TEMAT: Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 20:20 #638754

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
No właśnie - powrócę do poprawności nazw odmian: podpowiedzcie mi, czy ta nowość to White Beauty ( tę znam ) czy White Beaty ( imię kobiece ).
Jeśli chodzi o "gruszeczki", to szczerze polecam Cherokee Green Pearshaped - po prostu wielka smakowitość!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352, Betula, Zielona


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 20:26 #638756

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Lista odmian na ten rok..., to jest coś, co od kilku dni codziennie się zmienia :jeez:
Na dzień dzisiejszy, wygląda to tak
K/37
K/75
K/141
K/14
Anna rusian,
Aurija
San marzano2 lub Opalka
Bartek,
Black chery
Gordost sibiri
Czekista
Wszystkie odmiany będą rosły w nieogrzewanej szklarni.
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Betula, Jasia, Szczypiorek

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 20:37 #638763

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
Aniu Jak dla mnie to jest jakiś myk firmy, by odciąć się od należności dla odmiany albo jakichś innych komplikacji. Stąd Beatka, która może być Beauty ale dopiero jak się pokaże u Ciebie w ogródku. ;)
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Zielona

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 20:46 #638770

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Ja mam wrażenie, że coś z tym opakowaniem nasion jest nie tak.Jest logo Legutki, ale reszta zupełnie inna.
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 20:48 #638771

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Albo, po prostu, jakaś partia została wydrukowana z błędem i wypuszczono taką na rynek, po co generować koszty. To i tak tylko opakowanie, które wyląduje w koszu. Mam takie nasiona odmiany Kołokoła Rossii Zołotoj, pomidory żarówki, a opakowanie z jakiejś odmiany w typie Yellow Stuffer. Na innych partiach nasion wizerunek jest już poprawny.
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2019 20:48 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 21:02 #638775

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Myślę, że to błąd w wydruku, a zwróciłam na to uwagę tylko i wyłącznie ze względu na dyskusję w innym wątku o poprawności nazw.
Czy "stuffer" oznacza, że odmiana nadaje się do faszerowania - taki w stylu papryki ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 21:03 #638776

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Właśnie tak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 21:04 #638778

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Adasiowa wrote:
No właśnie - powrócę do poprawności nazw odmian: podpowiedzcie mi, czy ta nowość to White Beauty ( tę znam ) czy White Beaty ( imię kobiece ).

Raczej nie pochodzi od imienia (które od chrztu noszę). Beata to imię niemieckie, popularne również w Polsce (zwłaszcza w moim roczniku, w klasie miałam 5 Beat). Polska firma nadając nazwę nowej odmianie nie użyłaby mieszanki angielskiego i polskiego. Pomidor nazywałby się "Biały Beaty" lub "Betty's White".
Więc albo to pomyłka albo jakiś myk firmy.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, carbon

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 21:06 #638779

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Sprawdziłam już w internecie - ale dziękuję za potwierdzenie. Spotkałam się z odmianą Red Stuffer, mamy ją zresztą na Pomidorowym Targu; myślę, że do suszenia też będzie świetna.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 21:09 #638780

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
I tak jest. Suszyłem już pomidory tego typu.
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2019 21:09 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 21:39 #638787

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Jest jeszcze jeden problem związany z błędnie pisanymi nazwami. Dla mnie ważny, gdy szukam potrzebnych informacji. Jeżeli mamy nazwę z błędem trudno się szuka takiej odmiany. Trudno ją odnaleźć w setkach postów na forum, bo wyszukiwarka nie znajdzie posta. To też ważny aspekt, gdy dzielimy się wiedzą i doświadczeniami.
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Betula, Maggie

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 21:43 #638789

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
Biorąc pod uwagę kwestie, że jest tysiące odmian pomidorów, a na forach głównie bazują odmiany uprawiane przez forumowiczów, to pomyłki mogą się zdarzać.
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 21:54 #638792

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Adasiowa wrote:
Jeśli chodzi o "gruszeczki", to szczerze polecam Cherokee Green Pearshaped - po prostu wielka smakowitość!
Prawda Aniu, również polecam. Nie wyobrażam sobie sezonu bez tego pomidorka. Bardzo słodki i pyszny. Ponieważ moje nasiona się nie nadawały do wysiewu zamówiłam go ponownie. Dziękuję Horti, że wysłała nasionka tego pomidorka na straganik, bo było by mi smutno bez niego
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Campanula

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 22:09 #638797

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Smacznego Iwonko, udanych plonów :bye: Też go bardzo lubię i świetnie się przechowuje. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 25 Sty 2019 23:31 #638810

  • Jasia
  • Jasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 161
  • Otrzymane dziękuję: 351
Poczytując Wasze plany rozsadowe, to ja nieszczęsna sadziłabym znacznie więcej odmian niż rozum mi podpowiada. Trochę jak w cukierni to ciastko pyszne, tamto jeszcze lepsze, a to też apetycznie wygląda. Dobrze że Ania przysłała mi nasionka, bo koperta by nie starczyła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, Mandorla, Szczypiorek

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 26 Sty 2019 10:15 #638845

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10039
Ja miałam w ubiegłym sezonie ,,żółtą gruszeczke" i mnie smakowała , a mąż w ogóle jej nie jadł. U mnie była bezproblemowa w uprawie, owocowala do października .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 26 Sty 2019 10:38 #638849

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Jasiu, nie przejmuj się, nie tylko Ty tak masz... Ja postanowiłam, że wysadzę po jednym krzaczku każdej odmiany z posiadanych nasion; rozum jakoś to zdzierżył, bo wychodziło 35 sztuk. Tyle, że od tej pory po pierwsze - trochę nasion przybyło, a po drugie - uznałam, że na wszelki wypadek trzeba wysiać po dwa nasionka, bo gdyby coś się z tym jedynym krzakiem stało, to czegoś nie spróbuję... :ouch: Z tym już rozum absolutnie się nie zgadza, ale co on tam ma do gadania :crazy:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Armasza, Marlenka, Jasia, Szafirek, pierniczek, Campanula, Szczypiorek

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 26 Sty 2019 12:10 #638865

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Oj tam dziewczyny. Ja już 3 rok sieję astronomiczne ilości odmian. I tylko warzywnik powiększam a nie rezygnuję. Szukam odmian pancernych na mnie ogrodnika i zadowalających moją rodzinę i zawiązujących więcej jak 3 grona. Sporo już zostało zakwalifikowanych jako super. A że odmian jest bez liku i chcecie się dzielić to ja jeszcze poszukuję.
Z drugiej strony lubię tę podróż. Bo to w sumie o to chodzi, prawda? Żeby fajnie podróżować, poznawać a nie szybko dotrzeć do celu.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2019 12:11 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Armasza, Edyta-ka, Marlenka, carbon, patrycja, bietkae, Jasia, Szafirek, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.727 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum