TEMAT: Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 23 Paź 2020 11:59 #732143

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1013
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Dziękuję za pomysły, przejrzę oferty koszy :D bo takich pięknych jak te Maragoral to nie na moje możliwości manualne. Ale super są.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, pouder, bietkae


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 24 Paź 2020 15:57 #732237

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
To już naprawdę ostatnia taka miseczka; w czwartek zerwałam wszystkie pomidory rosnące w donicach na zewnętrznych parapetach.
Vilma, "mini" Betalux i ukraiński "Kibic" powędrowały do papierowej tytki, mają do towarzystwa dwa jabłuszka i dużo czasu, aby dojrzeć. Chyba, że prędzej zwiędną :huh:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, pouder, Marlenka, bietkae, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 01 Lis 2020 13:40 #733023

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Piękne słońce na zewnątrz spodowało "pogorszenie stanu mojego umysłu" wsadziłam do kiełkowania nasionka pomidorek koktajlowych :) a to dlatego ze skończyła się aukcja z odmianą Tiny Tim :( Zanim pojawi się znowu to eksperyment Betalux,Maskotka i Ola Polka po 2 nasionka bo nie mam miejsca :)

PS właśnie sprzedawca z aukcji ponownie wstawił ofertę zamówiłam Tiny Tim (podobno nie wymaga dużo światła i jest niski ) Mongolian Dwarf i dwie odmiany papryczek słodkich na wiosne....im wiecej czytam tym wiecej chcę....:)
pozdrawiam ciepło Elena
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2020 13:59 przez Eleni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, bietkae, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 01 Lis 2020 14:57 #733031

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51914
Jak likwidowałam krzaczki pomidorów w doniczkach, to urwałam i ukorzeniłam dwa wilki. Jedna sadzonka padła ofiarą Majeczki, ale druga rośnie i...

20201101_145320.jpg

Pewnie zrzuci kwiatuszki, ale jest na co popatrzeć ;)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, pouder, bietkae, Jaedda, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Eleni

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 01 Lis 2020 18:01 #733046

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
gałązka wrote:
Dziękuję za pomysły, przejrzę oferty koszy :D bo takich pięknych jak te Maragoral to nie na moje możliwości manualne. Ale super są.

Ja też pozytywnie zazdroszczę Mirce zdolności. :)

Moje donice znajdują się w pełnym słońcu i aby nie ugotowały się, stoją po dwie na tacach z wodą. Rano przed pracą podlewam, a one pobierają tyle, ile potrzebują. W upalne dni podlewam dwa razy, czasami trzy razy.
donicetace-2.jpg
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, pouder, Marlenka, bietkae, pszczolka, Jaedda, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 01 Lis 2020 20:20 #733067

  • VIRUS
  • VIRUS's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 108
czy wiadra budowlane 12l nadadzą się na pomidory, wysokość wiadra 23cm?
Chcę się przygotować na następny sezon.
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 01 Lis 2020 20:27 #733069

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1692
  • Otrzymane dziękuję: 7670
Ja w tym roku posadziłam koktajlowe w wiadra po tulipanach z biedronki. Porobiłam otwory w dnie no i rosły.
Żeby nie gotowało w nich wody bo ścianki czarne i cienkie- oparłam o te wiadra deskę - robiła i za podpórkę i za ochronę przed słońcem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Aurora Borealis

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 01 Lis 2020 20:53 #733076

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
VIUS 254 - To zależy, co jakie pomidory będziesz uprawiać. Moje donice mają ok.10l i są systematycznie fertygowane, a stoją przez większość dnia w słońcu. Uprawiam w nich na ogół dwarfy i koktailówki. W tym roku porównywałam tę samą odmianę wysoką- Stupice w 10 litrowej donicy i w gruncie. W gruncie była bujniejsza i wyższa, zawiązała więcej gron, pomidory były większe. Dlatego myślę, że lepsze efekty osiągniesz w większych pojemnikach, tak około 20 l, pozwalających pomidorom zbudować rozwinięty system korzeniowy. Choć pewnie każdy z nas ma inne doświadczenia. :)

Jagódko :flower1: fajny pomysł. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2020 20:55 przez Horti.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Jaedda, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 01 Lis 2020 22:28 #733090

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5658
  • Otrzymane dziękuję: 26801
Przyłączam się do tego co napisała Dorota, dodatkowo niektóre odmiany u mnie źle się czuja w pojemnikach, np. Yellow Pear, wyraźnie to po nim widać, kilka razy próbowałam. Dużo tez zależy od tego co chcesz osiągnąć. Ja posadziłam Stupice do 10l donicy, ale ogłowiłam go za 3 gronem, bo zależało mi na wczesnych własnych pomidorach i jak je zjedliśmy, to poszedł do kompostu.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Marlenka, bietkae, Jaedda, Nimfa, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 20 Lis 2020 12:59 #735072

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Moje eksperymentalne maluchy rosną powoli :)zdjęcia z poniedziałku
IMAG2915.jpg

Dziś pierwszy raz fertygowane
pozdrawiam ciepło Elena
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2020 13:09 przez Eleni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Gru 2020 19:49 #737593

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Dotarł perlit, trzy odmiany mikrusów są na wacikach (Aztek, Venus, Tiny Tim). Do Wielkanocy zostało 118 dni, ciekawe, czy na stole pojawią się jako dekoracja doniczki z kolorowymi pomidorkami? :)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, _Nika_, Eleni

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Gru 2020 21:22 #737632

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1013
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Aztek to tylko na dekorację, najmniej "smaczny" pomidor jaki jadłam. Ale był pierwszy dojrzały i praktycznie nie do zabicia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, _Nika_

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Gru 2020 22:30 #737648

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
To będzie, mam nadzieję, zimowa zabawa. W domu zapachną krzaczki pomidorów. Ja nazywam Azteka "pomidorem z katalogu". Bardzo ładne, zgrabne krzaczki, nie trzeba obrywać liści, aby dojrzewały owoce - bo tolerują mniej światła - to świetny pomidorek dekoracyjny. W skrzynkach latem bardzo dobrze się sprawuje, dobrze wygląda w kompozycjach. Trzeba sprawdzić, czy zimą Aztek będzie smaczniejszy. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, _Nika_, Eleni

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Gru 2020 15:29 #737945

  • _Nika_
  • _Nika_'s Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 192
  • Otrzymane dziękuję: 958
pomodoro wrote:
Mogę zaoferować na próbę nasiona nowego rozszczepienia Perły Małopolski z ziemniaczanymi liśćmi. Pomidor jest niebywale smukły do tego stopnia, że można mu zafundować pojemnik 20 litrowy i wsadzić doń przy paliku 4 rośliny. Palik będzie obsypany owocami, a całość zajmie zaledwie tyle miejsca, co jeden krzak innej odmiany.


Właśnie zauważyłam, że są dwa tegoroczne rozszczepienia Perły Małopolski. O którym z nich pisałeś w cytowanym poście? O Czarnej Perle, czy Nefretete?
Pozdrawiam,
Nika
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Gru 2020 17:24 #737966

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Nikuś, jeśli się nie mylę, to czerwony pomidorek z liściem ziemniaczanym to Nefretete, natomiast ciemne ( dymne ) rozszczepienie Perły Małopolski to Czarna Perła.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, _Nika_

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Gru 2020 18:48 #737988

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1013
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Horti, napisałam o nim, bo go zobaczyłam na forum i mnie urzekł. Jednocześnie to największe rozczarowanie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Gru 2020 21:24 #738031

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Gałązko pisz i dziel się swoimi opiniami, pisz zawsze co myślisz, bo po to mamy forum. :) Aztek wygląda pięknie, to prawda, jak taki przystojniak, którego wygląd jest największą zaletą. :)
Dla mnie smakowo Aztek jest zdecydowanie słabszy niż słodka Venus. Natomiast teraz ma ten plus, że jako pierwszy wypuścił kiełek. Zapomniałam ostatnio zebrać nasiona z Venus i teraz pewnie poczekam na kiełkowanie nasion sprzed paru lat. Tiny Tim to niespodzianka, nie znam go jeszcze i też niecierpliwie czekam. Pewnie trzeba będzie skoczyć do apteki po wodę utlenioną.
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Kapka

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 11 Gru 2020 00:34 #738047

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50946
Adasiowa wrote:
Nikuś, jeśli się nie mylę, to czerwony pomidorek z liściem ziemniaczanym to Nefretete, natomiast ciemne ( dymne ) rozszczepienie Perły Małopolski to Czarna Perła.

Ziemniaczane liście ma Czarna Perła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, _Nika_


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.584 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum