TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Sty 2022 10:43 #790279

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Bogusiu "troszkę" to się jeszcze znajdzie ale to już ostatnie nasiona, które mogę oddać bo mam jeszcze "reflektantów" po rodzinie. Każdy z chętnych otrzymał dodatkowo po kilka, kilkanaście nasion Tromby Albengi. Wyglądają nieszczególnie ale są pełnowartościowe. Dzisiaj jest 4 dzień jak je namoczyłem.

20220126_100915.jpg


Poza tym, że niedojrzała (zielona) Albenga świetnie zastępuje cukinię a nawet jest od niej smaczniejsza to można spróbować zaszczepić na niej ogórka :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Sty 2022 10:56 #790280

  • Tajga dzika
  • Tajga dzika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Zielarz z dziczy
  • Posty: 437
  • Otrzymane dziękuję: 1980
Ja 1 raz bede próbował zaszczepić ogórka na dyni piżmowej lub na ogórku krzaczastym, zobaczę co podleci pod rękę.
Pozdrawiam Sylwester
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, Bobka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Sty 2022 11:10 #790285

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Odmiana Dar była określana jako ogórek krzaczasty a od innych odmian różniła się tym, że rosła sobie niewielka kupka liści, z której nie było jakiegokolwiek pożytku. :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, Babcia Ala, Bobka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Sty 2022 13:36 #790313

  • Tajga dzika
  • Tajga dzika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Zielarz z dziczy
  • Posty: 437
  • Otrzymane dziękuję: 1980
To "Dar" bedzie idealny na podkladke dla Gruzina ,nasiona mam ale nie siałem go nigdy :lol:
Pozdrawiam Sylwester
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 04:06 #790376

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 986
  • Otrzymane dziękuję: 9027
madlen88 wrote:
Jacku jaki to sklep? Mają szeroką ofertę ogrodową?
florexpol.eu/ogorki/6098-ogorek-boztom-f1.html
Mają niektóre nasiona holenderskie sprzedawane w małych opakowaniach. Zwróć uwagę na Pory.
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2022 04:10 przez jack90.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, madlen88

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 10:52 #790400

  • madlen88
  • madlen88's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 977
Super, dzięki. Kiedyś miałam w rękach ich katalog i zastanawiałam się nad zamówieniem. Może teraz przyjdzie czas...
Pozdrawiam, Magda
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jack90

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 11:29 #790405

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 986
  • Otrzymane dziękuję: 9027
W paczce jest ok 35szt nasion. To już jak na moje potrzeby i możliwości jest za dużo. Mam zawsze trzy odmiany ogórków i ten jest m.in. Kupuję sobie na trzy lata trzy paczki i przy okazji dokupuję nasiona innych warzyw, też w małych paczkach. Czyli często, ale w niewielkich, świeżych porcjach.
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2022 11:30 przez jack90.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kajtkowa, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 11:40 #790408

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Kiedyś tych nasionek w torebce było wiecej - po 5 gramów, poóźniej po 3 gr, a wtym roku zaledwie 2 gramy nasionek ogórków :eek3: Ceny zbliżone do zeszłego roku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kajtkowa, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, jack90

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 12:25 #790417

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Tajga dzika wrote:
To "Dar" będzie idealny na podkładkę dla Gruzina ,nasiona mam ale nie siałem go nigdy :lol:
Podkładka powinna mieć b. silny system korzeniowy odpony na patogeny glebowe. Dar to kurdupel z jeszcze mniejszymi korzeniami.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kajtkowa, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 12:30 #790419

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41957
Marzenko nie zdrożały tylko obniżono wagę nasionek. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :coffe: :coffe: :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marzenka, podjadek, Kajtkowa, bietkae, Pestka, Prządka, ewakatarzyna

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 12:42 #790422

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Sprytny sposób na inflację :happy4:

Ogórki mają długą zdolność kiełkowania.Chcę w tym roku wrócić do Octopusa.Oryginalne nasiona zapakowane w grudniu 2015 wykiełkowały w 100%. Oczywiście to było próbne kiełkowanie :wink4:
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, Pestka, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 13:00 #790424

  • Tajga dzika
  • Tajga dzika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Zielarz z dziczy
  • Posty: 437
  • Otrzymane dziękuję: 1980
Jak Dar ma słaby system korzeniowy to odpada, zostaje dynia piżmowa. Za rok bedzie cena ta sama a w środku 1g :happy4:
Pozdrawiam Sylwester
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 13:27 #790425

  • Evien
  • Evien's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 575
  • Otrzymane dziękuję: 2531
Najlepiej to dynia figolistna lub tykwa.
Łukasz
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Sty 2022 13:47 #790428

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Ostatnio piszą o podkładce Azman F1, która powstała przez skrzyżowanie dyni olbrzymiej i dyni piżmowej (Cucurbita maxima x Cucurbita moschata). Od wielu lat sieję Albengę i ze wszystkich dyniowatych cieszy się najlepszą zdrowotnością, największym wigorem i schodzi z działki jako ostatnia. Nie wiadomo tylko czy łatwo będzie się zrastała z ogórkiem ale wszystko przed nami :)
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2022 13:51 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 07 Lut 2022 08:47 #792042

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Można kupić klipsy do szczepienia po 25gr/szt ale w opakowaniu jest 400szt. Czy byliby chętni do udziału w podziale tego dobra? Powiedzmy po 50 szt.
klips.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Prządka, Kapka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 07 Lut 2022 10:42 #792047

  • Kapka
  • Kapka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 293
  • Otrzymane dziękuję: 2259
Ja się zgłaszam :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 07 Lut 2022 13:39 #792079

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Ja też. Będzie na przyszły rok jak znalazł.
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kapka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 07 Lut 2022 17:59 #792132

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Jeszcze poczekamy na następnych chętnych żebym nie został z górą klipsów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, Kapka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.634 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum