TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VI

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Kwi 2019 20:06 #653190

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
Tak Aniu siewki były z ubiegłego roku.W tym sezonie też sałatę wysieję w sierpniu po 2-3 nasionka bezpośrednio do osłon i po wzejściu pozostawię po 1 sadzonce..Oczywiście wszystko to pod folią.Sałata ta widać pięknie zimuje. :coffe: :bravo: :drink1: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2019 20:08 przez Krecik stary. Powód: poprawka błędów
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, lucysia, Betula, Kajtkowa, Agusiak, Termaj


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Kwi 2019 20:22 #653195

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
U mnie samosiejek sałaty i musztardowca dużo. Z tym że w gruncie i jeszcze małe są.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Betula, Kajtkowa, Termaj

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Kwi 2019 20:24 #653196

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Czyli jest szansa, że zobaczę taką sałatową różę niebawem u siebie - zaiste jest piękna...
Józiu, miałabym prośbę o pozostawienie zapasu nasionek na AWN, ja oczywiście też postaram się to zrobić.

Wczoraj będąc na działce udało mi się tylko napełnić rowy pod selery obornikiem, wysadzić sadzonki musztardowców, napoić spragnionych, usunąć klosze z sałat i nałożyć je na cebule. Wcisnęłam też znalezione w lodówce ząbki czosnku z zaczątkiem szczypioru - może coś wyrośnie ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, Betula, Kajtkowa, Termaj

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Kwi 2019 20:33 #653197

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Pierwsze listki sałatek już jemy!Ale to smakuje! :yummi: Rewelacyjny musztardowiec Red Frills - pięknie wygląda /bordowy,strzępiasty listek/ i delikatny w smaku.A i odkryłam dziś czarną soczewicę /W A..i /,sałatka z nią jest wyśmienita...A pogoda słoneczna,niby 12 C,ale było cierpko.Dobrej nocy. :bye:


20190415_202325.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2019 20:34 przez aga.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Betula, Kajtkowa, JaNina, Termaj

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Kwi 2019 21:14 #653206

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Pięknie proszę o przepis na tę sałatkę :). Też lubię czarną soczewicę, ale mało z niej jeszcze gotowałam, bo to nowy produkt u mnie.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa, aga

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Kwi 2019 21:27 #653207

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Na pewno większość z Was już wie - ale może nie wszyscy - płonie Katedra Notre Dame w Paryżu ... przerażający, smutny i tragiczny wieczór.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Kajtkowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 15 Kwi 2019 22:11 #653212

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1253
  • Otrzymane dziękuję: 8132
800 lat historii idzie z dymem, ale informowano, że dzieła sztuki udało się uratować.


Dziś było dużo słońca, ale bardzo zimny wiatr z północy. Było ostrzeżenie o przymrozkach.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 06:06 #653220

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Chłodno -2,8°C. Po południu ma padać deszcz (oby), a od jutra wreszcie cieplej.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Zbyszko46, rozalia, Kajtkowa, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 06:57 #653221

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7838
  • Otrzymane dziękuję: 51938
O godz. 6 było 0, teraz w słoneczku już jest na plusie. Wczoraj jak spryskiwałam karpy dalii, to stwierdziłam, że niektóre trzeba już wsadzić do doniczek. Pędy niektórych są już całkiem spore. :garden1: na pomidory i papryki w inspekcie jeszcze trochę czasu to na razie mogą tam stać dalie w doniczkach :)
Pożar na szczęście już ugaszono.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Betula, Kajtkowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 08:23 #653227

  • kunegunda45
  • kunegunda45's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 87
U mnie o godz.6,00 było -3 a przy gruncie - 5 .Szkoda katedry ładna była ale całe szczęście że tylko dach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Betula, Kajtkowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 08:38 #653229

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21015
Noc na +, nad ranem przymrozek. O 7 było -3...

Ech, co ma być to będzie...

Wczoraj miałam "akcję z borsukiem". Cedrik go dopadł. Na moim terenie, ale w największych chaszczach. Przedarłam się, aby ratować Cedrika, a wyszło, że ratowałam borsuka.. Dobrze, że Cedrik był sam. W 2-3 kundle by go zagryzły...

I "aby mi się nie nudziło", bo "za mało mam pracy" - muszę extra naprawiać i sprawdzić pastucha... :mad2:
Spokojnego dnia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Zbyszko46, rozalia, Betula, Kajtkowa, aga, JaNina, Termaj

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 09:09 #653234

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30065
Mam nadzieję,że to ostatnia tak mrożna noc.O godz.5-tej rano -5 stopni.Bałam się o pomidory w szklarni,ale niepotrzebnie.Szklarnia podgrzewana piecykiem.


20190416_083928.jpg


20190416_083900.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, Krecik stary, Łatka, Zbyszko46, rozalia, CHI, Betula, Kajtkowa, UllaM, wipie52, aga, JaNina, Termaj

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 09:26 #653241

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Chłodny poranek, o 6.30 na 2 metrach termometr pokazywał -2 :jeez: :lev:. Słońce teraz się schowało, mam wrażenie, że wszystko takie "przyczajone" czeka na ciepło.
Podobno ma coś pokropić dziś... Zobaczymy... :lev:

Marysiu, elegancko u ciebie :garden1:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2019 09:27 przez UllaM.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Betula, Kajtkowa, JaNina, Termaj

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 09:41 #653245

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
Podobnie u mnie. Jeszcze teraz cienka warstwa lodu na wiadrze z wodą. Obecnie 5 stopni na plusie.Piękne słońce i lodowaty wiatr ze wschodu. Rozczarowana jestem tymi zimnymi nocami.Do tego po 15 latach padł mi laptop.W nowym będę się musiała przestawić z Windows 7 na 10.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, UllaM, Termaj

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 09:57 #653252

  • wipie52
  • wipie52's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 164
Piękna katedra, miną lata zanim wróci do stanu przed pożarem. W czerwcu 2006r. miałem możliwość ją zobaczyć. Kilka fotek z archiwum z tamtego okresu.

Pary118.jpg


Pary133.jpg
Pary132.jpg


Pary134.jpg
Pary135.jpg


Pary131.jpg
Pary130.jpg


Pary127.jpg
Pary128.jpg
Pozdrawiam:
Wiesiek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, Iwona M, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, Betula, UllaM, Basia Rozyczka, aga, JaNina, Termaj

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 10:05 #653253

  • tadeo68
  • tadeo68's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 998
Najważniejsze że zbiory ocalały, resztę da się odbudować
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 10:06 #653254

  • rys20
  • rys20's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 370
Okolice Wołów-Rawicz.
Niestety moja lokalizacja jest w kotlince nad małym strumykiem. Są tu często zastoiska mrozowe. Jak nie ma wiatru to temperatury są kilka stopni niższe od prognoz.
Bardzo zimny poranek. Na trawie w ogrodzie szron, woda w pojemnikach podobnie jak przedwczoraj z lodem. Termometr na tarasie na wysokości 0,4 mb -2 stopnie, przy szklarni na takiej samej wysokości -4,2 stopnia, na ziemi w szklarni -0,5 stopnia. Dzisiejszy poranek to kopia tego z przedwczoraj. Ciekawe jak to przetrzymają kwiaty jabłoni i śliw. Na szczęście nie kwitną u mnie jeszcze wiśnie. Nie mam pomiaru temperatury na wysokości meteorologicznej 2 mb. Może tylko przymrozek przygruntowy.
Czy to już ostatnia taka noc? Pomidory kwitnące czekają na wysadzenie. Już duszę się na oknach z wszelakimi rozsadami. Ale jeszcze te 2 dni wytrzymamy.. Dobrze, że w poprzednie ciepłe dni wysadziliśmy z małżonką wszystkie rozsady wczesnej kapusty, cebuli i porów. Ziemniaki wczesne już są nad ziemią, pietruszka i marchewka wysiane na początku kwietnia już wzeszła. A przy tej pogodzie marchewka wysiana ok. 20 marca jest taka sama jak ta wysiana 10 dni później. Oczywiście wszystko jest cały czas przykryte włókniną.
Dzisiaj przygotuję szklarnię dla wczesnych pomidorów.
Ryszard
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Betula, UllaM, Basia Rozyczka, hakul, Termaj

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 16 Kwi 2019 10:39 #653261

  • hakul
  • hakul's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 129
  • Otrzymane dziękuję: 297
Mój termometr (2m nad ziemią) pokazał w nocy -8°C. Mam nadzieję, że to ostatni taki mróz tej wiosny. Lokalizacja mojej działki nie jest zbyt szczęśliwa - ok. 20 km od Częstochowy, blisko las, torfowisko i rzeczka. Przy pogodnej nocy od prognozowanej temperatury odejmuję 5 °C . Te zimne noce to duży problem . Np. bazylię uprawiam w dużej drewnianej skrzyni, którą nawet w lipcu często przykrywam na noc płytą komorową z poliwęglanu. Jestem zadowolona kiedy temperatura w nocy przekracza 10°C . Pochodzę z lubuskiego – tam jest zupełnie inny klimat.
Pozdrawiam Halina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, UllaM, Basia Rozyczka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.734 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum