TEMAT: Pomidorowy Targ 2019

Pomidorowy Targ 2019 04 Gru 2019 22:11 #682825

  • Barborka
  • Barborka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 521
Do mnie również zawitał listonosz z skarbami bardzo dziękuję! :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie Basia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidorowy Targ 2019 04 Gru 2019 22:18 #682828

  • Danuta
  • Danuta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 292
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dziękuję i ja za przesyłkę z pomidorowymi cudami. :) :) :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 05 Gru 2019 11:40 #682853

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Horti wrote:
Ewo, zapraszam Cię do złożenia zamówienia od 21 grudnia. Jeżeli chcesz się podzielić z Forumowiczami swoimi nasionami, możesz je oczywiście przysłać na Targ, dołączę je do formularza.
Napisz proszę do mnie PW, podam Tobie adres do wysyłki.

Horti-Dorotko bardzo dziękuję za możliwość przysłania nasion i mam jeszcze pytanie:czy będą chętni na nasiona pomidora
CappaF2/SarraF2?
W ub.roku dostałam w prezencie od świstaczka,nasiona CappaF1/SarraF1,zebrałam nasiona,więc teraz będą F2,jeśli znajdą się chętni mogę
zapakować.
Pomidor smaczny,soczysty,z nutą słodyczy,ale nie taki słodki jak jest w opisach.
U mnie rósł w tunelu,owoce średnie do 300 g.
Na krzaku były owoce w różnym kształcie,i spłaszczone i lekko stożkowe.
Tak się prezentował:

IMG_20190806_092256.jpg


IMG_20190806_103552.jpg


IMG_20190808_090133.jpg


IMG_20190808_090208.jpg
Ostatnio zmieniany: 05 Gru 2019 11:44 przez ewa-s.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Horti, Kasionek

Pomidorowy Targ 2019 05 Gru 2019 13:49 #682865

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Dorotko nasionka dotarły (priorytet potrzebował 4 dni roboczych :ohmy: . Dziękuję Ci za hojne dary.Darczyńcom dziękuję za pięknie spakowane i opisane nasiona :flower1: Mam nadzieję, że nie zawiodę i w sezonie będę mogła pokazać Wam efekty Waszej pracy i jeszcze raz podziękować.
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Horti

Pomidorowy Targ 2019 05 Gru 2019 14:18 #682869

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dorotko nasionka dotarły. Jakoś chyba się rozmnożyły :dance: . A zarzekałam się , że w tym roku kilka krzaczków.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Horti

Pomidorowy Targ 2019 05 Gru 2019 17:39 #682885

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5154
Dziękuję. Nasionka dotarły. Jest sporo dodatkowych gratisów, a obiecałam mężowi, że w następnym roku będzie mniej. Będę sadzić w gruncie, a miejsca będzie pod dostatkiem. Ostatnio z mężem przygotowujemy nowe miejsce pod uprawę. Ziemia wydaje się bardzo żyzna. Przez bardzo długo rosły tam chaszcze.
Pozdrawiam
Mirka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Horti, anaka

Pomidorowy Targ 2019 05 Gru 2019 17:48 #682888

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Barborka najlepsze życzenia poimieninowe. :flower1: Wygląda, że także poczta zrobiła Tobie imieninowy prezent. :)

Mandorla - gdy będziesz myślała o planowanym zamówieniu i wybierała odmiany - jako kwiatowa Świstaczka nie jesteś ograniczona limitem 40 odmian.

Robię herbatę i zabieram się do roboty, żeby więcej osób miało powód do radości. :drink1:
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Mandorla, anaka, Barborka

Pomidorowy Targ 2019 05 Gru 2019 20:21 #682906

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Dorotko, bardzo dziękuję :hug: , ale po pierwsze nie czuję się jeszcze pełnoprawną świstaczką (wciąż nie mam formularza :oops: ), a poza tym uważam, że na moje potrzeby i, hmm, możliwości terytorialne, 40 odmian to i tak bardzo dużo. No i jednak głupio mi, że sama nic nie wysłałam...

Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 05 Gru 2019 22:49 #682945

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Gdybyś miała pytania mandorla, jesteśmy, aby pomóc. Za rok będzie znowu Pomidorowy Targ i szansa, aby podzielić się swoimi nasiona.

Wiem o czym mówisz, gdy wspominasz niewielką przestrzeń. W naszym ogrodzie kosiarka do trawy ma coraz mniej do roboty, a pojawiają się donice, skrzynki, czy kastry. Poza pomidorami mieszkają w nich papryki, bakłażany, czy kwiaty i zioła. Dlatego uprawiam odmiany do różnych lokalizacji.

Dziękuję Ci bardzo za Starszych Panów. :) No i jest jeszcze piosenka o pomidorach. Coś dla nas po i przed sezonem.


Od jutra listonosza mogą wyglądać: pszczółka, Stasunia, Rychu44.

Ponieważ kończą się kolejne odmiany, które sukcesywnie usuwam z formularza chciałabym Was prosić o wysianie w przyszłym sezonie i przysłanie na Targ, odmian, których ostatnie opakowania trafiły do Was:

1. Aga (czekam na zamknięcie koperty) - Humph
2. Pszczółka - K/36
3. Stasunia - Najwcześniejszy i Micro Tom.
4. Rychu44 - New Yorker.

W ostatnich dwóch-trzech sezonach coraz popularniejsze są pomidorowe maluchy, więc pewnie ta moda trafi i do nas. Micro Toma i Tiny Tima mieliśmy w śladowych ilościach, proszę wszystkich, którzy otrzymali nasiona o czułą opiekę :) i o nasiona na kolejny Targ.

Dzisiaj spakowałam tez ostatni Pakiecik niespodziankę od JaNiny - Zabava i Federle. To był świetny pomysł Janeczko, pakiecik zniknął błyskawicznie. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 05 Gru 2019 23:41 przez Horti.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, patrycja, pszczolka, Jaedda, Mandorla

Pomidorowy Targ 2019 06 Gru 2019 08:16 #682956

  • rychu44
  • rychu44's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1091
Dorotko postaram się nim odpowiednio zaopiekować, żeby nasionka były na następny rok. :drink1: :drink1: :drink1:
pozdrawiam RYSIEK
ogród pół dziki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 06 Gru 2019 11:18 #682966

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
W porozumieniu z Horti dosyłam nasionek na Straganik
Pierwsza ważna informacja z góry przepraszam za zamieszanie - nasiona ode mnie są opatrzone oczywiście nazwą odmiany i rokiem zboru jednak z uwagi na to iż dzielęę się nimi w innych grupach opatrzyłam wszystkie opakowania moim inicjałem A.Z.S. także jeśli coś otrzymacie z tym inicjałem będą to nasionka od andziasz
Moja paczuszka będzie zawierać :
1. Black elephant ( 10 op.)i jak wyczytałam że poszła ostania paczuszka to dołożyłam też Najwcześniejszy ( 5 op)
oraz odmiany których nie ma formularz ( a przynajmniej nie rzuciły mi się w oczy) :
2. NN " Węgierski " i NN "PRL" - są to ustalone odmiany NN, ich nasiona dostałam od znajomej u której są od lat w rodzinie i co roku z powodzeniem sadzone. Świetnie sprawdzają się w gruncie - miałam w tym roku prowadziłam na 1 pęd ogłowiłam za 4 gronem. Oba są czerwone , bardzo mięsiste słodkie i pyszne. Oczywiście nazwy są nadane przez rodziców znajomej - Węgierskiego przywieli z Węgier a PRL pochodzi z czasów słusznie minionych ;)

prl.jpg


wegieesrskinn-2.jpg


3. Moldavian - moje tegoroczne odkrycie, pyszna malinówka

moldavian3-2.jpg


4. Window Box Yellow - świetny pomidorek doniczkowy na taras bądź balkon, niski dorasta do około 50-60 cm pokrój krzaczasty

windowb.y.jpg


5.Sharon - pyszna pomarańczowa taka spora koktajlówka

sharon.jpg


6. San marzano mini - koktajlowy bardzo plenny duże grona, najmniejsze miało u mnie 20 owoców największe około 100

sanmarzanomini3.jpg

7. Ariston Green Tiger -śliwkowy dojrzewający na zielono
8.Limon - koktajlowy żółty, owco wygląda jak cytryna
9.Shakerezada - niewielkie owoce z charakterystycznym meszkiem jak u brzoskwini
10. Divino - koktajlowy, chrupki, słodki , małe owoce długie grona
11. Crimea - czarny bardzo słodki , duży

Paczuszka jutro lub w poniedziałek ruszy w drogę :)
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Armasza, Horti, Marlenka, Miragoral, Jasia, Ada, Jaedda, anaka

Pomidorowy Targ 2019 06 Gru 2019 14:29 #682975

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
Dorotko postaram się zadbać o K36 i zebrać nasionka :bye:
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 06 Gru 2019 17:54 #682980

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2667
  • Otrzymane dziękuję: 17566
Nasiona dotarły. Dziękuję wszystkim darczyńcom, a dla Ciebie Dorotko wielkie podziękowania za spakowanie zamówienia i :kiss3: za gratisy. :)
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 06 Gru 2019 18:18 #682986

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Jaki miły Mikołaj do Was zawitał. Teraz oglądamy, cieszymy się i planujemy, który kawałek trawnika idzie do przekopania.:)

andziasz - dziękuję bardzo za fajną informację o odmianach, które doślesz na Targ.:)
Gdy się pojawią w formularzu, dam tutaj znać. Jeżeli osoby, które już złożyły zamówienia, będą coś chciały domówić z tych nowości, formularz jest do Waszej dyspozycji (także jeżeli już otrzymaliście nasiona z Targu).
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2019 18:28 przez Horti.
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 2019 06 Gru 2019 18:30 #682990

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
I do mnie paczka dotarła. Dziękuję serdecznie Tobie, Dorotko i Darczyńcom. Gdybym nie miała skrupulatnie wynotowanych odmian, które zamówiłam, pomyślałabym, że naprawdę zaszalałam z tą ilością;) Otwierając kopertę zastanawiałam się, czy nie zostały mi dopakowane nasionka dla kogoś innego, ale czytam, że nie tylko u mnie tyle gratisów:)

Z racji tego, że również ogołociłam Pomidorowy Targ z mikrusów, obiecuję odesłać nasiona na kolejną edycję. Super był ten pomysł ze stanami magazynowymi z ubiegłego roku. Każdy mógł podejrzeć jakie odmiany są na wykończeniu, a czego nie ma w ogóle.

Zacieram ręce, bo jutro wysiewam po jednym nasionku odmian mikro - mam zamiar spróbować zimowej uprawy pod lampą.

Dziękuję:)))))))
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, anaka

Pomidorowy Targ 2019 06 Gru 2019 18:40 #682993

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Dorotko :hug:
Ha, u nas trawnika nie ma, nie będzie i nie potrzeba, co nie znaczy, że nie mam się nad czym zastanawiać ;) . W tym roku część pomidorów siedziała w malinach, ale to był jednorazowy patent - maliny już się rozrosły :P Cały teren przewidziany pod warzywnik jest już gotowy; w okolicach maja okaże się, czy założenia nie były aby zbyt optymistyczne...
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2019 20:09 przez Mandorla.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Pomidorowy Targ 2019 06 Gru 2019 19:20 #683003

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Mam jeszcze nasiona Tiny Tim oryginalne,ale z datą ważności do 2019.Myślę,że wykiełkują,bo już miałam kiedyś takie "przeterminowane" i pęknie wzeszły.Zamierzam je wysiać w marcu,bo chcę zachować odmianę.Ale mogłabym obdzielić jeszcze kilka osób (gdyby byli chętni).Taka sama sytuacja z odmianami: Maskotka,Black Cherry,Perun - żółta gruszka,Radana - czerwona gruszka,Figiel,Saint Pierre,Harzfeuer F1 i Malinowy Olbrzym.Wszystko z datą między 2018 , a 2021.Daj znać Dorotko,czy coś z tego przysłać?
I pomyśleć,że kiedyś uprawiałam głównie koktajlówki... :jeez:
Temat został zablokowany.

Pomidorowy Targ 2019 06 Gru 2019 19:34 #683004

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
I do mnie dzisiaj dotarła koperta z nasionkami. Ponieważ była w drodze od soboty już zaczynałam się o nią martwić. A tymczasem nasionka dotarły w komplecie i jeszcze rozmnożyły się przez ten tydzień :woohoo: Bardzo dziękuję wszystkim Darczyńcom oraz Tobie Dorotko za te wszystkie skarby. :hearts: Postaram się, żeby w przyszłości przesłać na targ nasionka wskazanych odmian. A dzisiaj na waciki powędrowały 3 nasionka na zimowa uprawę parapetową :garden1: , z której oczywiście będę zdawać relację. :bye:
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.746 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum