TEMAT: STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 11 Paź 2019 20:30 #678245

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
Dajcie se spokój, mamy wolność słowa, każdy ma prawo do swoich kompleksów.

Aniu - może zastosujesz moje podejście: ""Mnie nie martwi to, że ludzie o mnie mówią. Co mówią i dlaczego. Mnie martwi to, że nie mają ciekawszych tematów."

Zamiast zajmować się "pierdołami" proponuję:



Jaka Anula jest każdy widzi, więc nie ma tematu.
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2019 20:52 przez kokolidek.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 11 Paź 2019 20:44 #678248

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Znalazłam nasiona sałaty listkowej na straganik - uff, bałam się, że gdzieś wetknęłam na amen ;) Sałata do uprawy w ogródkach, na balkonach i parapetach od wczesnej wiosny do późnej jesieni, może być też siana w domu zimą. Nie wiąże główek, szybko zakwita i potem sama się wysiewa.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, Armasza, Pestka, Jaedda

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 11 Paź 2019 21:56 #678256

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Aniu, i ja coś podeślę. Nie będzie tego dużo. Potrzebuję tylko trochę czasu na przygotowanie porcji. Już się cieszę na to :dance:

Kokolidku, dziękuję za filmik; po ciężkim tygodniu rozładował wszystko ...
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, kokolidek, Pestka, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 11 Paź 2019 22:05 #678257

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Ika, Edytko - skoro Wy cieszycie się na spakowanie i przysłanie nasion na Straganik, to wyobraźcie sobie moją radość z otrzymania takich paczuszek pakowanych z sercem i z myślą o innych - bardzo serdecznie Wam dziękuję.
Tak zwyczajnie, po ludzku, cieszę się z naszej wspólnej Akcji i cierpliwie czekam na nasionka.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Armasza, kokolidek, Pestka, Mandorla, JaNina, Zygowa, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 11 Paź 2019 22:53 #678259

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7741
  • Otrzymane dziękuję: 51108
:hearts:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 12 Paź 2019 20:21 #678333

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Formularz uzupełniłam o przysłane przez Was nasiona warzyw i ziół - teraz nasza oferta jest całkiem pokaźna, nie brakuje atrakcji i rarytasów, ale oczywiście do zamawiania tradycyjnych, sprawdzonych odmian bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.
Może umówimy się w ten sposób, że w każdy weekend będę aktualizować ofertę Straganiku, a o nadsyłanych nowościach informować tutaj, w wątku.
Pozdrawiam cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, bela, Kaja, Armasza, lucysia, Sylwiaaa, Ada, magnes, aga, JaNina, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 14 Paź 2019 09:57 #678484

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
:thanks:
A ja już zaczęłam się martwić że druga koperta nie dotarła. A przecież 10 wysłana i wekend po drodze. Uff. To jakoś na dniach dojdzie do ciebie Anulko.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2019 09:58 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 14 Paź 2019 10:00 #678485

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Lucysiu, dziecko kochane - najpierw myślimy o Twojej operacji, a potem o nasionkach :idea1: .
Czekam na Twoje fasolki z wielką radością, ale przede wszystkim trzymam za Ciebie kciuki - pamiętaj, nie jesteś sama.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2019 10:29 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 14 Paź 2019 14:23 #678506

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Aniu, przygotowałam do wysyłki 15 paczuszek po ok.3 g skorzonery, myślę że będą na nią chętni. Porcje są duże, ale skorzonera raczej słabo kiełkuje. Wiosną ubiegłego roku wysiałam całe opakowanie 2 g firmy Villmorin, wyrosły mi tylko 4 rośliny, które zostawiłam na nasiona. Tego roku wysiałam całe opakowanie nasion skorzonery z firmy Legutko, efekt podobny- tylko 5 roślin. Jeszcze planuję zapakować cyklanterę, o ile będzie potrzebna. Niestety nie zdążyłam zebrać sałat, ale się rozsiały, więc może w przyszłym roku coś zbiorę. Zastanawiam się co się dzieje z paprykowym straganikiem, czy papryki wysyłać do Ciebie- mam tylko dwie odmiany Rocoto Oculto Clef i Mini Bell Chocolate ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 14 Paź 2019 14:58 #678507

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Iwonko, a zatem z góry bardzo serdecznie dziękuję :hug: za dobre serduszko i czas poświęcony na pakowanie nasionek - na skorzonerę zawsze czekam z utęsknieniem, bo moim skromnym zdaniem to jedno z lepszych, choć zapomnianych warzyw korzeniowych, a smakiem dorównuje majowym szparagom. Dostaliśmy już i skorzonerę, i salsefię, ale myślę, że z racji kłopotów z kiełkowaniem tych warzyw, przyda się nam każda ilość nasion.

Jeśli chodzi o Straganik Paprykowy, nie mam żadnych aktualnych informacji - zazwyczaj startował w późniejszym terminie, więc pozostaje nam cierpliwie poczekać na decyzję Paprykowego Świstaka.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2019 14:59 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 14 Paź 2019 21:43 #678543

  • tadeo68
  • tadeo68's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 998
A ja podrzucę nasiona ogórka meksykańskiego ale dopiero jak pozyskam :oops:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 14 Paź 2019 21:56 #678545

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Tadzik, powiem szczerze, że bardzo liczę na nasiona tego ogórka, bo sama ciągle czekam na odpowiedni moment rozkrojenia kilku nasienników i nie mam pojęcia, czy to już...
Inną sprawą będzie kondycja i jakość moich nasion - więc dodatkowa porcja tych Twoich powinna zabezpieczyć potrzeby Straganiku - dziękuję :)

p.s. te ogórki niebywale długo się przechowują, więc wybranie właściwej pory pozyskania nasion jest utrudnione; dopiero niedawno zaczęły mięknąć.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 14 Paź 2019 22:50 #678552

  • tadeo68
  • tadeo68's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 998
Powiem tak, pobierałem nasiona z niezbyt dojrzałych i jak Widziałaś Aniu wschody były, w tym roku leżą i dojrzewają z braku czasu :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 15 Paź 2019 10:23 #678570

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
To ja wam podrzucę moje zeszłoroczne nasionka mysiego melona (bo tak też go nazywają).W tym roku nie wysiałam,bo już nie miałam miejsca.Dobrze,że zaglądnęłam,bo paczusia już spakowana...Może jeszcze się z tym "prześpię" i wyślę jutro.Kto wie,możliwe,że coś jeszcze mi się przypomni... :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 15 Paź 2019 10:58 #678580

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Agatko, "mysi" melon ?! Poczułam się nieswojo, bo nic o nim nie wiem :oops:
Niedobrze - muszę szybciutko się podszkolić, a tymczasem już teraz bardzo Ci dziękuję za odwiedziny Straganiku i spakowane nasionka :)

edit: ale wtopa :oops:
Mysi melon czyli ogórek meksykański. Wstydzę się wielkim wstydem ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 15 Paź 2019 11:27 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, aga, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 15 Paź 2019 13:52 #678594

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Jak to dobrze zaglądać na forum...Przypomniałam sobie,że w piwnicy mam jeszcze słoik z kiszoną rzodkiewką strączkową i mysim melonem z 2017 roku. :jeez: I wiecie co -bardzo dobre.



20191015_132150.jpg


Dzisiaj zjemy do obiadu.Mysi melon miałam posadzony w 2017 w skrzyni-szalał tak,że trudno było nad nim zapanować.W 2018 posadziłam w pojemniku razem z fasolką Flambo i też sobie radził.Musiał mieć tylko gdzie się piąć.Słyszałam,że ludzie obsadzają nim altany,bo jest bardzo dekoracyjny.A i chrupać jest co do późnej jesieni.
Wówczas nasiona zbierałam tylko dla własnych potrzeb,ale co mam tym się podzielę.Też rzodkiewką strączkową - tej to wystarczy mieć 1-2 roślinki.Na świeżo chrupać młode strączki.Smakuje jak rzodkiewka,o którą w lecie trudno.A kiszona też ma ciekawy smak. :yummi:
Miałam silne postanowienie,że w tym roku tylko wysyłam nasiona,a nic nie zamawiam,bo przecież wszystko mam... :) Miałam...Dopóki nie zajrzałam do formularza. :woohoo: I ten nasionkowy bzik znów wziął górę!Wysyłam kopertę i na pewno coś zamówię. :comp: I znowu muszę myśleć,gdzie jeszcze mogłabym posadzić moje warzywka. :jeez: Pozdrawiam serdecznie wszystkich,a szczególnie tych,którzy wiedzą o czym napisałam. :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga, Adasiowa, Ada, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 15 Paź 2019 14:03 #678596

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Agatko, chyba wiemy, o czym pisałaś - o nieuleczalnej, aczkolwiek bardzo miłej i niegroźnej chorobie zbieractwa nasion, a następnie ich wysiewu i uprawy. Przyznasz sama, że taka przypadłość jest przesympatyczna, zwłaszcza wtedy, gdy człowiek ma ochotę zebrać nasiona i przekazać je dalej, w świat :)

Chciałabym jeszcze wykorzystać Twoją wiedzę i doświadczenie i dopytać o strączkową rzodkiewkę: jak wysoka rośnie i jak długi jest czas zbiorów ?

p.s. bardzo ciekawe jest to zestawienie owalnych, pękatych ogórków ze smukłą, strzelistą rzodkiewką, a o zaletach kiszonej rzodkiewki wspominać nie trzeba - dziękuję Ci raz jeszcze :)

p.s. II - Formularz będzie jeszcze uzupełniany, więc to nie koniec zamawiania....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 15 Paź 2019 14:10 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 15 Paź 2019 14:22 #678597

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7741
  • Otrzymane dziękuję: 51108
Ja jeszcze nieśmiało przypominam, że w przyszłą środę wyjeżdżam i mam wielką nadzieję zakupić jakieś nieznane nam warzywa z których będzie można pobrać nasiona :) . Już z Siostrą ułożyłyśmy plan oblotu sklepów. Panowie będą się musieli dostosować :happy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, anaka, brodus


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.633 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum