TEMAT: Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 30 Sty 2021 15:33 #745746

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 929
  • Otrzymane dziękuję: 2313
Del, błagam, nie cytuj postów,które są tuż tuż. Nie ułatwia to czytania. Cytuje się te znacznie odleglejsze wpisy. Trzeba też używać nicków, właśnie po to, żeby było wiadomo do kogo lub o czym mówimy, na czyj post odpowiadamy, kogo o coś pytamy.
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2021 15:40 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, del, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 30 Sty 2021 19:19 #745779

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 11246
Moje maleństwa się wychynęły właśnie na powierzchnię. Rosną w podłożu do rozsad i przysypane są perlitem. To pomidorki Bajaja. Natomiast papryki ostre umieściłam tylko w perlicie, jednak ich jeszcze nie widać. Boję się tej uprawy perlitowej, ale próbuję.

DSCN8266.jpg
Ogród - mój optymizm.
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2021 19:20 przez Nimfa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, bietkae, Zygowa, ewakatarzyna, Mejra

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 30 Sty 2021 19:24 #745782

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51336
Nasiona papryki i dyniowatych lepiej jest najpierw wyłożyć do kiełkowania na ręczniku papierowym czy waciku. Perlitu nie ma się co bać. Jeśli ustalone jest nawożenie to reszta jest prosta jak parasol :)
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2021 19:25 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Marlenka, bietkae, Nimfa, Zygowa, del, Prządka, ewakatarzyna, Mejra

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 31 Sty 2021 17:19 #745975

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6925
  • Otrzymane dziękuję: 42118
Wszystkie odmiany pomidorków wzeszły ale nie ilość wysiana w danej odmianie.Mam nadzieję,że pokażą się wszystkie.Są to same kozulki które będą rosły w namiocie.Pomidorki koktajlowe przeznaczone do gruntu wysieję początkiem marca.Wszystkie czapeczki są już zdjęte.Żadnego pomidorka nie uszkodziłem. :bye: :bye: :bravo: :bravo: :) :)

001-451.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2021 17:21 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 31 Sty 2021 19:30 #746000

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Józiu trzymam kciuki, żeby pięknie rosły. :garden1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, del, anaka, Prządka, ewakatarzyna

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 31 Sty 2021 21:13 #746012

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11741
:flower1: Jakie masz warunki na wyprodukowanie w tak wczesnym terminie ponad 100 szt sadzonek? Kiedy zamierzasz je wstawić do tunelu i jak ogrzewasz swój tunel?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 31 Sty 2021 23:25 #746033

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5719
  • Otrzymane dziękuję: 27121
JaNina wrote:
Wysiałam dzisiaj trawę cytrynową. Ona bardzo wolno rośnie, więc co roku 15.01. to data zarezerwowana i pewna. Zaznaczam, że trawa będzie doświetlana.
Janko chyba mi imponujesz w kuchni, bo zakupiłam nasiona trawy cytrynowej, nie wiem po co :crazy: . Czy myślisz, że jest sens jeszcze teraz ją zasiać i ile tego trowska muszę mieć, żeby chociaż spróbować w kuchni. Weź pod uwagę, że syn (czasem mu pomagam) nie gotuje dla szwadronu wojska, jak napisała Łatka, jest nas 2 osoby, w rzadkich porywach 5+2 małych dzieci.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2021 00:52 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Nimfa, JaNina, anaka, Prządka, ewakatarzyna

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 01 Lut 2021 12:11 #746079

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7907
  • Otrzymane dziękuję: 52363
Alu, wysiewam trawę zawsze do paru doniczek, bo tak do końca nie wiem co w tych paczkach jest nasionem, a co zwykłym farfoclem :whistle: Jak rozsada się nie udaje, to w marcu, bo wtedy rzucają, kupuję pałeczki trawy i ukorzeniam. Wsadzam tej trawy ile mam, bo zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że coś pójdzie nie tak, a trawę mieć muszę :happy: Nas też tylko na stanie dwoje :dry: Jak trawa obrodzi w nadmiarze, to robię z niej wino. Ma ładny kolor i piękny aromat, smak zresztą też :drink1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Eleni

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 01 Lut 2021 13:35 #746088

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2684
  • Otrzymane dziękuję: 17739
Moje pierwsze tegoroczne wysiewy. :)

30 stycznia wyłożyłam sałaty do kiełkowania. Kiełki z 17 odmian przełożyłam dzisiaj do ziemi, reszta jeszcze się namyśla.

IMG_20210201_084002.jpg

IMG_20210201_094241.jpg


Po trzech dniach wyszło kilka kiełków cebuli szczypiorowej Savel i też poszły do ziemi.

IMG_20210201_101447.jpg


Pokazują się pierwsze pomidory doniczkowe - Aztek, Mini Bell i Tiny Tim.

IMG_20210201_121820.jpg
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 01 Lut 2021 13:51 #746089

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Super widok :bravo: Marzenko!
Czy sałaty docelowo posadzisz w tunelu ?

p.s. razem z Józiem promujecie modę na kieliszki :happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, Nimfa, del, anaka, ewakatarzyna, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 01 Lut 2021 14:02 #746090

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
U mnie przy kocie i roczniaku, który odkrył, że na palcach dosięga już do parapetu sprawdza się coś innego niż kieliszki :P Nasionka nie są tak bezpieczne jakby się chciało, ale przeżyło już jeden delikatny upadek więc znaczy, że działa ;)
IMG_20210201_135624.jpg
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 01 Lut 2021 14:45 #746093

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 11246
Nauczona doświadczeniem z ubiegłego roku, w tym roku sałaty i cykorię sieję ostrożnie ilościowo. Na razie mam posiane w ziemi podkiełkowanych 6 sałat "Królowa majowych" i 10 cykorii "Bianca di Milano" z myślą o posadzeniu ich w tunelu. Za 10 dni wyłożę nowe nasionka do kiełkowania. Wszystko po to, żeby mieć ciągły zbiór. W ubiegłym roku miałam dużo pracy i chaos, bo wysiewałam za dużo jednorazowo.
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 01 Lut 2021 14:51 #746094

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
"Portki" wychodzą :flower:

IMG_20210201_111432.jpg


Agucha mój 5 latek w zeszłym roku (4 l.) odkrył świetną zabawę... chodził z kocem na głowie i udawał, że jest duchem.
Skończyło się na tym, że z całym impetem wpadł w ustawione przy szybie rozsady i niestety kilka wyrośniętych Dwarfow nie przeżyło tego spotkania pierwszego stopnia z mym pierworodnym :P

Także miej oczy dookoła głowy i spodziewaj się niespodziewanego :rotfl1:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, olegowa, Nimfa, Agucha8801, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 01 Lut 2021 15:18 #746102

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2684
  • Otrzymane dziękuję: 17739
Adasiowa wrote:
Super widok :bravo: Marzenko!
Czy sałaty docelowo posadzisz w tunelu ?

p.s. razem z Józiem promujecie modę na kieliszki :happy:

Aniu, sałata będzie rosła na polu. Jak trochę podrośnie to wyniosę do tunelu i będzie tam stała do czasu wysadzenia w polu. W ubiegłym roku wysiewałam w tym samym czasie i dobrze sie sprawdziło, to mam nadzieję że i teraz będzie dobrze.

U Krecika to prawdziwe kieliszki, a u mnie to taka bieda plastikowa. Służą tylko do kiełkowania i późniejszego wykładania pojedyńczych kiełków.
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, bietkae, Nimfa, Agucha8801, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 01 Lut 2021 15:30 #746105

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Kieliszek kieliszkowi nie równy, ale liczy się przeznaczenie :happy:

Ponieważ nie trunkowa jestem i takich naczyń próżno u mnie szukać, to podwędziłam ubiegłoroczny pomysł Janince i wykorzystałam opakowanie po czekoladkach ( już zjedzonych, niestety ). W "dołkach" po cukierkach zmieściły się skrawki ręcznika papierowego, na które wyłożyłam nasiona papryk. "Bombonierka" nie zajmuje dużo miejsca, jest stabilna i co najważniejsze: wszystkie nasiona mam w jednym "opakowaniu".

No tak, kurczę, swoich rozsad sałat na ogród nie wywiozę; myślałam o jakiejś "szklarence", którą mogłabym wystawiać na parapet zewnętrzny.
Podobnie jak Irenka Nimfa nie planuję dużych, jednorazowych wysiewów sałaty - wolę systematycznie, co 2 tygodnie mieć dodatkową radość z kiełkowania i ciągłość uprawy na grządce.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 01 Lut 2021 15:51 #746111

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
Nimfo dzięki za myk, faktycznie muszę siać partiami. Po zeszłorocznym ataku ślimorów to szansa, że nie wyżrą wszystkiego przede mną :lol:
Beato ogólnie się boje co to będzie w tym roku, gdy mały wszędzie się pcha i nie daje za wiele wytchnienia, a prac przy warzywniaku i kwiatach jest sporo. Rok temu w sezonie był małym grzecznym śpioszkiem więc coś tam dałam radę porobić. A teraz... Zobaczymy ;)
Aniu też dziś rozmyślałam o mini szklarence, miałam coś takiego kiedyś i wyszłam poszukać, ale widocznie mąż nie miał litości i wyrzucił. Znaczy się musi mi teraz kupić nową... I lepiej jakby trochę wiekszą :whistle:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, bietkae, Nimfa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 02 Lut 2021 14:05 #746272

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 740
  • Otrzymane dziękuję: 4735
Taką ziemię wrzucili w Dino. Czy jest coś warta? Ja się nie znam niestety...


ren.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam Celina
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2021 14:18 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 02 Lut 2021 14:33 #746283

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51336
Weźmy np potas, którego zapotrzebowanie przez rośliny jest największe. 0,2 % masowo, to jest 2 gramy w kilogramie. Kilogram tego podłoża ,to jest podejrzewam ok 2 litry. Wychodzi więc 1000 mg/l. Bardzo dużo. Podejrzewam, że jest to zużyta ziemia popieczarkowa.

Osobiście nie namawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bietkae, ewcia12, Agucha8801, del, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.527 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum