TEMAT: ZIARNO DOBREJ NADZIEI

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 03 Lut 2019 15:18 #640574

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Do pierwszej prezentacji naszych Ziaren pozostało niewiele czasu. Jeśli ktoś jeszcze się waha, czy wziąć udział w naszej akcji, lub nie podjął decyzji o wyborze warzywa, to ma jeszcze 11 dni - wszystkich serdecznie zapraszam :flower1:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka, Marzenka, Szafirek, JaNina


Zielone okna z estimeble.pl

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 03 Lut 2019 15:46 #640576

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3556
Wymyśliłam pepino. Kupiłam nasiona, wyłożyłam na waciki. A one, jak na razie, nie zamierzają się obudzić.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka, Adasiowa, Miragoral, JaNina

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 03 Lut 2019 17:54 #640630

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Moje Ziarno po upływie 5 dni wykiełkowało :hearts: i siedzi w perlicie w kiełkowniku.
Z wyborem warzywa nie miałam problemu, a jedyna wątpliwość dotyczyła jakości nasionka. Jak się okazało - niepotrzebnie. Szczegóły niebawem.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, Miragoral, obeata, Maggie

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 07 Lut 2019 10:03 #641365

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Pizza wrote:

A to... doniczki, które przygotowałam na specjalne roślinki, czyli na ziarenka Dobrej Nadziei. :flower2: Oczywiście póki będą malutkie. Ale przyznajcie, że są urocze.
IMG_20190206_233346.jpg

Wiktorio, w takich apartamentach Twoim Ziarnom będzie jak u Pana Boga za piecem.
Spotykamy się już niebawem, za niecały tydzień.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, obeata

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 08 Lut 2019 08:24 #641544

  • Anjuszka
  • Anjuszka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 43
  • Otrzymane dziękuję: 137
Ciekawe...podoba mi się to ZIarno Dobrej Nadziei. Będzie miało dla mnie, że tak powiem wielowymiarowe znaczenie. Jakie więc by tu warzywo skazać na ten szalony los mojej nadopiekuńczości. Jeszcze kilka dni zostało, więc pozwolę sobie przespać się z tą kwestią :)
pozdrawiam Ania
Mój Blog: www.balkonowywarzywnik.pl
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 08 Lut 2019 11:13 #641571

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Anusiu, dziękuję . Moim marzeniem byłoby, aby jak najwięcej osób wysiało takie Ziarno, nawet nie pisząc o tym, dlatego zapraszam także ludzi z równoległego Forum, aby dołączyli do naszej akcji.
Kontaktujcie się ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i rodzinami i przekazujcie informację o Ziarenku - niech będzie nas jak najwięcej ...
Dostałam od Agi,( której jestem bardzo wdzięczna :kiss3: ) własnoręcznie wykonane koszyczki i właśnie w nich zamieszka moje Ziarno Dobrej Nadziei.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, Ada, aga

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 08 Lut 2019 21:36 #641676

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Nie była bym sobą, gdybym nie uczestniczyła w tak szczytnym celu. Jednak sama idea już mnie onieśmiela :jeez:
Trochę panikuje, bo jestem kiepskim ogrodnikiem a tu takie wyzwanie...
Muszę dobrze przemyśleć temat.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 08 Lut 2019 21:47 #641678

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Mamma ... idea, wbrew pozorom jest bardzo prosta. Pomyśl o czymś lub o kimś - i w takiej intencji wysiej i opiekuj się Twoim Ziarnem Nadziei. Dedykację możesz zachować dla siebie lub ją upublicznić - ale najważniejszy jest cel, a umiejętności .... uwierz w siebie :kiss3:
Będzie mi bardzo miło zobaczyć Ciebie - tutaj.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 10 Lut 2019 15:53 #641982

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
A co zrobić, jak przez przypadek, ukatrupimy tą nadzieję. Bo jak znam siebie, może to być bardzo szybko. Zawód, że nie jesteśmy coś warci, czy też po prostu, ogrodnik do kitu. :hammer: :flower:
I próba - od nowa? :oops: :oops:
Ja tylko mam takie nieładne myśli. Wybaczcie. :cry2:
Pozdrawiam Alicja.
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2019 15:55 przez Zielona.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, Armasza, Marlenka, Miragoral, Mamma, Zygowa

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 10 Lut 2019 16:03 #641985

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Alicjo chciałabym wziąć udział w akcji choć też mam takie obawy i takie myśli, ale dla mnie chyba bardziej liczy się chęć. Takie ziarno to jakby "cegiełka" do zbudowania dobra :hearts:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, Miragoral, Zielona, Jasia, JaNina

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 10 Lut 2019 16:09 #641989

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Edytko, boję się przyznać, ale wszędzie jest tyle niepewności, że mam chwile zwątpienia. Może mi się uda, spróbuję. :flower2:
Pozdrawiam Alicja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zygowa

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 10 Lut 2019 16:14 #641991

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Uda się , uda. A jeśli chodzi o dobre sprawy, to precz z wątpliwościami :happy4: :happy4:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 10 Lut 2019 16:50 #642001

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Kochani ...
przede wszystkim chodzi o DOBRE chęci i przeświadczenie, że czyniąc dobro staję się Człowiekiem. Wiem, że dla niektórych zabrzmi to górnolotnie i mało realnie, ale wyjście ze skorupy złych myśli wymaga wiele wysiłku: mentalnego.
Wysiewając moje Ziarno też nie mam pewności, czy zbiorę owoce ... nie wiem nawet, czy utrzymam przy życiu rozsadę - z różnych względów, także moich osobistych.
Dokonałam wyboru warzywa, które chcę uprawiać w ramach naszej akcji i zobowiążę się za parę dni do jak najlepszej opieki nad nim.
Jeśli cokolwiek się nie powiedzie, nie uznamy porażki za osobistą tragedię; nie będzie też świadczyć o naszej bezwartościowości czy braku umiejętności.
Ziarno Dobrej Nadziei nie jest także żadnym konkursem, niczego nie reklamuje - ma jedynie udowodnić, że jesteśmy w stanie porozumieć się bez względu na dzielące nas różnice.

Jedna z naszych Oazowiczek przysłała mi piękny cytat z K.C. Norwida, za który bardzo Jej dziękuję ... :
"Żeby napić się z karafki wystarczy ująć ją za szyję i przyłożyć do niej usta. Ale żeby napić się ze źródła, trzeba przedtem uklęknąć i pochylić czoło".

I niech będzie on naszym światełkiem w tunelu zwątpienia.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 13 Lut 2019 08:21 #642505

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Kochani, nieśmiało przypominam, że jutro startujemy z naszym Ziarenkiem :)
Serdecznie zapraszam wszystkich zdecydowanych, jak i tych wahających się do jutrzejszego stawiennictwa w naszym wątku - będzie mi naprawdę bardzo miło, jeśli dołączycie do niesienia wspólnego przesłania Nadziei.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, Armasza, Marlenka, Kajtkowa, Mamma, Ada, Szafirek, Pizza

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 13 Lut 2019 09:10 #642517

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7808
  • Otrzymane dziękuję: 51700
Ja już jestem gotowa. Moje ziarenko Okry też. Ziemia w zielonej doniczce czeka.

20190213_090520.jpg


Jutro ruszam razem z Wami :garden1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2019 09:29 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Jagoda254, Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Kajtkowa, Mamma, Szafirek, Maggie

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 13 Lut 2019 13:01 #642556

  • rychu44
  • rychu44's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1091
Chodziłem, szukałem, na nic nie mogłem się zdecydować. Nareszcie :jeez: dzisiaj kupiłem sałatę łodygową. Jutro wysieję. Jako początkujący ogrodnik warzywny będę się starał aby z tego coś wyrosło. Aniu twój pomysł wspaniały. Popieram ze wszystkich sił. :hearts: :thanks:
pozdrawiam RYSIEK
ogród pół dziki
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Kajtkowa, Mamma, Ada, Szafirek, Maggie, Pizza

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 13 Lut 2019 18:36 #642606

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2116
  • Otrzymane dziękuję: 9975
Ja dziś kupiłam śliczną wiosenną doniczkę dla mojego nasionka :dance:

Jutro sieję :garden1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Mamma, Ada, Maggie

ZIARNO DOBREJ NADZIEI 14 Lut 2019 08:10 #642687

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
14 lutego 2019r

W tym roku zrezygnowałam całkowicie z uprawy bakłażanów; jednak moim Ziarnem Dobrej Nadziei będzie właśnie bakłażan New York - wysiałam go wcześniej zgodnie z kalendarzem wysiewów i dlatego dzisiaj prezentuję młodziutkie siewki.

Zobowiązuję się do jak najlepszej opieki nad tym Ziarnem, świadoma własnych ograniczeń i prawa do popełniania ludzkich błędów.

Dobrą Nadzieję dedykuję Wam wszystkim z intencją, abyśmy zawsze byli razem, nigdy jeden przeciw drugiemu.

BAKŁAŻAN NEW YORK

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rychu44, Armasza, Marlenka, Miragoral, Kajtkowa, Mamma, Ada, gazela, Szafirek, Evien, Maggie, aga, JaNina, Zygowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.454 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum