TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 18:28 #704128

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Aniu, fioletowy kolor pojawił sie dość wcześnie, chyba przy pierwszej parze liści właściwych. Najpierw pomyślałam, że może mają za zimno - stoją na wschodnim parapecie, ale po sprawdzeniu temperatur i niedawnym sporym ociepleniu, raczej wykluczyłam tą przyczynę. Od tygodnia są w świeżej ziemi. Niczym ich nie nawoziłam do tej pory.
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, bietkae


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 18:39 #704132

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Kurczę, no właśnie ... doświadczenie z poprzedniego sezonu podpowiada, aby pikować takie fioletowe siewki jak najszybciej ....
Trochę obawiam się, że łodygi zdążyły już zdrewnieć i wówczas mogą pojawić się problemy podczas późniejszej wegetacji - musimy mieć jednak nadzieję, że mimo wszystko przesadzenie w nową ziemię przyniesie poprawę.
Przyznam się szczerze, że moje rozsady ( co prawda rosnące w torfie ) są nawożone już od jakiegoś czasu - małymi dawkami i w zależności od temperatury, ale !!! pamiętam Twoje warzywa z poprzednich sezonów :hearts: i jestem pewna, że i w tym będziemy je podziwiać.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2020 18:42 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, gazela

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 19:01 #704141

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Dziękuję Aniu :hearts: W tym sezonie, jak na razie nie mam się czym chwalić :( Spróbuję jeszcze poczekać...
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 20:50 #704172

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51164
Obawiam się, że nieuczciwi producenci sprzedają jako ziemię do rozsad zużyte podłoże popieczarkowe albo kompost z odpadów komunalnych.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Armasza, bietkae, gazela

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 20:58 #704176

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Takie śmieci?
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 21:12 #704178

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Kupiłam w Brico dwa worki 20 litrowe czegoś, co na pewno ziemią nie jest. Konsystencja rzeczywiście jak osad z oczyszczalni. Nie sadziłam w to niczego z sadzonek, bo szkoda mi było rozsady.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, pouder, bietkae, gazela, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 21:16 #704179

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51164
Szlam ze stawów też bywa używany.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Armasza, pouder, bietkae, gazela

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 21:32 #704184

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
To prawdopodobne, taka maź nie wysychająca :eek3: .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, bietkae, gazela

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 21:42 #704186

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Nie miałam nigdy problemów z rozsadą w ziemi z kokosem ale od 3 lat moje sadzonki bardzo chwalą sobie perlit. Do ziemi idą jak są przesadzane w pojemniki 400 lub 500 ml. Gazela wysiewaj, teraz sadzonki szybko rosną.
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, bietkae, gazela

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 14 Kwi 2020 22:03 #704189

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2001
  • Otrzymane dziękuję: 11420
W ubiegły czwartek czyli 9 kwietnia sąsiad poprosił mnie o nasiona pomidorów i jak pakowałam dla niego to zachciało mi się jeszcze wysiać Geranium Kiss i Legend ( nasiona tej odmiany miałam z 2016r.). Wczoraj wyszły łebki na wierzch, już stoją na parapecie i łapią promienie słoneczne. Tak więc jak są nasiona to śmiało można siać :)
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, gazela, Jaedda, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 15 Kwi 2020 06:13 #704222

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Czyli marne szanse że coś z tych moich rozsad jeszcze będzie?
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 15 Kwi 2020 08:10 #704231

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3463
  • Otrzymane dziękuję: 7399
Ja mam takie proste pytanie. Nie możesz wziąć ziemi ze swojej działki i przesadzić do niej rozsady? Jeżeli w sklepach sprzedają taki syf to każda inna ziemia będzie lepsza i pomidory powinny się poprawić.
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2020 08:15 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 15 Kwi 2020 10:18 #704259

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51164
Trzeba jednak pamiętać, że ziemia z grządek będzie miała duży niedobór azotu. Ponadto, może być ciężka i zlewna, zatem wskazany duży dodatek perlitu ok 20 %.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 15 Kwi 2020 10:21 #704260

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Może uda mi się kupić torf odkwaszony i spróbuję je przesadzić. Rozsady są przeznaczone do donic,Nie mam innej ziemi
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, bietkae, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 15 Kwi 2020 10:30 #704265

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6915
  • Otrzymane dziękuję: 42019
Gosiu proponowałbym do torfu jednak dodawać np.1/3 ziemi ogrodowej,lub kompostu.Taka mieszanka zapewni mniejsze wysychanie samego torfu.Suchy czy wysuszony torf uniemożliwi rozwijanie się korzeni.Jak pisałem wcześniej to sam torf używam tylko do wysiewu.Natomiast siewki już pikuję do tegoż samego torfu,zmieszanego pół na pół z kompostem.Nie mam problemów. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :coffe: :coffe:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Pestka, gazela

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 15 Kwi 2020 10:51 #704274

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Bardzo dziękuję za rady :bye: Po pracy będę coś działać :)
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 15 Kwi 2020 11:00 #704275

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51164
Gdybyś chciała przesadzać pomidory do ziemi z działki, to po przesadzeniu podlej rośliny roztworem saletry amonowej w stężeniu 0,5 g/l
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, gazela

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 15 Kwi 2020 11:07 #704278

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3463
  • Otrzymane dziękuję: 7399
Ale jeżeli masz tunel z folią całoroczną i ziemię weźmiesz z tunelu to z dodatkowym nawożeniem byłbym ostrożny. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, gazela


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.876 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum