TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Kwi 2020 12:14 #706143

  • rychu44
  • rychu44's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1091
Naturalnie można siać. Ja w tamtym roku wysiewałem dopiero 1 maja i były w sam raz do wysadzenia 17 maja. Teraz też planuję wysiać dopiero we wtorek 28 kwietnia.
pozdrawiam RYSIEK
ogród pół dziki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, podjadek, Agusiak, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Kwi 2020 12:19 #706145

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Dzięki za odpowiedź to ja się zabieram do roboty :) ;)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Kwi 2020 12:28 #706146

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Ja rozsadę robię co roku i to nie ze względu na szybszy termin zbiorów. Po prostu są równe wschody (nasiona podkiełkowuję), wychodzi mniej nasion i jak sadzę rozsadę na miejsce stałe to w takiej rozstawie jakiej chcę , a nie jak wzejdzie :)
Piotr :)
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2020 12:29 przez podjadek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, Agusiak, Nimfa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Kwi 2020 12:41 #706148

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41887
Też szykuję dziś po południu do podkiełkowania nasionka ogórków.Zawsze to robiłem na wacikach.W tym roku nasionka będą kiełkowane na perlicie,przykrytym warstwą ręcznika papierowego.W tym sezonie u mnie będą Aloe F1 i Monika,którą już kiedyś miałem. :bravo: :bravo: :bye: :bye:

IMG_20200426_123650924.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, podjadek, badzia, Bobej, Armasza, Betula, Agusiak, Jaedda, Nimfa, Zygowa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Kwi 2020 13:03 #706150

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja własnie skończyłam " sianie " ogórków do malutkich doniczek ( obcinam kubki do wody) o poj 0,1 l wypełnionych perlitem lub ziemią wkładam po trzy nasiona . potem najsłabsze usuwam. w domu czekam na wschody i jak rozłożą liścienie eksmituję do tunelu. Takie kubeczki by się nie przewracały wkładam w pojemniki po pieczarkach. Idealnie mieści się sześć.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, rozalia, Betula, Agusiak, Jaedda, Nimfa, Zygowa, anaka, zwykły chłop

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Kwi 2020 16:31 #706173

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Józiu, ja też będę siała Monikę. Mam ją pierwszy raz.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 26 Kwi 2020 17:03 #706183

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41887
Edytko ja miałem Monikę jakieś 3-4 lata wstecz.Jest to ogórek b.wczesny,drobnoziarnista skórka.W smaku dla mnie b.dobry,nie twardy soczysty,oczywiście jako surowy.Kisiłem go również jako małosolny i na zimę.Dobrze się przechowywał w słojach.Wróciłem do niego,ze względu na smak i wczesność.Myślę,że i Tobie będzie smakował.Moje już są na routerze w woreczku foliowym.Aha dodam,że jest jeszcze chyba Monisia,ale jej nie miałem. :rotfl1: :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2020 17:06 przez Krecik stary. Powód: poprawka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Agusiak, magnes, Nimfa, Zygowa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 08:10 #706265

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
W niedziele dałam ogórki do skiełkowania i dzisiaj nasionka które mam od Pomodoro już pusciły kiełki :bravo: :bravo: a nasiona Soplicy które kupiłam w ubiegłym roku zrobiły się szare nawet nie napęczniały poczekam.Mam jeszcze z ubiegłego roku nasiona Marieta F1 i Ela F1 czy ktoś je uprawiał ?
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Agusiak, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 08:35 #706270

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50966
Bo moje nasiona są wrażliwe na damską rękę :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bela, rozalia, Agusiak, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 09:18 #706283

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
I dane od serca :drink1:
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 09:43 #706287

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Mi nasionka cukinii od Mietka też wypuściły kiełki na drugi dzień i to wszystkie, natomiast kupne nasionka tak średnio... Nasionka ogórka SL będę kiełkować 1 maja :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, bela, najemnik, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 11:48 #706295

  • edek86
  • edek86's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 696
  • Otrzymane dziękuję: 1431
U mnie w tym roku niezawodny Krak, oraz Monika, której rozsadę będę robił pod koniec czerwca.
Pozdrawiam, Michał
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marzenka, Agusiak, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 15:44 #706319

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41887
Wczoraj dałem do kiełkowania na perlicie ogórek Aloe Fi i Monikę.Aloe wykiełkował w 100%,natomiast Monika niestety w 100% nie skiełkowała. ;) :( :bravo: :bravo:

IMG_20200427_153704751.jpg



Dodaję,że ponownie dałem nowe nasionka Moniki,a stare na razie pozostawiłem.Aloe już są w doniczkach.Dodatkowo tak na wszelki wypadek dałem do kiełkowania ogórek Szeryf,gdyby coś nie było tak a Moniką.Wyłożyłem też dwie odmiany cukinii od Ani Adasiowej i kilka nasionek ogórka meksykańskiego. :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2020 19:07 przez Krecik stary. Powód: poprawa błędów
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marzenka, bela, podjadek, rozalia, pszczolka, magnes, Nimfa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 19:18 #706341

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 158
  • Otrzymane dziękuję: 886
U mnie również ogórki Suyo Long od Pomodoro wzeszły bardzo szybko i w 100%. Oby tylko dalsza uprawa szła mi równie dobrze... :unsure:

IMG_0985.jpg

Agnieszka

Hiszpania, Andaluzja, strefa 10a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, bela, Edyta-ka, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 20:31 #706349

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50966
Możesz dosypać podłoża do pełna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, magnes, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 20:36 #706350

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Wczoraj wyłożyłam na waciki ogórki odmiany Krak f1, Wisconsin SMR 58 oraz White Wonder. Dziś kiełki mają dwie pierwsze odmiany - zaraz będę wysiewać.
Dam dziś jeszcze do kiełkowania Mieciowe SL.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 21:00 #706361

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1254
  • Otrzymane dziękuję: 8142
Ja będę wysiewał SL oraz Kraka, ale dopiero w majowy weekend. Wg zaleceń Pomodoro wysadzenie rozsady ogórków do gruntu powinno nastąpić z pojawieniem się liścia właściwego, a doniczka powinna być niewielka aby podłoże dobrze przerosło korzeniami. Pod korzeń na 2 tygodnie przed posadzeniem rozsady można dać suchy kurzak.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 27 Kwi 2020 21:17 #706368

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50966
Na takim mnie więcej etapie.


IMG_0623-3.jpg
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.860 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum