W zeszłym sezonie rosły tam ziemniaki.
Kupiłam 5 worków 50L ziemi do warzyw i rozprowadzę ją w rowki. Co jeszcze powinnam zrobić? Help :thanks:
Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam… to tylko leżę.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 05 Cze 2019 00:10 #660840

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51336
Spróbuj. W razie niedoborów zawsze można dokarmić przez fertygację.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maryla54

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 05 Cze 2019 00:26 #660841

  • Maryla54
  • Maryla54's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 20
To znaczy, ze na razie nic nie dawać. Nawozy z 'kupnej' ziemi na razie wystarczą?
Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam… to tylko leżę.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 05 Cze 2019 06:41 #660849

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51336
A co Ty chcesz dawać o tej porze ?. Dasz obornik , to możesz siać dopiero pod koniec czerwca.
Nawozy z 'kupnej' ziemi na razie wystarczą?

A wiesz przynajmniej, ile nawozu zawiera ta kupna ziemia ?
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 05 Cze 2019 08:37 #660860

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5568
  • Otrzymane dziękuję: 12772
Maryla54 wrote:
...A ile dałeś Saletry amonowej na 1 litr wody?...
5 gram na litr.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maryla54


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.786 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum