TEMAT: Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 30 Gru 2020 19:09 #740320

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Raczej bliżej okna się nie da :)tu widać lepiej :)
IMAG2989-01.jpeg

Na dzień też mają od strony pokoju ekran z paska białego styropianu wieczorem i na potrzeby zdjęcia zdjęty :)
pozdrawiam ciepło Elena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 30 Gru 2020 19:50 #740327

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51334
Kubki powinny być w palecie, wtedy bez trudu można całą paletę pochylić do okna. Wiesz chyba ze szkoły, że natężenie oświetlenia zależy od kąta padania promieni świetlnych. Wystarczy spojrzeć na baterie słoneczne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 31 Gru 2020 08:32 #740381

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) nie mam na stanie palety w tym momencie...dlatego nie pochylam tylko dałam ekran z białego styropianu tez odbija światło przecież :)
pozdrawiam ciepło Elena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 31 Gru 2020 10:39 #740398

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51334
Takich życiowych przysłów jest więcej ! :rotfl1: . Na przykład -" jak sobie pościelisz , tak się wyśpisz ". :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Eleni

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 31 Gru 2020 11:00 #740401

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Ale trzeba radzić w miarę możliwości i zasobności portfela...ja wiem że ideałem był by dom z ogródkiem, lub minimum duży balkon a mam jeden parapet i duże chęci...a kto chcę ten potrafi...:)
pozdrawiam ciepło Elena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 31 Gru 2020 11:10 #740402

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51334
To dla podtrzymania zachęty w uprawie, pokażę Ci rozsadę z perlitu.

IMG_0946-3.jpg


IMG_0948-2.jpg
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Sty 2021 17:37 #741524

  • miechunkovy
  • miechunkovy's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 38
Drodzy pomidoromaniacy,w tym sezonie chciałbym uprawiać w donicach (około 15 l) na tarasie tylko pomidory koktajlowe. Zależy mi na odmianach, które:
- tworzą ładne, ozdobne same w sobie krzaki (nie zwiotczałe cherlaki)
- są plenne
- owoce na krzaku też stanowią ozdobę
- są smaczne (słodkie, aromatyczne)
- nie muszą to być odmiany karłowe i/lub samo kończące
Doradźcie proszę, bo już powoli się gubię w tych opisach odmian, a nie ma to, jak sprawdzone przez kogoś na własnej skórze.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): apal100, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Sty 2021 19:25 #741545

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Moim zdaniem możesz wysiać

Barry's crazy cherry
Maglia rosa
Quartz multiflora
Geranium kiss

Ja je uprawiam i spełniają Twoje warunki
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2021 19:36 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): apal100, Adasiowa, Marlenka, bietkae, Agucha8801, Zygowa, miechunkovy, ewakatarzyna, ama, Eleni

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 08 Sty 2021 18:02 #741751

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Maluchy drugi tydzień spędzają w akwarium. Zaczynają wypuszczać trzecią parę liści właściwych. Nie dla wszystkich starczyło pojedynczych pojemników, więc mniejsze Venus, póki co, rosną sobie razem.

Doświetlane są akwarystyczną świetlówką pobudzającą rozwój roślin. Na zdjęciach kolor jest bardziej różowy niż w realu. Dogrzewa je elektronika od oświetlenia, więc temperatura dochodzi w dzień do 25C. W nocy zdejmuję część pokrywy i temperatura spada do ok. 20C. W dzień wilgoć zbiera się na ścianach akwarium, a przez ten czas podlałam je tylko raz.

Najwyższy jest Tiny Tim, obok niego Aztek.
21-01-08zimowemaluchy1.jpg


Zimowa plantacja: Venus, Tiny Tim i Aztek. :)
21-01-08zimowemaluchy2.jpg
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2021 18:03 przez Horti.
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Sty 2021 10:29 #742157

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
a z moich pomidorków eksperymentalnych raczej nic nie będzie


podłoże zmienione na nowe, podlewam wodą z filtra a dalej najstarsze liście żółkną i schną a potem odpadają :(

IMAG3006.jpg


IMAG3007.jpg


IMAG3009.jpg
pozdrawiam ciepło Elena
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2021 10:34 przez Eleni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rychu44, Adasiowa, kazko47, bietkae, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Sty 2021 10:37 #742159

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Elenko, jeśli wyrazisz zgodę, to podeślę Ci trochę perlitu - przesadzisz te pomidorki i zobaczymy, co będzie dalej.
Wg mnie głównym sprawcą stanu rozsad jest podłoże. Może warto dać jeszcze szansę roślinom, zanim je wyrzucisz ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Eleni

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Sty 2021 10:42 #742161

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Aniu dziękuję :thanks:

prawdopodobnie to jedna z przyczyn...jak zmieniałam podłoże to zauważyłam marny system korzeniowy :(
Dziwna sprawa bo papryczki rosną w tym samym i mają się chyba bardzo dobrze :)

Boję się uprawy w perlicie, ale mam w planach zamówienie jeśli to ma pomoc to przyspieszę z zamówieniem...nie wyrzucę tych sadzonek zobaczę co dalej...traktuję je jako pomoc naukową...jednak dobrze że teraz to wychodzi a właściwy wysiew przed nami
pozdrawiam ciepło Elena
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2021 12:55 przez Eleni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Sty 2021 16:43 #742237

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Planowałam posadzić w donicach na balkonie pomidory wczesne Daniels i Katja.
Szukając nasion tej drugiej odmiany trafiłam na jeszcze wcześniejsze TAIMYR i ZAYRANKA .Mój wybór padł na nie ,a dla towarzystwa dostaną jeszcze WIECHNYJ ZOW i TREFLED DU TOGO.Nasiona już zakupiłam i jeszcze na kilka innych odmian paluszek mi się opsnął ;)
No i teraz tak się zastanawiam czy to dobry wybór :think: Szukałam na forum informacji o tych odmianach i nic nie udało mi się znaleźć. Uprawiał ktoś z Was te odmiany,dadzą radę w donicach u nowicjuszki?
pozdrawiam ama
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2021 16:43 przez ama.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Sty 2021 18:19 #742252

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5717
  • Otrzymane dziękuję: 27114
Eleni wrote:
Aniu ...jak zmieniałam podłoże to zauważyłam marny system korzeniowy
Eleno, czy papryki i pomidory stoją na tym samym parapecie, jak często je podlewasz i czy papryki są dużo większe?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Sty 2021 18:55 #742260

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Tak Alicjo stoją na tym samym parapecie. Podlewam w tych warunkach średnio raz na tydzień. Papryki są o miesiąc starsze podejrzewam że we wczesnej fazie rozwoju miały dużo lepsze warunki, bo październik i listopad mieli dużo więcej słonecznych dni a zatem cieplej było na parapecie
pozdrawiam ciepło Elena
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Sty 2021 20:23 #742270

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
ama wrote:
Szukając nasion tej drugiej odmiany trafiłam na jeszcze wcześniejsze TAIMYR i ZAYRANKA .Mój wybór padł na nie...
Uprawiałam w gruncie obie odmiany, czyli Taimyr i Zaryankę (chyba tak jest prawidłowa nazwa). Mieszkam na samej północy Polski, więc warunki do gruntowej uprawy mam trudne. Taimyr był u mnie w 2019 r. Krzak niezbyt wysoki, podobny do dwarfa, owoce kuliste nieduże, dosyć wczesna i plenna odmiana, w smaku taki sobie, ale to kwestia gustu. O Zaryance trudno mi się wypowiadać, bo uprawiałam 1 krzak w ubiegłym sezonie, który był szczególnie trudny pogodowo. Niestety nie mam własnych zdjęć tych odmian. Obie są wczesne i powinny dobrze radzić sobie w donicach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, ama

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Sty 2021 20:50 #742271

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 11438
Eleni spróbuj postawić pojemniki z rozsadą wyżej np. włóż do słoików albo szklanek, tak aby stały wysoko. Teraz jest zimno na parapetach i dla przykładu moje fiołki afrykańskie są w różnych naczyniach zależnie od wielkości pojemnika w którym rosną. Malutkie doniczki stoją w kieliszkach ( takich do wina ) a większe w słoikach.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna, Eleni

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 10 Sty 2021 21:10 #742277

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Elu one stoją wysoko tylko do zdjęcia ściągałam na podłogę bo światło dobre tam było :)

Nie mają styczności z parapetem, wcześniej stały na odwróconej skrzynce balkonowej a teraz na regaliku do butów na parapecie, wyżej do światła no i cieplej mają
pozdrawiam ciepło Elena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, del, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.674 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum