TEMAT: Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 20:12 #738939

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
Józku ja się nie obruszyłam, ogród to dla mnie odskocznia, dość mam stresu na co dzień, najwięcej kobiet alkoholiczek jest wśród księgowych, to cieszę się, że się jeszcze jakoś trzymam.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066


Zielone okna z estimeble.pl

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 20:16 #738940

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Marlenko,podjętej decyzji nigdy nie zmieniam ;)
ZA NASIONA DZIĘKUJĘ. :)
To co mam,jako raczkującej w uprawie warzywnika,zupełnie mi wystarczy.
pozdrawiam ama
Ostatnio zmieniany: 18 Gru 2020 20:17 przez ama.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mikar, Krecik stary, ewakatarzyna, Szczypiorek, karolinja

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 20:19 #738942

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
Marlenko boję się czy zdołam zebrać nasiona, chciałabym, ale ja często w życiu mam pod górę, mnie życie zawsze stawia poprzeczkę wyżej niż innym, całkiem poważnie. Jeśli nic się nie stanie, gdy nie dotrzymam niepisanego zwyczaju pomimo moich starań, to chętnie wezmę udział w Targu. :thanks:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 18 Gru 2020 20:20 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): ida74, Krecik stary, Horti, Marlenka, bietkae, Termaj, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, ama

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 20:47 #738953

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2670
  • Otrzymane dziękuję: 17604
I to mi się podoba, najważniejsze są dobre chęci. :)
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Termaj, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 21:00 #738958

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64598
Babcia Ala wrote:

Edit: Od czasu jak po moim niewinnym poście otrzymałam na pv impertynenckie i bezczelne wiadomości nieadekwatne do tego co napisałam o wiele mniej piszę, głównie składam podziękowania. Rozumiem Wasze rozterki, nie ma chyba złotego środka.

Przepraszam za OT.
Aluś, jeśli kiedykolwiek zdarzy się Tobie czy komukolwiek innemu taka sytuacja ( moim zdaniem skandaliczna i nie do przyjęcia ), bardzo proszę o poinformowanie o tym Administratora lub moderatorów Forum. Jestem przeczulona na punkcie mobbingu i nikt z nas nie może być poniżany.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 22:34 #738975

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11393
Babcia Ala ja uprawiam pomidory od lat i w tym roku miałam może ułamek tego co w latach ubiegłych. Owoce miałam na pierwszym gronie, następne dwa lub trzy zasychały i dopiero pod koniec sezonu coś tam zebrałam. Na bieżąco do jedzenia wystarczyło ale w latach ubiegłych całymi pudłami podawałam sąsiadce przez płot a w tym roku chyba tylko raz. A specjalnie sadzę powyżej swoich potrzeb bo w zamian dostaję super pyszne ziemniaki, dosłownie niebo w gębie.
Nasionami się nie przejmuj, jak myszy wciągną to będą inne :)
Na odstresowanie napiszę specjalnie dla Ciebie zapytanie ( to znam od byłej sąsiadki głównej księgowej ): czym różni się małpa od księgowej ?
Pozdrawiam Ela

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 22:42 #738980

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Ela ma rację bywają różne zawirowania w naszych uprawach, w szklarni pomidory dopadły choroby odglebowe i zbiory skończyły się po pierwszym gronie. Gdyby nie te parę krzaków z nadmiarowych sadzonek wsadzone między kwiaty i dwarfy w donicach, po zbiorach byłoby już w sierpniu. Nie wiem co przyniesie przyszły rok ale już planuję co i gdzie :)
pozdrawiam Karina
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, Termaj, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066, ama

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 22:48 #738981

  • karolinja
  • karolinja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 97
  • Otrzymane dziękuję: 265
Ama chyba źle zrozumiałaś Marlenkę, ja również jestem nowa, jak Ty i również kupiłam już nasionka w necie (bo przysługuje mi tylko pakiecik startowy) ale i tak poczekam :fly: z niecierpliwością na swoją kolej by otrzymać nasionka od świstaczka (aż mam gęsią skórkę jakie nasionka otrzymam).

ps. również wysłałam jakieś nasionka do Marlenki gdyż NIEPRAWIDŁOWO :club2: przeczytałam regulamin. Tak bywa... za rok mam nadzieję że już nie zrobię takiej gafy :oops:
Pozdrawiam Karolina
Ogród na Kaszubach
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, ama

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 23:18 #738982

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Babciu Alu musisz być na prawdę silną kobietą.
Kiedyś ktoś mi powiedział, że Bóg zsyła na człowieka tylko tyle ile ten może znieść, nigdy więcej :hug: Wiec w oczach Boga musisz być siłaczką :hug:

Nie wiem o jakiego posta chodzi, ale zgadzam się z Adasiową. Jeśli ktoś doświadcza nieprzyjemności na forum czy w wiadomościach prywatnych to należy to zgłaszać.
Pozdrawiam Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, ama

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 23:18 #738983

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
bietkae wrote:
Babcia Ala ja uprawiam pomidory od lat i w tym roku miałam może ułamek tego co w latach ubiegłych. Owoce miałam na pierwszym gronie, następne dwa lub trzy zasychały i dopiero pod koniec sezonu coś tam zebrałam. Na bieżąco do jedzenia wystarczyło ale w latach ubiegłych całymi pudłami podawałam sąsiadce przez płot a w tym roku chyba tylko raz. A specjalnie sadzę powyżej swoich potrzeb bo w zamian dostaję super pyszne ziemniaki, dosłownie niebo w gębie.
Nasionami się nie przejmuj, jak myszy wciągną to będą inne :)
Na odstresowanie napiszę specjalnie dla Ciebie zapytanie ( to znam od byłej sąsiadki głównej księgowej ): czym różni się małpa od księgowej ?
Rozumem! :happy3:
pewnie zła odpowiedź, ale pozwól przynajmniej przez chwilę się łudzić.
P.S. Elu, to jest tak: gdy pomidory nie chca same rosnąć, ja nie jestem w stanie poświęcić im więcej czasu niż zwykle, a wtedy efekty są marne.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 18 Gru 2020 23:20 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, whitedame, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, ama

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 23:31 #738985

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11393
Alu nadmiar opieki też szkodzi roślinom, ja to dobrze wiem. Głowa do góry, musi być lepiej w następnym roku. Pracy zawodowej Ci nie zazdroszczę bo trochę wiem jak to jest ale od tej pory myślimy po amerykańsku, jest OK a będzie jeszcze lepiej. Dobrej nocy :kiss3:
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066, ama

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 00:44 #738988

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
A rozwiązanie zagadki Elu? Czekałam z niecierpliwością czym różnię się od małpy?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 08:40 #738997

  • Mikar
  • Mikar's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 197
  • Otrzymane dziękuję: 115
Marlenka wrote:
Krecik stary wrote:
A ja mam nadzieję,że po tej naszej dyskusji większość forumków będzie jednak pisała i brała czynny udział w naszym forumowym życiu.A może jestem w nadmiarze optymistą? :rotfl1: :rotfl1: :coffe: :coffe: :drink1: :drink1:

Józiu, żeby tak było to najpierw musieliby przeczytać naszą dyskusję. My się produkujemy od wczoraj, a do mnie przychodzi wiadomość od osoby nie piszącej półtora roku - proszę o adres...
Witam.
Ja też wysłałem do Ciebie prośbę o adres w tym czasie. Forum czytam codziennie, ale faktycznie mało piszę.Zamierzałem zamówić tylko jedną odmianę. Rezygnuję. Zaadresowana koperta poszła do pieca.
Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 09:20 #739002

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41942
Mikar jeśli dobrze pamiętam to w prywatnej korespondencji otrzymałem od Ciebie,dwa lata wstecz nasionka sałaty kozulowej.W związku z tym trochę mi smutno,że poniosły Cię nerwy bo to tak wygląda.Byłoby mi bardzo przyjemnie gdybyś jednak nie rezygnował i wysłał kopertę do
Marzenki.Ewentualnie napisz do mnie na PW,może mam tę odmianę to Ci chętnie podeślę.Dodam tylko,że alktualnie dysponuję pomidorkami kozulowymi.Wg.mnie piszesz i jesteś zawsze gotowy do dzielenia się swoimi nasionkami. :drink1: :drink1: :drink1: :drink1: :coffe: :coffe:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2020 09:32 przez Krecik stary. Powód: poprawka

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:00 #739005

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5268
Kreciku, po trzyletniej obserwacji akcji straganikowej mogę stwierdzić, że to co proponujesz Mikarowi, czyli prywatną wymianę nasion, jest najlepszym rozwiązaniem. Bo co by się tutaj nie napisało, to i tak ktoś poczuje się urażony, słusznie czy też nie. A tak, to wysyłasz nasiona komu Ci pasuje i co najwyżej w prywatnej wiadomości dowiesz się, że jesteś takim czy owakim tym czy tamtym. I tak mam zamiar postąpić w przyszłym roku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mikar, Krecik stary, Horti, rozalia, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:10 #739008

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2670
  • Otrzymane dziękuję: 17604
Mikar, jesteś aktywnym użytkownikiem forum, grzecznie Ci odpisałam dając adres. Nie wiem o co masz pretensje.


Jestem trzecim świstakiem i jak na razie żadna z nas nie znalazła "złotego środka". :(
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:20 #739013

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6910
  • Otrzymane dziękuję: 41942
Kaskawel żeby nie było to tamto to wyjaśniam,że ja pierwszy otrzymałem dużą ilość nasionek bezinteresownie od pomodoro juz w 2013r.Poźniej dostawałem tez od innych naszych forumowiczek(czów),co zobowiązywało i mnie do takiego samego postepowania.Wtedy nie było jeszcze naszych straganików,więc pytałem na forum ewentualnie na PW o jakieś interesujące nasionka i zawsze ktoś się się zgłaszał.Tak to się wszystko rozwijało.W każdym razie nie jest źle. :drink1: :drink1: :drink1: :coffe: :coffe: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, rozalia, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:20 #739015

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
Kaskawel, jeśli dobrze zrozumiałam, to nasion od Ciebie nie będzie w przyszłym roku na Targu. Jak dobrze, że się nie obraziłam i nie strzeliłam focha tylko panując nad emocjami doszliśmy do konsensusu i mogę zamówić nasiona bez stresu :dance: Mam nadzieję, że kilka pomidorowych nasion od Ciebie jeszcze zostało, bo pewnie schodzą jak ciepła bułeczki :happy4:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): ida74, Horti, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.314 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum