TEMAT: Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 11:01 #683987

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Witam, ja specjalnie nie wzruszylam sie Carbonem , malo plenny , wiem ze dziewczyny chwalili Czarne serce Breda , u mnie najsmaczniejszym byl jakis ceglasoczarny, ale napis sie zgubil i ja tylko dla siebie zebralam nasionek i bardzo dobry byl
Grandma Oliver's Chocolate , tylko z nasionami tez wyszla historja , bo dziadek chcial jak najlepiej i zlozyl z calego parapetu do jednej koperty))).
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, janinka-n, bietkae, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 11:07 #683988

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Kaskawel wrote:
galka68 wrote:
:Linnie's Oxheart, 3 oryginalne ziarenka wyslalam do Ani, podobne jest Czarne z noskiem od Borisovny z Kazachstanu

Czornoje Sierdce s Nosikom ot Borisowny mam w planie na przyszły sezon. :)
To jest odmiana rodzinna z Kazachstanu od naszej Natalji Norisowny, aczkolwiek na FB już była historja ze to z Rosji i tak dalej, ale poprawilam sprzedawczynie nasion. Jeszcze jest czerwone serce tez od Natalji , wlasnie u mnie na zdjeciu. A to w paseczki zlote, to Long Tall Sally, bardzo plenny i dobry w smaku, ten duży na wadze, to wlaśnie ten mieszaniec ceglasty, a obok mały, to Kumato
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2019 22:04 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, bietkae, Kaskawel, anaka, Barborka

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 12:19 #683995

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Dziękuję Galinko. Co tu dużo mówić - piękne masz te pomidory, a ja ze wstydem przyznam, że takich odmian nie znałam. Faktycznie, to brązowe serce, którym zachwycała się Hania, wygląda bardzo atrakcyjnie, ale jednak to czerwone serducho jest dla mnie chyba najładniejsze.

Generalnie cała Twoja kolekcja na poniższym zdjęciu jest imponująca - np. ten podłużny pomidorek, albo ten żebrowany w górnym, lewym narożniku skrzynki, lub ten w paseczki - podpowiesz, co to za odmiany ?

galka11.jpeg
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2019 12:21 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Pestka, anaka, Barborka

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 15:19 #684013

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6064
Szczypiorek wrote:
Witam,
czy mógłby ktoś napisać coś o odmianach pomidorów Kacper i Zuzia?
Nie mogę znaleźć a szukam po całym forum
Z góry dzięki
Pozdrawiam Szczypiorek

W swoich notatkach znalazłem takie informacje o Kacprze.
"Kolor czerwony, waga 90 - 110 g.,kształt podłużny, wzrost średni 70-90 cm.,zbiór po 75 dniach."

Więcej mogą powiedzieć ci którzy go uprawiali.

Jeszcze jedno znalazłem na rosyjskich stronach zdjęcia dwóch pomidorów o podobnych nazwach


01.jpg
101772869.jpg



Być może to któryś z nich.
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, bietkae, Pestka, Barborka, Szczypiorek

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 19:49 #684053

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Ten Kasper, to holenderska hibryda f1 zawsze byl. Z odmian do niego podobny Koninsberg nowy, takie duze dlugie papieroski))
Aniu, podlozne serce, to Work Release Paste, a w paski to Sunrise Jass.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, janinka-n, Betula, bietkae, Pestka, Kaskawel, Mandorla, Szczypiorek

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 20:02 #684056

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Gala, a to żółtopomarańczowe serduszko? Su... b... jakoś tak, nie mogę rozczytać :oops: W górnej, lewej części jest go trochę. Napisz coś o nim, proszę, wygląda ślicznie!
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 20:22 #684060

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Z serduszkiem jest jak jest (((, sa bardzo fajne, bicolor. Najpierw zolte, potem rumieniec, potem malinowe. Ale z listy odmian nikt nie zgadl co to jest, pomieszaniec. Tez nasiona zostaly tylko dla uzytku wewnetrznego , bo nazwy nie ma . Duzo pomieszancow bylo, taki wyszedl ten rok, byl inny powazny klopot u nas, wiec juz sie nie martwilam, ze znaczki pozbierane z palikow
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, bietkae, Pestka

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 22:13 #684070

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Black Rose wrote:
Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na takie pytanie, ale zaryzykuję - czy moglibyście polecić mi jak najkwaśniejsze odmiany pomidorów?
Mój eM uwielbia właśnie takie, a jak na razie wszystkie przez nas przetestowane (jakieś 50 odmian) były słodkie a nawet bardzo słodkie.

Dla mnie kwaskowy jest Chocolate Stripes, Idigo Rose i Tigerella.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, pouder, bietkae, Black Rose

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 22:19 #684072

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Chocolate Stripes to mój ulubiony pomidor, u mnie nie jest kwaskowy. Przewagę kwasu ma Król Syberii.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, bietkae, Pestka, Black Rose

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 22:25 #684074

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3556
Nie miałam, ale niektórzy narzekają, że Złoty Ożarowski jest kwaśny. Choć w opisie pomidora piszą, że słodki ;) .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2019 22:27 przez Armasza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, pouder, bietkae, Pestka, Barborka, Black Rose

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 22:38 #684075

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Ja tam na kwaśnych się nie znam, nie moje smaki. Miałam zamiar wysiać ze 3 wczesne pomidory docelowo do dużych donic i jak pogoda będzie sprzyjać trzymać w szklarni. W razie zimna do domu a tu szykuje się wyjazd na tydzień na przełomie kwietnia i maja i pewnie nic z tego nie wyjdzie, szkoda.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 22:46 #684078

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
Dziękuję za podpowiedzi, rzeczywiście jak na razie Złoty Ożarowski mojemu eMowi smakował najbardziej, właśnie dzięki tej odrobinie kwasku (w naszym odczuciu on jest słodki z odrobinką kwasku).
Dla mnie - idealny, ale dla mojego eMa to wciąż nie to (ale rzecz jasna wysiany w kolejnym sezonie będzie, bo dostał się do naszego Top 10).
Jeśli więc ktoś jeszcze ma jakieś kwaśne pewniaki, najlepiej takie aż wykręcające twarz, to będę niezmiernie wdzięczna :thanks:
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2019 22:48 przez Black Rose.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 23:01 #684081

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
pouder wrote:
Chocolate Stripes to mój ulubiony pomidor, u mnie nie jest kwaskowy.

To z kolei ulubiony pomidor mojego męża. Smak pomidora zależy też od gleby i ilości materii organicznej jaką ona zawiera i oczywiście od smaku próbującego.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, pouder, bietkae

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 15 Gru 2019 23:04 #684084

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
No właśnie, u nas wszystkie są bardzo słodkie (a uprawialiśmy sporo różnych odmian), słyszałam opinie, że ponoć duże znaczenie ma skład gleby.
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Betula, anaka

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 16 Gru 2019 06:32 #684095

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
Cytuje

,,Kwaśne odmiany dla mnie to: Pixie, Blondcophcopfchen, Juliet F1, Jaune Flamme, Pixie i większość mikro pomidorów (z wyjątkiem Red Robin)."
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Armasza, pouder, Betula, bietkae, Black Rose, vigo

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 16 Gru 2019 06:39 #684096

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
Na tej stronce można sobie katalogować odmiany m.in wg smaku.

www.worldtomatosociety.com/tomato/?tomato_flavors=144&page=1
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kaja, Armasza, pouder, patrycja, Betula, Pestka, aga, anaka, Black Rose

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 16 Gru 2019 11:01 #684109

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
Super strona, wielkie dzięki, Błażej!
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2019 11:08 przez Black Rose.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej

Uprawa pomidorów pod folią i w gruncie - edycja III 2019 16 Gru 2019 17:37 #684141

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
Jakby jakaś odmana ci się spodobała, to daj znać, może akurat mam w swoich zasobach nasionkowych. :)


Choć było już tak, że nie znalazłem jednej poszukiwanej odmiany, co mnie wnerwiło :happy:

Tyla grzebania i przeczesywania w nasionkach. :whistle:
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, Black Rose


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.789 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum