TEMAT: POMIDOROWY TARG 2018/2019

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 16:07 #629846

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Jasiu, serdecznie dziękuję za nadesłaną kopertę zwrotną i wzorowo przygotowane dilerki z nasionkami pomidorów i fasolki - bardzo mnie ucieszyły...

Kochani, przypominam wszem i wobec, że na pakowanie i przysyłanie nasionek zostało niewiele czasu - z dniem 30 listopada kończymy całą imprezę, abym 1 grudnia mogła zaprosić Was do korzystania z Formularza Zamówień.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Jasia


Zielone okna z estimeble.pl

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 17:06 #629851

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Adasiowa wrote:
M

Przy okazji pozwolę sobie bardzo ( !!! ) poprosić wszystkich, którzy uprawiali odmianę Dr Wyche's Yellow o nadesłanie choć kilku dilerek z nasionkami - na Pomidorowym Targu jest 1 ( słownie: jedna ) torebeczka.

Ja uprawiałam i wyślę na straganik.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Miragoral

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 17:42 #629856

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Ewuniu, z góry bardzo, bardzo dziękuję.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 18:24 #629860

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Aniu jeszcze jestem na etapie pakowania nasion,wyślę na początku przyszłego tygodnia :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 18:55 #629864

  • Jasia
  • Jasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 161
  • Otrzymane dziękuję: 351
A ja bardzo się cieszę że pomidory dość dobrze obrodziły i mogę podzielić się nasionkami. Co prawda szału nie było, ale też nie musiałam kupować rynkowych, czy sklepowych. Miałam kilka wpadek wyłącznie z mojej winy i baku obycia z tym wymagającym a wdzięcznym warzywem. Z niektórych polecanych pomidorom nie zebrałam owoców, a bardzo mi na nich zależało, postaram się za rok bardziej. Już poczytuję jakie odmiany polecacie, ale to jeszcze odległa przyszłość. Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 19:03 #629866

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Jasiu, aż tak odległa ta przyszłość nie jest, bo już niedługo ( luty 2019 ) zaczniemy wysiewać pomidory choćby do uprawy w tunelach. Czas szybko biegnie ....
Z jakich odmian nie zebrałaś owoców, pamiętasz może ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 19:45 #629877

  • Jasia
  • Jasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 161
  • Otrzymane dziękuję: 351
K37 i Czekista.
K 37 podejrzewam że nie podpasowała mu miejscówka. W wydzielonym miejscu rosło 16 pomidorów (po 2 szt. przy paliku), jedynie JR7 zielony dał przyzwoity plon. Posadzony w innym miejscu Czekista najpierw dobrze rósł, kiatów też miał sporo, było sucho podlewałam tak jak inne, spadł obfity deszcz, zaczęły usychać mu liście, które obrywałam, nie umiałam go odratować, choć walczył dzielnie i pod koniec puszczał wilki. Podobny los spotkał 2 aurije, innym dwom pomidorom tej odmiany nic nie dolegało. Ale to tylko moje przypuszczenia.
Perła małopolski rosnąca samotnie, bez towarzystwa innych pomidorów miała małe brązowe plamki, może choroba o podłożu bakteryjnym? Ogólnie niektóre dość póżno zaczęły dojrzewać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 19:51 #629879

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Jasiu, w przyszłym sezonie powinno być lepiej - nawet jeśli nie zamówisz tych odmian w Formularzu, zapakuję je do Twojej koperty i wspólnymi siłami będziemy je uprawiać. Spokojnie dasz radę.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jasia

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 20:46 #629885

  • Jasia
  • Jasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 161
  • Otrzymane dziękuję: 351
Bardzo dziękuję. Jestem z natury chomikiem więc sporo nasion Perły Małopolski zostało mi z tamtego roku, K-37 i czekisty mam jeszcze po 2 nasiona, także jak będzie duże zapotrzebowanie na te odmiany to niech idą do innych.
Temat został zablokowany.

POMIDOROWY TARG 2018/2019 13 Lis 2018 20:49 #629886

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Jasiu, jeżeli w przyszłym sezonie będziesz miała problemy, rób proszę zdjęcia i pisz na forum co się dzieje. To najlepsze miejsce, aby szukać pomocy. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jasia

POMIDOROWY TARG 2018/2019 14 Lis 2018 01:29 #629902

  • vegetella
  • vegetella's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 162
  • Otrzymane dziękuję: 734
Witajcie,

kiedyś się wpisałam na forum, ale jak widać dyskutant ze mnie żadny. Zależy mi na nasionach Megagrona. Widzę, że będzie w Waszej wymianie. Czy jako taki forumowicz jakim jestem mogę włączyć się do akcji?
Aby nie było, że na krzywy ryj chcę - proponuję od siebie nasiona:

1. Barry Crazy - wysoka, bardzo plenna koktajlówka, coś jak Megagron ale żółta, do prowadzenia na 1 max 2 pędy (bo gęsto niemiłosiernie, a i wików produkuje sporo)


Mam sporo nasion i przygotuję ~30, 40 porcji.

2. Fiutek lub inaczej Casanowa, czerwony, owoce w kształcie jak nazwa wskazuje :ohmy:
Wspaniały do suszenia. Krzak wysoki. Obsadzać po 2 przy paliku - z uwagi na spore odstępy między gronami.



Ilość nasion jak w pkt.1

3. Kilka porcji rarytas - Tołstyje Szeczki - czerwony, wielkoowocowy, odmiana rosyjska. Bardzo smaczny - serdecznie polecam.



Niestety mam mało nasion, ale na kilka porcji po 5 nasion się zdeklaruję.

Swego czasu rozmawiałam tu o odmianie Anna German (teraz Liana Cytrynowa). Byli chętni na uprawe tej odmiany, ale sama miałam tylko kilka nasion.
Uprawiałam - nie polecam. Krzak wysoki owszem, ale wcale nie taki plenny jak go rekomendują, ale co ważniejsze w ogóle nie smaczny. Owoce śliwkowe, żólte, bardzo kwaśne bleeee i pierońsko gruba skóra. Nie polecam, sama tez uprawiać nie będę - ale jeżeli ktoś życzyłby sobie to mogę wysłać nasiona (mimo wszystko wydłubałam). Nawet zdjęcia paskudzie nie robiłam.
Jean Cocteau: Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, leszek0921, Miragoral

POMIDOROWY TARG 2018/2019 14 Lis 2018 13:07 #629923

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Tak, pamiętam Twoje ubiegłoroczne wpisy w wątku o pomidorach rosyjskich; tam zamieściłam opis moich wrażeń z uprawy Anny German, ale ponieważ o gustach się nie dyskutuje, pozostawiam kwestię jej oceny otwartą - u mnie zostaje na przyszły sezon.

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...nie?start=216#618241

Nasion Megagrona mamy pod dostatkiem, więc z pewnością starczy i dla Ciebie - zapraszam.
vegetella wrote:
Aby nie było, że na krzywy ryj chcę -

:supr3: ????
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): vegetella

POMIDOROWY TARG 2018/2019 14 Lis 2018 13:31 #629924

  • vegetella
  • vegetella's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 162
  • Otrzymane dziękuję: 734
Miło mi przeczytać słowa Twe.
Zatem przygotowuję od siebie dostawę. Jeśli coś dorzucę poza wymienionymi wyżej - dam znać na wątku co dołożyłam.
Jean Cocteau: Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Temat został zablokowany.

POMIDOROWY TARG 2018/2019 14 Lis 2018 18:40 #629936

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
vegetella wrote:
. Barry Crazy - wysoka, bardzo plenna koktajlówka, coś jak Megagron ale żółta, do prowadzenia na 1 max 2 pędy

W formularzu mamy nasiona odmiany Barry's Crazy Cherry pomidor z kalifornijskiej hodowli Wild Boar Farms. Gdy patrzę na zdjęcia, wygląda, że Twój Barry Crazy to ta sama odmiana. Czy mogłabyś sprawdzić, aby ten sam pomidor nie występował pod dwoma nazwami?

W rosyjskim katalogu znalazłam odmianę ТОЛСТЫЕ ЩЕЧКИ, czy to ta, o której piszesz? Pierwsza litera to rosyjskie "szcz".

I mam prośbę, forum jest przyjaznym miejscem, gdzie odnosimy się do siebie grzecznie i z szacunkiem. Powstrzymaj się proszę w przyszłości od slangowych zwrotów, które nie wszystkim muszą się podobać.
Od dawna piszemy o tym, że otrzymujący nasiona dzielą się później informacjami o ich uprawie, to jedyny warunek ich otrzymania. Nigdy nie było na Forum wymogu, że musisz coś przysłać, aby zamówić nasiona ze Straganiku.
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

POMIDOROWY TARG 2018/2019 14 Lis 2018 19:20 #629937

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Dorotka, dziękuję za czujność i wsparcie merytoryczne - sama nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich odmian figurujących w Formularzu.

Przy okazji miałabym prośbę - czy ktoś mógłby uświadomić nas wszystkich, czym różnią się od siebie: Aurija, Fiutek i Casanova ?

Dziękuję także Kajusi za nasiona Paprykowego Podłużnego oraz zapas dilerek i Staszkowi ( Statoka ) za nadesłanie poniżej wymienionych odmian. Same nowości - bardzo się cieszę, wielkie dzięki!

statoka wrote:
Dziś pakuję, jutro wyślę.Krótki opis.
1. Australian Giant. Czerwony,wysoki 300-600 g.B.dobry smak,plenny,zdrowy był w tunelu.Lepszy od Ausie.
2. Super Nova.Żółty,300-500 g.B.smaczny.Wczesny. Wysoki, był w tunelu.
3. Anzhela Gigant, wysoki 1,5 m. Czerwony płaski, serce, lub okrągły.Śr.wczesny. Grunt.
4. Bułgarskie Chudo,malinowy, 300-500 g. Środek sezonu. 1,5 m.soczysty mięsisty. Tunel.
5. Peter Glazebrook B. duże owoce.Czerwony, spłaszczony, pręgowany. Mocny krzak 1,1 m. Tunel 80 dni.
6. Mega Mavr,, czerwony, wys. 1,5 m.Owoc duży.B. plenny. Grunt.
7 Włoska gruszka z Ogrodów Maryli. Duży, czerwony ,plenny, zdrowy. Wyżej oceniam od Red Pear. Tunel.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

POMIDOROWY TARG 2018/2019 14 Lis 2018 21:01 #629943

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 878
  • Otrzymane dziękuję: 5262
Nie ma odmiany Fiutek, ale można tak określić grupę odmian pomidorów o kształcie cokolwiek fallicznym :) Tak jak np. mówi się o byczych sercach. Jest kilka odmian o tym kształcie. Ja mam w mojej kolekcji odmiany Aurija, Kazanowa, Eros, Zabawa i Drowa. Jest jeszcze Żigało, którego w końcu może upoluję. Aurija (synonimy Adam i Żenskij Kapriz) to odmiana niekomercyjna, Kazanowa to odmina z firmy Sibirskij Sad, a Zabawa i żółto-pomarańczowy Eros to odmiany ukraińskie. Wszystkie są wysokorosnące i do siebie podobne, poza kolorem Erosa oczywiście. Natomiast Drowa od Aelity i Żigało od Biotechniki to pomidory karłowe, a owoce mają mniejszy rozmiar, ale to podobno nie jest ważne, byle wariat :) Zachodnich odmian o tym kształcie nie spotkałem.
Ostatnio zmieniany: 14 Lis 2018 21:24 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Jenny, Armasza, Horti, Marlenka, Betula, pszczolka, Jaedda

POMIDOROWY TARG 2018/2019 14 Lis 2018 21:15 #629944

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Kaskawel wrote:
a owoce mają mniejsze rozmiary, ale to podobno nie jest ważne, byle wariat :)
:rotfl1:
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

POMIDOROWY TARG 2018/2019 14 Lis 2018 21:19 #629945

  • vegetella
  • vegetella's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 162
  • Otrzymane dziękuję: 734
Horti wrote:
vegetella wrote:
. Barry Crazy - wysoka, bardzo plenna koktajlówka, coś jak Megagron ale żółta, do prowadzenia na 1 max 2 pędy

W formularzu mamy nasiona odmiany Barry's Crazy Cherry pomidor z kalifornijskiej hodowli Wild Boar Farms. Gdy patrzę na zdjęcia, wygląda, że Twój Barry Crazy to ta sama odmiana. Czy mogłabyś sprawdzić, aby ten sam pomidor nie występował pod dwoma nazwami?

W rosyjskim katalogu znalazłam odmianę ТОЛСТЫЕ ЩЕЧКИ, czy to ta, o której piszesz? Pierwsza litera to rosyjskie "szcz".

I mam prośbę, forum jest przyjaznym miejscem, gdzie odnosimy się do siebie grzecznie i z szacunkiem. Powstrzymaj się proszę w przyszłości od slangowych zwrotów, które nie wszystkim muszą się podobać.
Od dawna piszemy o tym, że otrzymujący nasiona dzielą się później informacjami o ich uprawie, to jedyny warunek ich otrzymania. Nigdy nie było na Forum wymogu, że musisz coś przysłać, aby zamówić nasiona ze Straganiku.

1. tak, to ten sam - użyję na opakowaniu podpowiedzianego przez Ciebie opisu

2. tak, to ta odmiana - jednakże litera "щ" fonetycznie to tak po prawdzie "sz". Proponuję polskie nazewnictwo - Tłuste Policzki, będzie bez kłopotu.

3. oki, będę się starać - zrobię co mogę :flower1: ale ten mój charakterek hm :funnyface: jest ciężki we współpracy
Jean Cocteau: Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.785 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum