TEMAT: UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 06 Lip 2020 09:02 #718797

  • efta18
  • efta18's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 792
Czy ktoś mi podpowie czy można łączyć żelazo z opryskiem na zz? Mam niedobór A dziś mam zamiar opryskac krzaczki przeciw zz
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 06 Lip 2020 09:26 #718802

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15409
  • Otrzymane dziękuję: 51094
Proszę podawać więcej informacji.

Czym chcesz pryskać ?. Skąd ten niedobór żelaza : zalanie, za wysokie pH gleby, przenawożenie ?. Jeśli za wysokie pH można zamiast oprysku zakwasić glebę wokół pomidorów.
Oprysk przeciw ZZ w trybie zapobiegawczym czy interwencyjnym ?
Ostatnio zmieniany: 06 Lip 2020 09:52 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 06 Lip 2020 10:23 #718809

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Zapobiegawczy też by się przydał, bo przez najbliższy tydzień temperatury dzienne mają oscylować w granicach 18-20 st. a nocne o kilka stopni mniej, na dodatek istnieje możliwość przelotnych deszczów w całym kraju, tak więc warunki będą sprzyjały pojawieniu się Królowej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 06 Lip 2020 11:16 #718822

  • efta18
  • efta18's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 792
Pomodoro oprysk bardziej zapobiegawczo niż interwencyjnie. Miałam kilka dni temu parę liści z zarazą ale od wczoraj nic więcej się nie pojawiło przez upały. Za to od jutra tylko 16 stopni w dzień.
Niedobór żelaza nie wiem czy wynika z wysokiego ph czy z zalania. Postaram się dziś kupić płyn heliga i zmierzę ph. Kwaśne na pewno nie jest. Nie wiem za to o ile obniżyła go deszczówka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 06 Lip 2020 17:46 #718863

  • jurek49
  • jurek49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 487
  • Otrzymane dziękuję: 2231
W tym roku otrzymałem nasionka pomidorka Aga wczesna, sadzonki wysadziłem w foliówce. Krzaki mają pokrój wysmukły i liście też rzadkawe. Zawiązały trzy grona, na pierwszym jest zawiązanych 12 szt. owoców z czego trzy dziś zerwałem. Na drugim gronie zawiązanych jest 6 szt, na trzecim 3 szt, na czwartym nie zawiązał się żaden owoc.

20200705_Agawczesna-2.jpg


Owoce są średnie, największy z zerwanych miał 85 gram natomiast jeszcze nic nie mogę powiedzieć o walorach smakowych gdyż ich nie
spróbowałem.

20200705_Agawczes.ow.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam Jurek
Ostatnio zmieniany: 06 Lip 2020 17:48 przez jurek49. Powód: Brak zdjęć
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, pouder, Betula, koma, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 06 Lip 2020 19:43 #718880

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Moj z noskiem od Borisovny spod chmurki


nosik.jpeg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 06 Lip 2020 19:52 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Adasiowa, Armasza, pouder, Betula, koma, Jaedda, aga, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 11:26 #718978

  • Anka
  • Anka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 94
Dzien dobry. Poranek przywital mnie dzisiaj burzowo, ale moje pomidorki w tunelu czują sie calkiem ok, jednak obawia sie suchaj zgnilizyny i stad moje pytanie, jezeli ona juz przybedzie, bo tak sie zapewne stanie, jaki oprysk polecacie. Jest ich pelno w sklepach, ale nie wiem ktory by byl skuteczny i dobry, dlatego prosze Was o pomoc i radę. Dziakuje z góry :) :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 11:34 #718980

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
Myślisz o suchej zgniliżnie wierzchołkowej czy o szarej pleśni ? Na suchą cierpią niektóre pomidory z powodu zaburzeń poboru wapnia i żeby temu zapobiec opryskujemy owoce PW.Natomiast na szarą pleśń ja zastosowałam Topsin.Tak w skrócie.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 11:40 #718981

  • Anka
  • Anka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 94
anaka wrote:
Myślisz o suchej zgniliżnie wierzchołkowej czy o szarej pleśni ? Na suchą cierpią niektóre pomidory z powodu zaburzeń poboru wapnia i żeby temu zapobiec opryskujemy owoce PW.Natomiast na szarą pleśń ja zastosowałam Topsin.Tak w skrócie.

W chwili obecnej to mysle na zapas,llepiej w domu miec takie srodki, niz ich nie miec. To nie majątek, wiec nich leżą
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 12:23 #718995

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2062
  • Otrzymane dziękuję: 11224
Na SZW stosuję saletrę wapniową.
Pomidory, które mają "słabość" :devil1: do łapania SZW, warto mieć pod troskliwą opieką.
Od momentu kwitnienia trzeba je traktować już saletrą. Przerabiałem to już przez kilka sezonów... :teach:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, koma, rybur58, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 12:24 #718996

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Moje cudne kwiatuszki
Barry's Crazy
20200707_102056.jpg


Rose Quartz
20200707_102314.jpg


K/14/3 winogronek
20200707_102445.jpg


K/179
20200707_110706.jpg


Black Zebra
20200707_110717.jpg


K/20
20200707_110839.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, koma, Jaedda, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 17:05 #719020

  • Anka
  • Anka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 94
Mirek19 wrote:
Na SZW stosuję saletrę wapniową.
Pomidory, które mają "słabość" :devil1: do łapania SZW, warto mieć pod troskliwą opieką.
Od momentu kwitnienia trzeba je traktować już saletrą. Przerabiałem to już przez kilka sezonów... :teach:

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Proszę jeszcze o porady jak ją stosowac?? Pod kazdy krzaczek sypac? tylko ile?
Proszę o wyrozumialosc, bo pomidory sadze od dwoch lat i ciagle się ucze.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 17:08 #719021

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Saletrę wapniową przy niedoborach wapnia stosujemy w formie oprysku 5g/l. Wapń bardzo wolno przemieszcza się w roślinie, więc sypanie jej pod krzak niewiele da. Przy SZW musimy działać szybko.
Opryskujemy przede wszystkim owoce.

p.s. uprawiając pomidorki w tunelu, podczas tak wilgotnej pogody, obawiałabym się raczej szarej pleśni, więc dobrze byłoby zaopatrzyć się także w środek p/grzybowy.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2020 17:11 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Sylwiaaa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 17:26 #719027

  • Anka
  • Anka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 94
Adasiowa wrote:
Saletrę wapniową przy niedoborach wapnia stosujemy w formie oprysku 5g/l. Wapń bardzo wolno przemieszcza się w roślinie, więc sypanie jej pod krzak niewiele da. Przy SZW musimy działać szybko.
Opryskujemy przede wszystkim owoce.

p.s. uprawiając pomidorki w tunelu, podczas tak wilgotnej pogody, obawiałabym się raczej szarej pleśni, więc dobrze byłoby zaopatrzyć się także w środek p/grzybowy.
Bardzo dziekuje. Czy mozesz podac nazwe jakiegos godnego polecenia?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 17:31 #719030

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Osobiście korzystam z wcześniej podanego przez Anię Anakę, czyli z Topsinu - z tym, że uprawiam pomidorki bez osłon. Z tego, co pamiętam, jest różnica w dawkowaniu Topsinu pomiędzy tunelem a odkrytym gruntem, więc warto sprawdzić przed napełnieniem opryskiwacza..
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 19:26 #719054

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
galka68 wrote:
Moj z noskiem od Borisovny spod chmurki


nosik.jpeg
Ja też już dzisiaj zerwałam, ale mój miał większy "nosek". :) Ale tak strasznie chciałam spróbować, że zapomniałam zrobić zdjęcie.No i nasionek w owocku bardzo mało - samo "mięso".
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, koma, galka68, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 19:49 #719059

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Aga, wiesz to z ogrodu, w tunelu mam bardziej nosate, tez bym nie zrobila zdjecia, ale tak sie dziewczyny martwily , te co mi nasiona przyslaly, ze mi nie wschodzilo nic dosc dlugo, ze poczulam sie zobowiazana wyslac im zdjecie. O nasiona w razie czego ja sie postaram, bo krzakow mam kilka. Mam jeszcze jedna odmiane ( mam reke do pomylenia nazw), zawsze zrobie cos nie tak, w tamtym roku dziadek tak chcial mi chociaz czyms pomoc, ze zanim poszlam po flamaster, to mi zebral kubeczki z napisami i poszedl myc. Tam jest ciekawy pomidor, ma zolty kolor, a potem przebarwia sie w malinowy i ma slodki smak, tyle ze nazwy nie ma. Duzo mam takich odmian, sa dobre, to dla siebie sieje, a ludziom wstyd wyslac, bo sa bez nazwy (((.
O tu na zdjeciu te serduszka zoltomalinowe


serduszko-2.jpeg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2020 20:06 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Betula, koma, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI - cz.2 sezon 2020 07 Lip 2020 19:54 #719062

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Na SZW u nas sie stosuje ... jak to po polsku prawidlowo ... chlorek wapnia z apteki w ampulkach , jedna na 6 litrow wody i sie pryska same malusienkie owoce, niektorzy mowia o wiekszym, a niektorzy o mniejszym stezeniu. Pam Mietek niech mnie poprawi, no ale u nas na wschodzie takie cos jest i sprawdza sie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Betula, koma, Sylwiaaa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.752 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum