TEMAT: Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 20 Sty 2019 18:49 #637765

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Lunka dziękuję za pomysł z poduszką elektryczną. ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 20 Sty 2019 19:33 #637775

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Czy ktoś uprawiał pomidor malinowy tomimaru i koktajlowe czerwone i żółte z wydłubanych nasion z Biedronki.
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 20 Sty 2019 19:37 #637776

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
a ja wysieje w połowie lutego to wystarczy nie ma co się spieszyć potem same problemy
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 20 Sty 2019 19:55 #637779

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
bela wrote:
Czy ktoś uprawiał pomidor malinowy tomimaru i koktajlowe czerwone i żółte z wydłubanych nasion z Biedronki.
Uprawiałam koktajlowe czerwone z biedronki były bardzo plenne :bye:
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Betula, Szczypiorek

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 20 Sty 2019 20:13 #637782

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
Bożenko!
Tomimaru Muchoo uprawiałem z nasion z drugiej ręki.Jeśli dobrze pamiętam były z biedry.Pomidorki b.smaczne i bezproblemowe w uprawie.U mnie rosły pod folią. :bye: :bye: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 20 Sty 2019 20:13 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Zbyszko46, Betula, Szczypiorek

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 20 Sty 2019 21:12 #637792

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Pszczolko Józiu
Dziekuje za informacje posieje, zobaczę jak bedą się u mnie sprawować :drink1: będę siała do perlitu.
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Edyta-ka, pszczolka

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 20 Sty 2019 22:40 #637802

  • Marbar
  • Marbar's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 23
  • Otrzymane dziękuję: 40
U mnie jeszcze żaden pomidorek nie dostał szansy na kiełkowanie, ale kusi mnie, aby wrzucić chociaż ze dwa nasionka.
W ubiegłym roku ładnie i szybko kiełkowały mi umieszczone wysoko na wiszących szafkach kuchennych, tam zawsze zdecydowanie cieplej...
Pozdrawiam
Marta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Ada

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 15:05 #637859

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 950
  • Otrzymane dziękuję: 4443
Chcę w tym sezonie spróbować uprawy 2w1 . ( za dużo odmian ,a szkoda nie wysiać :rotfl1: ) Interesuje mnie jakie
stosujecie odstępy pomiędzy palikami . Pomidory uprawiam w otwartym gruncie . Wcześniej stosowałem 1 - 1,10 pomiędzy rzędami i około 60 cm palik od palika . :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Zielona, Ada

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 16:10 #637875

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
Leszku ja sadzę w podległości 80 cm pomiędzy palikami.Przy jednym paliku pomidorki umieszczam w odległości ok.20 cm.pomiędzy sobą.Jednak nie mam więcej jak 3 rządki w gruncie,bo głównie uprawiam pod folią. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Adasiowa, Zbyszko46, Ada

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 16:49 #637883

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Marbar wrote:
U mnie jeszcze żaden pomidorek nie dostał szansy na kiełkowanie, ale kusi mnie, aby wrzucić chociaż ze dwa nasionka.
W ubiegłym roku ładnie i szybko kiełkowały mi umieszczone wysoko na wiszących szafkach kuchennych, tam zawsze zdecydowanie cieplej...


Martusiu, dzisiaj wysłałam Twoją kopertę, więc .... chyba niedługo spełnisz swoje marzenie.

U mnie co nieco już wzeszło: Portos, dwarfy i karłowe :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 16:51 #637886

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
W ubiegłym roku tj 2018 miałam sporo posadzonych w gruncie. Pomidory sadziłam 2 rzędy, przerwa (dróżka by swobodnie chodzić i aby był przewiew) 1m i znów 2 rzędy. W rzędach odległość między sobą 40-50 cm. I takim sposobem zasadziłam baaardzoo dużo. Do każdego patyk (ew. jakiś pręt), a na końcu patyka nazwa, czyli jaka to odmiana. Nazwę pisałam markerem na kubeczku po śmietanie, tylko nie cały kubek, a wąski pasek. W pasku zrobiona dziurka dziurkaczem do papieru. Przywiązywałam sznurkiem cienkim lub jakąś tasiemką. Wiązałam opis wysoko, bo ciężko mi było się schylać, a idąc między rzędami widziałam od razu co to za pomidor. No i liście nie zasłaniały nazwy.
Pozdrawiam Alicja.
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2019 19:44 przez Zielona.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Adasiowa, Armasza, andziasz, Marlenka, carbon, Betula, Ada, Jaedda, Szczypiorek

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 19:42 #637935

  • Kozak
  • Kozak's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 185
Jakie odległości preferujecie pomiędzy pomidorami w tunelu?
Pozdrawiam Mariusz.
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2019 19:42 przez Kozak.
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 20:12 #637945

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Kozak wrote:
Jakie odległości preferujecie pomiędzy pomidorami w tunelu?
Trudno odpowiedzić jednym zdaniem. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę, jaki to jest foliak czy tunel (wąski, długi, szeroki). Czy może jest to może zadaszenie. Wszędzie znajdziesz info o tym, musi być przewiew i dobry dostęp do krzaka (chodzi też o podwiązanie, regulacja zbędnych liści).
Dziś nie mam folii, jesienią rozebrałam. Folia zamiast wytrzymać 4 lata, ledwo była 2, a w ubiegłym roku za każdą wichurą łapałam co się da.
Ten rok przestawiam się na grunt. :garden:
Pozdrawiam Alicja.
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2019 20:19 przez Zielona.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 20:57 #637962

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Hejka
Ostatnio oglądałem ciekawy program o uprawie pomidorów , jeden wątek mnie przyineresował, a mianowicie starszy farmer opowiadał ze dlaczego puszczać pomidory w górę a nie w szerz np . Mówił on ze to od nas zależy jak damy pomidorowi rosnąć i teraz on ma pomidory w klatkach z siatki zbrojeniowej o średnicy 40 cm i wysokich na 150 cm , po posądzeniu krzaka ogławia tylko dolne liście by nie stykały się z podłożem natomiast wilki zostawia i tak gdy główny pęd wyrasta ponad wysokość klatki poprostu obcina wierzchołek ale wilki dalej sobie rosną zawiązując owoce i wypełniając klatkę, gdy któryś wilk wyrośnie nad klatkę robi to samo co z głównym pędem itp Sposobem tym uzyskuje dobre plony a co najważniejsze nie musi niewiadomo jak długich tyczek wbijać które i tak się często łamią od wiatru czy ciężaru pomidorów , odchodzi usuwanie wilków i a pomidory są na wysokości ręki . Wypróbuje ta metodę w tym sezonie i zdam relacje bo dość mam wbijania palików z drabinki i co chwile podwiazywania pomidorów , paliki się łamią prochnieja i starczają na 1, 2 sezony , klatki starcza na 20 lat i są praktycznie bezobsługowe
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, olegowa, Sylwiaaa, JaNina

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 21:04 #637967

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7838
  • Otrzymane dziękuję: 51938
Coś w tym jest. Ja chcę w tym roku klatki /okrągłe/ wypróbować na karłowych. Chyba Ty coś takiego pokazywałeś, ale pewna nie jestem
:oops:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 21:13 #637969

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Tak kiedyś wrzuciłem filmik jak zrobić takie klatki, ale teraz zobaczyłem ze i pomidora można oglawiać tak jak paprykę czy bazylię by był solidny krzak a nie jeden pęd tylko. Owszem w szklarniach puszczają na jeden pęd bo mniej miejsca ale maja za to w górę dużo do tego opuszczają jeszcze gdy wierzchołek sięgnie szczytu mo i tam jest masówka Widziałem jeszcze eksperyment gdy farmer porównywał owoce z klatek do tych przy palików na jeden pęd dużych różnic w wielkości nie było za to tych z klatek było dużo więcej i sporo czasu zaoszczędzonego
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Sylwiaaa

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 21:16 #637971

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
ze 2 lata temu jak zostały mi sadzonki pomidorów to dałam ogłoszenie ze oddam i wtedy przyjechała do mnie taka starsza bauszka na skuterku z koszykiem wiklinowym po te pomidorki - przydługo ale musiałam to napisać bo miło ja wspominam . I ona też mi mówiła ze ona nigdy nie obrywana ani liści ani Wilków ze stawia 3-4 paliki w koło krzaka obwiązuje to sznurkiem i mówi że u niej nigdy zarazy nie było, ze uważa ze patogeny bardziej wchodzi przez te uszkodzone części niż na liście. I ja tez tak na kilku zrobiłam w zeszłym roku - bo mi kilko tak wyrosło ze były już zawiązane na wilkach pomidory i to w gruncie miałam i faktycznie to pomidory stały i stały i dopiero około września weszła na nie zaraza
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, patrycja, Betula

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 21 Sty 2019 21:17 #637973

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7838
  • Otrzymane dziękuję: 51938
To może i na wysokiej odmianie wypróbuję na jednym krzaczku ten sposób. Jedyne co mnie martwi to gęstwina liści w klatce. Bo z klatkami nie mam problemu. Mąż zawsze mówi "mówisz, masz" :hearts:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andziasz, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.645 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum