TEMAT: Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko.

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 17 Kwi 2023 16:21 #829212

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 4119
Ostatniego kolanka dalej nie widac :blink:
DSC_0812.jpg
Pozdrawiam
Emilia
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Marlenka, jagodka27, Jaedda, del, ewakatarzyna, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 17 Kwi 2023 18:54 #829221

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2788
  • Otrzymane dziękuję: 18389
U mnie komplet, 5 odmian po 2 roślinki. :)

IMG_20230417_163804.jpg
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, jagodka27, Jaedda, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Emilia

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 18 Kwi 2023 07:22 #829255

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
Podliczając wysiewy, mamy 3 komplety u nas i 1 u sąsiadów - to te oficjalne dane :)
Jest szansa na trochę nasionek na targ :drink1:
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Kaja, Marlenka, jagodka27, ewakatarzyna, Emilia

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 18 Kwi 2023 18:26 #829283

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2006
  • Otrzymane dziękuję: 14319
11 kwietnia doszła do mnie przesyłka od Tomka del-a.
W środku były nasionka z Australii.
Oczywiście od razu w środę wysiałam.
I oto wczoraj moim oczom ukazały się kolanka a dzisiaj już małe siewki.

Nigdy nie wysiewałam w kwietniu pomidorów, więc jest to dla mnie nowe doświadczenie.

Bardzo jestem ciekawa, co z tego będzie.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, jagodka27, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Emilia

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 18 Kwi 2023 18:28 #829285

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2006
  • Otrzymane dziękuję: 14319
Oto moje kangurki
20230418_182722.jpg
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Marlenka, jagodka27, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Emilia

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 18 Kwi 2023 18:50 #829290

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
No i następny komplecik odmian :garden1: :bravo:
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Marlenka, jagodka27, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Emilia

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 18 Kwi 2023 20:49 #829306

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 691
  • Otrzymane dziękuję: 3071
Nie kangurki ale też cieszą :hug: po raz pierwszy u mnie, ciekawość zżera a do pomidorka jeszcze daleka droga :search: no i ciekawe ile zda test, zostanie na dłużej :think: ach te emocje :rotfl1:

oaza-16.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Marlenka, jagodka27, rybur58, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 18 Kwi 2023 22:09 #829315

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
Ela,
wszystkie mają gen kangurka w sobie, nawet w 50% ;)


Pytanko, te centralnie mają jaśniejsze przebarwienia na liściach czy tak światło pada?
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Marlenka, jagodka27, rybur58, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 18 Kwi 2023 23:06 #829321

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 4119
Variegata Splash of Cream, mam go z dwarfami bo ma mieć 1,20m

DSC_0828.jpg
Pozdrawiam
Emilia
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Marlenka, jagodka27, del, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 18 Kwi 2023 23:10 #829322

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
Fajny pomidorek, nawet niedojrzałe owoce są w typie variegata ;)
Nasionka zaklepuję :)

edit: mam kompanów w tym typie, i powiem, że nawet atrakcyjnie się prezentują - Walter's Fancy, Elsie's Fancy i Pico'S Pride - 2 ostatnie mam w tym sezonie.
Jak już wspominałem, Walter's uszedł spod noża, bo jego variegatę uznałem za chorobę (nie wiedziałem, że tak lubi się stroić ;) )
pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2023 23:31 przez del.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Marlenka, jagodka27, ewakatarzyna, Babcia Ala, Emilia

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 19 Kwi 2023 07:51 #829331

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 691
  • Otrzymane dziękuję: 3071
Tomek, zdjęcie wyszło dziwne prześwietlone a ogólnie pomidorki zieloniutkie, piękne :hearts:
oaza1-18.jpg

Podobają mi się variegaty , Walters Fancy póki co daje oznakę że koło variegaty stał , jakiś maziaj jest :happy4: liczę na więcej ;)
I pytanie mam, jak długo trzymacie w tych małych doniczkach i ewentnie, kiedy przesadzać bądź nie przesadzać :think: System korzeniowy w porównaniu z normalnymi pomidorami słabiutki, znaczy jest ale nie na metry tylko taka sobie bryłka :supr:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, del, ewakatarzyna, Babcia Ala

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 19 Kwi 2023 07:55 #829334

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
Ładna zieleń :drink1:

Mnie Walter's Fancy zaskoczył dopiero po wysadzeniu do gruntu, także jeszcze ma czas :)

U mnie doniczki P9 są docelowymi, już nic nie przesadzam. Z poprzednich lat wiem, że są wystarczające.
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Emilia

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 19 Kwi 2023 09:37 #829338

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 4119
Z trzech wymienionych mam Walter's Fancy, teraz nie mogę sprawdzić ale czy chodzi o takie małe plamki na okrągłych liściach, mam jednego takiego, później sprawdzę :)

Widzę, że my (z Gondwana) prawie równolatki jesteśmy :happy4: ale się złożyło :lol:
Pozdrawiam
Emilia
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 19 Kwi 2023 10:03 #829340

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
Emilia wrote:
Z trzech wymienionych mam Walter's Fancy, teraz nie mogę sprawdzić ale czy chodzi o takie małe plamki na okrągłych liściach, mam jednego takiego, później sprawdzę :)
:

Poniżej Walter's Fancy z ubiegłego sezonu
del wrote:
Dwarf Walter's Fancy
DK55_Dwarf_Walters_Fancy.jpg
Emilia wrote:
Widzę, że my (z Gondwana) prawie równolatki jesteśmy :happy4: ale się złożyło :lol:
W jakim sensie?
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Marlenka, ewakatarzyna, Emilia

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 19 Kwi 2023 10:49 #829343

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 691
  • Otrzymane dziękuję: 3071
Ej no, ładny jestem :hearts: zatem, czekamy cierpliwie.
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, del, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 19 Kwi 2023 12:38 #829352

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Popikowałam dzisiaj moje dwarfy
IMG_20230419_102052.jpg

Te z ostatniego PT niskie, krępe roślinki. Te,z nasion, które zebrałam z pomidorów rosnących u mnie wyglądały zwyczajnie, wyciągnięte jak reszta.
Czy mogły skrzyżować się z innymi pomidorami i czekają mnie niespodzianki?
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Marlenka, del, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 19 Kwi 2023 12:51 #829353

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
Moje dwarfy też na początku się powyciągały - można zoabczyć wcześniejsze posty jak panikowałem :jeez:
Ale później nabrały ciałka i teraz zdecydowanie odróżniają się od "zwykłych" wysoko rosnących.
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, bela, Marlenka, ewakatarzyna, JaKasiula

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 19 Kwi 2023 14:57 #829362

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2173
Marlenka wrote:
del wrote:
del wrote:
...

gondwana.jpg
Kurde, poczta polska popsuła zajączka 2 osobom - wysłałem w środę do 5 osób po pakieciku nasion Gondwany i nie wszędzie doszły - polecony, priorytet. Za co oni pieniądze biorą? :mad2:

Ja dostałam w piątek i od razu wysiałam. :)

Do mnie trafiły ekspresem dzisiaj, już wyłożyłam po 1 nasionku :-)
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Emilia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.886 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum