TEMAT: PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 15:22 #634049

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
Plany planami a życie sobie.
Ale i ja zaplanowałam. Nie była bym sobą.
Zobaczymy co z tego wyjdzie - małe dziecko, od marca wracam do pracy , do tego dom itd.
Na pewno w przyszłym roku chcę wreszcie urządzać teren wokół domu. Mąż ma mi w zimie zrobić szklarnię, nie wiem jakich będzie wymiarów , zobaczymy co wyjdzie z szyb które ma.

Z nowości na pewno będą ogórki Sayo Long i jakieś melony. Na pewno ponownie podejmę próbę wyhodowania bakłażanów ( poprzednio pięknie kwitły ale nie związywały owoców).

Podejmę tez kolejną próbę wyhodowania porów, kapusty, kalafiorów z własnej rozsady. W zasadzie to nie mam ambicji posiadania wszystkiego z własnej rozsady , szczególnie takich warzyw które mogę kupić na targu a nie zależy mi na odmianie czyli por, seler, kalafior, kapusta, ale w moim "chorym" mieście po przeniesieniu targu na obrzeża miasta i wybudowania x marketów, targ ten praktycznie nie funkcjonuje , handel odbywa się tam tylko 3 razy w tygodniu i to 2-3 godziny. I jeśli akurat nie uda mi się pojechać w tym czasie albo nie trafie na kogoś z tymi rozsadami to ich po prostu nie mam. I tak w tym roku nie miałam porów, kapusty, kalafiorów. Bo tylko seler udało mi się wyhodować z rozsady.

I zestaw obowiązkowy pomidory - oprócz kilku stałych bywalców będą nowości ale jeszcze nie zdecydowałam co wysieje.
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Adasiowa, Edyta-ka, Marlenka, Miragoral, vegetella, Ada, Jaedda


Zielone okna z estimeble.pl

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 15:37 #634052

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Witam
No postaram się w 2019 roku jak Bóg da , na wypasie warzywnik zrobić . Bo trochę mi na ambicje wjechaliście jak oglądałem wasze piękne warzywniki.
Tak wiec :
Super hoty( startuję zaraz po nowym roku ) por, szczypior , kalafior , bakłażany , jarmuż , kolendra, pietruszka , sałata, koper, rzodkiewka, buraczki , papryka słodka ( lipstik ), ogórki chińskie , japonskie i polskie na zakiszenie, pomidory ok 40 sztuk sporo odmian ale pewniaki to cosmonaut volkow ,faworyt, k37 , czarnomor, czekista , mata hari ,stara malinowka babuni, i jeszcze kilka , kabaczki , cukinie , fasolka szparagowa ,szpinak , i trochę ziół majeranek , tymianek, oregano.
Plany są duże ale postaram się zrealizować
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Betula, Ada, Jaedda

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 16:24 #634054

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
U mnie planowane rozsady są nadal na etapie planowania ;), natomiast w ramach eksperymentu, obserwuję zachowanie siewek męczennicy :)

DSC_0801.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Betula, vegetella, Ada, Jaedda

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 16:31 #634057

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
A u mnie tak. ;)

IMG_20181227_101304.jpg
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga, Krecik stary, Jan4, rychu44, Adasiowa, Edyta-ka, andziasz, Marlenka, Miragoral, Betula, Ada, Jaedda

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 16:36 #634058

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Błażej, no wszystko piękne i dorodne, ale bądź tak dobry i napisz, co konkretnie tak ładnie rośnie, bo pomidory i rzodkiewki - to wiemy, ale ... wysiałeś dwarfy ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 16:51 #634059

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
To są trzy pomidorki micro. Nie wiem konkretnie jakie, bo mi kot znacznik zjadł jak pikowałem i mam dwa typy odmiany. Zobaczymy co z nich wyrośnie. ;) A rzodkiewki to na zimowy konkurs. Narazie nie planuje konkretnych wysiewów.
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 16:59 #634060

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Dziękuję; wiesz, ja też w najbliższym czasie niczego nie wysieję z myślą o przyszłorocznej uprawie, ale de facto styczeń już za parę dni, a więc wypadałoby wyłożyć do kiełkowania trochę papryk, tych najostrzejszych oraz parę pomidorków przeznaczonych do testów szczepienia.
Na chwilę obecną mam dwie wschodzące papryczki Mulato Isleno, o których wspomniałam w wątku perlitowym i ochotę na wysianie dosłownie trzech pomidorków Venus.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Jaedda

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 17:08 #634062

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
Mieciu, rwa mnie dopadła w sierpniu, a dolegliwości odczuwałam jeszcze w październiku... :jeez: potem kolana (doktor twierdzi, że powinna być operacja, ale jeszcze się bronię).... o innych to już szkoda gadać...no cóż, s k s mnie dopadła... :teach:
Ostatnio zmieniany: 27 Gru 2018 17:09 przez Terri.

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 18:45 #634075

  • Jadwiga
  • Jadwiga's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 228
Ja zakupiłam już worek perlitu ;) i na styczeń pójdą ostre papryczki,potem sałaty-trochę dostałam,pomidorki do gruntu i na balkon ,ogórki ,cukinią i fasolka tyczna.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Betula, Ada, magnes

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 19:02 #634079

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41837
W nowym sezonie planuję zrobić rozsadę pomidorów,ogórków,fasolki szparagowej,papryki i sałaty.Pozostałe tj.por,seler w małych ilościach rozsadę zakupię na targu. :) :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga, Bobej, rychu44, Adasiowa, Zbyszko46, pouder, Marlenka, Miragoral, Betula, Ada

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 19:51 #634086

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Józiu, gdybyś z pewnych względów miał problem ze zrobieniem rozsady, to pisz śmiało. Poradzimy :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 20:08 #634091

  • olegowa
  • olegowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 772
  • Otrzymane dziękuję: 1840
Na nadchodzący sezon planuję zrobić rozsadę pora, selera, sałaty, fasolki, papryki, cebuli, i POMIDORÓW.
Tych ostatnich miało być mniej odmian..... :rotfl1: Nie udało się - jest ich duuużo więcej. :club2:
W tym sezonie zmierzę się też z uprawą bakłażana.
Pozdrawiam Zosia
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Edyta-ka, Marlenka, Miragoral, Betula, Ada, magnes, Jaedda

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 21:50 #634099

  • Maks-ogrodnik
  • Maks-ogrodnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 348
  • Otrzymane dziękuję: 472
U mnie wszystko będzie zależało czy fachowcy od studni głębinowych znajdą wodę. Bo jak nie to skupię się tylko na pomidorach. Jeśli pójdzie wszystko dobrze to zrobię sobie automatyczne podlewanie. W sezonie postawię na pomidory i kilka papryk. W tym roku z paprykami w gruncie mi nie wyszło. Oprócz ostrych, bo tych mam zapas na 100 lat. Spróbuję jeszcze raz że słodkimi. Miałem sporo cukinii i właściwie stwierdziłem, że potrzebuję góra dwa krzaki. Oprócz pomidorów, w dużej ilości uwielbiam sałatki z ogórków. Dzięki przepisom z naszego forum wyszły tak dobre , że potrafię zjeść do obiadu cały słoik 0.9l. To będzie mój 3 sezon. Niestety nie mam czasu na rozsady innych warzyw. Ale i tak wszystko będzie zależało czy znajdę wodę na działce.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, rychu44, Adasiowa, Edyta-ka, Zbyszko46, Marlenka, Miragoral, Zielona, Jaedda

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 22:14 #634101

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
ZnajdzieszMaks. Innej opcji nie ma.
Nie wyobrażam sobie Warzywnika w przyszłym roku bez Twojego udziału, więc zrób wszystko, abyś tę wodę miał. Jasne ?
Pakować nasiona ?

:happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2018 08:16 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maks-ogrodnik, Jaedda

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 22:31 #634102

  • Maks-ogrodnik
  • Maks-ogrodnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 348
  • Otrzymane dziękuję: 472
Po nowym roku wyśle kopertę!

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 22:38 #634103

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
No i to rozumiem. Nie ma to jak męska rozmowa ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Maks-ogrodnik

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 23:03 #634105

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
A ja planuję duuuużo wszystkiego. Jak coś robić- to na maxa :evil: . Dzięki Forum od trzech lat mam warzywnik :hug: . Już trzy lata miałam pomidory, rok prób z bakłażanem (i pierwsze, choć niewielkie sukcesy), papryki, warzywa, których istnienia bez Was nawet nie podejrzewałam. Znowu będę kopać nowe tereny i na etapie wysadzania dokupować wielkie donice (bo jednak na grządkach za mało miejsca) i wory ziemi :happy4: :happy3: .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Horti, Edyta-ka, Marlenka, Miragoral, Betula, rejmat, Ada, Szarotka, Jaedda

PLANOWANA ROZSADA WARZYW NA 2019 ROK 27 Gru 2018 23:18 #634107

  • rejmat
  • rejmat's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 79
  • Otrzymane dziękuję: 184
Ale paluszki już swędzą co niektórych :happy4: Ja w tym roku wystartuje najpóźniej jak się da, bo parapety są zaanektowane przez kocurka. Pozostaje mi nieogrzewane pomieszczenie w budynku gospodarczym i szklarenka poliwęglanowa na przygotowanie rozsad, stąd termin kwietniowy na pomidorki i ogórki( powtarzam Kraka i Izyda). I ich będzie najwięcej, w myśl zasady: trzymaj się tego, co wychodzi najlepiej. Bo to i zjadamy i przetwory ciekawe. A i z nadmiarem plonów nie ma kłopotu- zawsze kogoś namówię na skrzyneczkę pomidorów czy ogórków. Ograniczam dynie i cukinię do jednej/dwóch roślin, fasolka szparagowa i groszek cukrowy w jednej skrzyni. Oczywiście z rozsady. Dylemat mam z papryką- siać, nie siać. Mam nasiona z węgierskiej Kapii, ale dzieci moje nie jedzą papryki, więc w sumie po co sadzić.
Marzy mi się grządeczka ziołowa- bazylie rozmaite, trybula, cząber, szałwię. I tą rozsadę spróbuję zrobić w domu, a miejsce do wysadzenia przygotuję na wiosnę. Bo ja największy problem mam z miejscem. Nie to, że nie mam, tylko nie jest przygotowane. Działka spora, ale zarośnięta trawniko-chwastowiskiem (perz, podagrycznik, mlecz). I jakoś nie potrafię zaplanować całości- co oczyszczać, jak obsadzać? Skrzynie i owszem są łatwe w przygotowaniu, ale mocno ograniczają fantazje i chciejstwa. Z kolei przygotowanie grządek w ziemi może przerosnąć moje siły. I nie wiem, co gorsze: limitować ilość roślin czy kombinować, jak oczyścić ziemię pod tradycyjne grządki.
Pozdrawiam zielono. Marta
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Miragoral, Betula, vegetella, Ada, Jaedda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.239 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum