TEMAT: Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 31 Gru 2019 23:18 #685441

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2845
  • Otrzymane dziękuję: 11746
Jakoś tego szacunku nie dostrzegam. Nie ktoś napisał tylko Adrian, to nie ja czepiłem się, że popełnił błąd ortograficzny (tekst modyfikował) a Ty przypisałaś ten błąd ortograficzny mojej osobie i zaczęłaś zwracać uwagę na moje wyższe wykształcenie. Chyba nawet nie rozumiesz na czym polega zaznaczenie tekstu i jego skopiowanie a później wklejenie (komputer sam nic nie zmieni). Ja również czasami piszę z błędami choć staram się tego unikać i nie uważam ludzi z niższym wykształceniem za gorszych.
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2019 23:21 przez przemek1136.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 31 Gru 2019 23:28 #685442

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Na tym poziomie dyskusja jest bez sensu. Wiem, że pisał Adrian, ale to Ty zrobiłeś błąd cytując jego wypowiedź. Ślepa jeszcze nie jestem. A skoro mowa o szacunku - tak, mam go do większości osób tu zaglądających w przeciwieństwie do ciebie, gdzie potrafisz wypowiedzieć się o osobie z ogromnymi zasługami dla forum "nie akceptuję sposobu w jaki działa na forum psiankowaty ".
O czym z tobą można porozmawiać? ??
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 31 Gru 2019 23:41 #685443

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2114
  • Otrzymane dziękuję: 7066
Marzenka wrote:
Błażej skoro się kogoś cytuje to wypada zacytować autora bezbłędnie. Przemek zacytował kogoś ale to on sam popełnił błąd ortograficzny . Owszem, jesteśmy dorośli, więc zakładam, że szkołę podstawową każdy z nas ma za sobą. Tłumaczenie się brakiem czasu, wymsknięciami to zwykły brak szacunku do osób dla których się pisze.


Cytat to cytat. Czyli od A do Z wypowiedź, którą cytujemy.
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 31 Gru 2019 23:51 #685444

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Błażej ty chyba czegoś nie pojmujesz. Przemek zacytował Adriana, ale mimo to popełnił błąd ortograficzny. Co chcesz mi wytłumaczyć? ? Ludzie, zacznijcie pisać po polsku, z zasadami ortografii i interpunkcji, czyli korzystając z wiedzy wyniesionej ze szkoły podstawowej i nikt nie będzie się czepiał.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Krecik stary

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 31 Gru 2019 23:52 #685445

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
przemek1136 wrote:
"raczej wykiełkują pomidor to nie ogórek i kiełkuje bardzo długo mi betalux wykiełkował 7 lat po terminie warzności nasion". Akurat jeśli chodzi o nasiona ogórków to one dłużej zachowują zdolność kiełkowania niż nasiona pomidorów. Przeciętnie 6-8 lat.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 31 Gru 2019 23:53 #685446

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Adriаn wrote:
aga wrote:
Ja zdecydowałam się na Tiny Tim (bo mam stare nasionka i chcę zobaczyć,czy w ogóle wykiełkują)i Bajaja ( bo też jest doniczkowy).A głównie chodzi mi o to,by spróbować uprawy w perlicie i wypróbować growboxa domowej roboty,który lada dzień powstanie.No,ale ten najważniejszy powód jest taki,że coś MUSZĘ uprawiać nawet w zimie :crazy: .To chyba rozumiecie? :silly: Oczywiście jeżeli wszystko się powiedzie,to pomidorków nie wyrzucę. :yummi: :bye:
raczej wykiełkują pomidor to nie ogórek i kiełkuje bardzo długo mi betalux wykiełkował 7 lat po terminie wazności nasion
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2019 23:54 przez Marzenka.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 10:19 #685457

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Marzenko,czy nie widzisz,że Przemek zacytował czyjeś słowa i dlatego napisał je w cudzysłowie.
Cytat,to cytat i nie można go poprawiać,bo nie będzie cytatem.
Też uważam,że to jest czepianie się,
Osoba,która popełniła błąd ortograficzny,w tym wypadku Adrian,też nie powinna być tak bardzo krytykowana.Zwrócono mu uwagę i nie ma co roztrząsać.
Każdemu może się zdarzyć.
O nie,przepraszam Tobie nie.

2. Wskazanie na cytat
Jest to najbardziej podstawowe zastosowanie cudzysłowu – jego celem jest pokazanie, że w tekście przytacza się czyjeś słowa. W tym kontekście najczęściej używany jest cudzysłów apostrofowy: „.”, np.:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 10:33 #685460

  • Pol
  • Pol's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 201
pomodoro wrote:
Ekran z folii jest zbędny.

Powiedziałbym nawet, że jeżeli jest ekran to pochylanie jest niepotrzebne, nie daje już korzyści.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 10:39 #685461

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15471
  • Otrzymane dziękuję: 51470
Jesteś pewien ?
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 10:46 #685463

  • Pol
  • Pol's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 201
Przy obecności ekranu pochylanie kuwety w strone okna zmniejsza ilosc światła docierającego do roślin odbitego od ekranu.
Czytałem na tym albo innym forum, ze ktoś uprawiał sadzonki z ekranem zimą i rosły dobrze, prosto bez pochylania skrzynki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 10:50 #685464

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Ewa no ja chyba śnię!!
Adriаn coś napisał poprawnie, Przemek cytując Adriana popełnił błąd. Ortografię mam jeszcze opanowaną i umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz całkiem dobry wzrok.
To nie ja się czepiam - stwierdzam fakt, którego Ty nie widzisz.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 11:09 #685470

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Marzenko,ale skoro tekst został zmodyfikowany...a zresztą,ja też nie będę roztrząsać.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 11:22 #685474

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Na zakończenie chciałabym tylko przypomnieć, że moja uwaga jako moderatora NIE dotyczyła błędu ortograficznego - w miarę możliwości staram się je poprawiać bezpośrednio w poście lub informując autora na pw - a jedynie zwrotu "ale ciula z tym", powszechnie uważanego za językowo niechlujne.

Wracając do tematu wątku, chciałabym poinformować, że wraz z nastaniem Nowego Roku skiełkowały w sumie nasiona czterech odmian pomidorków, a na zimowanej papryce Habanero Chocolate pojawiły się pączki kwiatowe. :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Armasza, patrycja, bietkae, Pestka, najemnik, JaNina, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 11:34 #685478

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7940
  • Otrzymane dziękuję: 52554
Moja Jalapeno na parapecie, produkuje pączki jak w lecie, ale niestety jak na razie wszystkie opadają :(
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Armasza, patrycja, bietkae, Pestka, Jaedda, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 11:43 #685479

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Janeczko - i będą opadać, ale wraz z wydłużającym się dniem i wzrostem temperatury stopniowo będą się rozwijać. Dodatkową przyczyną może być niedobór pokarmu w podłożu, dlatego moja papryczka w lutym dostanie nową ziemię, a chwilowo zaczęłam dokarmianie małymi dawkami nawozu, aby dostarczyć trochę azotu i wapnia, na "wzmocnienie".
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, bietkae, Pestka, aga, JaNina, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 11:47 #685481

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
JaNina wrote:
Moja Jalapeno na parapecie, produkuje pączki jak w lecie, ale niestety jak na razie wszystkie opadają :(

Daj nawozu raz miałem pomidora w zimie i nawóz pomógł
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 11:51 #685483

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7940
  • Otrzymane dziękuję: 52554
Ja też dokarmiam, bardzo małymi dawkami, ale co podlewanie. Z jednej odnóżki, planuję zrobić nową sadzonkę, ale jeszcze nie teraz

20200101_114838.jpg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, patrycja, bietkae, Pestka, Adriаn, Jaedda, Corrado, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Sty 2020 13:26 #685495

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
To zwiększ dawkę nawozu najpierw do połowy później całą dawkę a czym nawozisz
Temat został zablokowany.
Wygenerowano w 0.671 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum