TEMAT: STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 29 Sty 2020 21:52 #689984

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Aniu, melduję się. Matriosza i Matrioszka to dwie różne odmiany. Ta pierwsza ma owoce do 300 g., druga to większa koktajlówka 50-70 g.
Nie wiem jak wyszukujecie informacje o rosyjskich pomidorach, ale proponuję robić to nie przez Googla, a przez rosyjską wyszukiwarkę Jandeks.

yandex.ru/

Można wpisać angielską transkrypcję, a później po wyświetleniu wyników skopiować i wkleić nazwę w cyrylicy. Wyników pojawi się jeszcze więcej :)
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2020 22:52 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, bietkae, Pestka, jurek49, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 29 Sty 2020 22:43 #690007

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Dzięki za przeglądarkę. Znalazła mi świetny opis bakłażana straganikowego Пучковое семейство. Idę czytać dalej ;)
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, bietkae, Ada, Kaskawel, Szczypiorek

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 29 Sty 2020 22:51 #690011

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Otrzymałam od Ani nasionka sałaty kozulowej. Aniu zrobię dużo, aby zakwitła i wydała nasionka na Straganik :garden1:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, bietkae, Ada, Szczypiorek

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 30 Sty 2020 18:46 #690177

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Artur - pięknie dziękuję za podpowiedź i pomoc, a przy okazji wyrażę chyba nie tylko swoją nadzieję, że w nadchodzącym sezonie będziemy mieli okazję rozczytywać się w opisach Twoich pomidorowych upraw rosyjskich odmian. Nieśmiało przypominam o pomidorkach od Galki :)

Dzisiaj dotarła do mnie bodajże ostatnia w tej odsłonie Straganiku koperta zwrotna od Eldo - bardzo serdecznie Ci dziękuję :)

A jutro pożegnamy Warzywny Straganik - jeśli ktokolwiek ma ochotę na dodatkowe lub nowe zamówienia nasion, to zapraszam do odwiedzin Formularza, który 31 stycznia zamknie podwoje :bye:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, rychu44, Armasza, Marlenka, bietkae, Pestka, Kaskawel, JaNina

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 30 Sty 2020 19:53 #690196

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Aniu, umowa to umowa. Trzy odmiany od Galki będą posadzone, rozmnożone i odesłane na straganik. A teraz idę znaleźć gdzieś kawałek niemalowanego drewienka :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 31 Sty 2020 17:58 #690396

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Nadeszła ta chwila, w której musimy się pożegnać.
Zgodnie z zapowiedzią ogłaszam uroczyste zamknięcie Warzywnego Straganiku i założenie kłódeczki na furtkę do Formularza.
Mam wielką nadzieję, że zamówione przez Was nasionka wyrosną na piękne, zdrowe i dorodne rośliny, oraz że przyniosą sporo radości i satysfakcji - tego życzę Wam z całej siły.

Kończąc wspólną przygodę ze Straganikiem chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom za ogrom pracy włożonej w pozyskanie, zapakowanie i wysłanie swoich skarbów, za dobre myśli, z jakimi pakowaliście nasiona i przede wszystkim za życzliwość, z którą dzieliliście się z innymi ludkami.
Podziękowania kieruję również dla wszystkich Zamawiających i przysyłających koperty zwrotne - za udział ( niesamowicie liczny w tym roku !!! ) w naszym przedsięwzięciu. Trzymam mocno kciuki za Wasze tegoroczne wysiewy, uprawę i urodzaj, no i oczywiście za pogodę: tę klimatyczną i duchową :)

Dziękuję za Wasze wsparcie, pomoc i dobre słowa, dzięki którym bycie Świstakiem było naprawdę wspaniałym doświadczeniem i przeżyciem :hug:

Kochane Ludki - z pewnych względów jestem zmuszona przekazać nasiona innemu Świstaczkowi - dlatego będę cierpliwie czekać na informację na pw od osoby, która podejmie się opieki nad nasionkami - żadne nie może się przecież zmarnować.

Muszę także zrezygnować z aktywnego uczestnictwa w naszym forumowym życiu, ale zawsze będę myślami i sercem przy Was.


Pożegnam się z Wami prostymi i zwyczajnymi słowami: bądźcie dla siebie dobrzy i wyrozumiali, bo dobro zawsze powraca.
Niech Matka Natura będzie z Wami zawsze i wszędzie :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2020 18:16 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 31 Sty 2020 18:14 #690399

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Aniu za ogrom pracy włożonej w zawijanie, przekładanie, rozdzielanie żeby dla każdego ludka starczyło ogromne podziękowania
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, bietkae, Pestka, Ada

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 31 Sty 2020 18:22 #690401

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30057
O NIEEE.Nie wyobrażam sobie,bez Ciebie,bez Twoich zachęt,nie poddawania się,prób,chęci pomocy w powodzeniach i porażkach.Tyle Tobie zawdzięczamy.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, bietkae, Pestka, Ada, anaka, Barborka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 31 Sty 2020 18:30 #690403

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Aniu słów brak,więc powiem tylko szczere DZIĘKUJĘ :kiss3: :hearts:
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, bietkae, Ada, bastis, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 31 Sty 2020 18:49 #690408

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7834
  • Otrzymane dziękuję: 51930
Aniu, ale skoro rezygnujesz tylko z aktywnego uczestnictwa, to dalej, mam nadzieję, będziesz nas raczyła swoimi pełnymi ciepła wpisami?
Ja ze swojej strony dziękuję za to, że byłaś, jesteś i mam nadzieję że z nami będziesz :hearts: :hearts: :hearts:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2020 18:50 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, Armasza, bietkae, Pestka, koma, Zielona, Ada, bastis, anaka, Barborka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 31 Sty 2020 19:58 #690415

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Aniu!
Po Twoim wpisie zrobiło mi się bardzo smutno. Rozumiem rezygnację ze świstakowania, ale z uczestnictwa w forum już nie bardzo. Ale chyba nie powinnam. :oops:
Nie mniej wypada mi tylko bardzo, bardzo, bardzo podziękować. To, co robiłaś dla nas .....nie potrafię napisać, by wyrazić co czuję. Jesteś tym dobrym duchem, bez ciebie, to forum już będzie takie same. :( :placze:

IMG_20200125_121749.jpg


:hug:
Pozdrawiam i od siebie życzę Ci zdrowia, szczęścia, oraz wszystkiego naj, naj, naj. :flower1:
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, Armasza, bietkae, Ada, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 31 Sty 2020 20:18 #690420

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Aniu!

Spodziewałam się takiego wpisu, ale nie zmniejsza to mojego smutku z powodu Twojej decyzji...
Dziękuję Ci pięknie za Twoją życzliwość, czas i dobrą energię. Niech wiedzie Ci się jak najlepiej!


Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2020 20:27 przez Mandorla.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, bietkae, Ada, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 01 Lut 2020 16:09 #690610

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
No,co Wy???Przecież Ania nie zrezygnowała z forum! :silly: Tylko trochę rzadziej będzie tu zaglądać. :search: ( Chyba dobrze zrozumiałam?) :oops:
"Wielka" Aniu ( całe 162 cm), :kiss3: dziękujemy za wszystko :thanks: I czekamy nadal na Twoje piękne zdjęcia ( nie tylko warzywek,ale może różnych zmiennocieplnych ?),na cenne relacje z upraw,na zachętę...Po prostu na Twoje przebywanie wśród nas - Warzywnych Ludków.Do następnego wpisu,kochana... :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, bela, Adasiowa, Armasza, bietkae, Renia, Ada, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 01 Lut 2020 17:46 #690631

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Aniu dziękuję i wszystkiego naj....... w domu jak i warzywniku :hug:
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, bela, Adasiowa, Armasza, bietkae, Pestka, anaka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2019 02 Lut 2020 19:22 #690896

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za Waszą obecność tutaj i fantastyczną współpracę :hug:

Jutro na pocztę powędrują ostatnie koperty. Adresatami są: JaNinka, Eldo oraz Kobra.
Słyszałam, że wystartowały bociany ;-), więc proszę o pilne śledzenie podniebnych szlaków ich wędrówek. Może któryś dostarczy przesyłkę ?

Pozwolę sobie zamknąć wątek, a wszystkim Warzywnym Ludkom życzę najpiękniejszego sezonu w ukochanych ogrodach ...
W razie czego wiecie, gdzie mnie szukać forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...we-zmagania-z-natura :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2020 19:43 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.813 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum