TEMAT: Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 12 Lut 2021 16:17 #748038

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Bogusiu :kiss3: Ze swojej strony do rozsad mogę polecić Ci podłoże Sterlux do rozsad i pikowania bo te warzywne jest bogatsze w składniki pokarmowe i dla młodych siewek to może być za dużo :pinch:

Ja używam tego

IMG_20210212_161609.jpg
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, jurek49, Nimfa, ewcia12, del, Prządka, Biedronka, Babcia Ala, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 12 Lut 2021 16:30 #748040

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6812
  • Otrzymane dziękuję: 25082
DZiękuję Beatko ciekawe czy u mnie jest a w jakim markecie kupowałaś?
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 12 Lut 2021 16:40 #748042

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Bogusiu wszystkie podłoża kupuję w sklepie ogrodniczym. Z marketów mam tylko Brico, a tam podłoża są kiepskiej jakości i są trzymane na paletach na zewnątrz :sick:

Raz jeden jedyny przytargałam od nich worek podłoża z ziemiórkami w gratisie :evil:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Nimfa, Prządka, Biedronka, Babcia Ala, Bobka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 12 Lut 2021 17:14 #748044

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6812
  • Otrzymane dziękuję: 25082
Będę szukać ,to moje super dam do ziemi pod warzywa parę worków :wink2:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 12 Lut 2021 18:01 #748047

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 2951
Bogusiu podłoże pokazane przez Beatkę jest w Castoramie.Mają też bardzo dobre, sprawdzone podłoże Verve (producent ten sam czyli Hollas).
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Nimfa, Agucha8801, del, Biedronka, Babcia Ala, Bobka, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 12 Lut 2021 21:43 #748070

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6812
  • Otrzymane dziękuję: 25082
Elu bardzo dziękuję jutro podjadę akurat ten market mam :kiss3:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 10:04 #748099

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15758
  • Otrzymane dziękuję: 53058
Powoli wchodzimy w sezon :) Oto sałata Great Lakes wysadzona " z litości " :rotfl1: . Szkoda mi było wyrzucać skiełkowane nasiona , które pochodziły z próby kiełkowania. .
Pierwsza partia przepikowanych kilka dni temu sałat stoi już w świetle naturalnym i widać, że ruszyła ze wzrostem.


IMG_26681.jpg


Druga partia dziś przepikowana będzie przez kilka dni doświetlana, by przyspieszyć ukorzenianie.


IMG_26671.jpg


Mam nadzieję, że tegoroczna uprawa nie będzie gorsza od ubiegłorocznej


IMG_2331-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2021 10:26 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 12:14 #748120

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7064
  • Otrzymane dziękuję: 43291
Pokazał się wysiany szpinak.Pierwsze siewki wzeszły po 3 dniach.U mnie w tej chwili świeci słoneczko i na balkonie termometr wskazuje +12*C na wys.2 m.Szpinak na razie rośnie na oknie piwnicznym.Po ociepleniu pójdzie do namiotu,gdzie rośnie sałata.

004-208.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, koma, pszczolka, Nimfa, Agucha8801, Zygowa, del, Prządka, Biedronka, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 14:30 #748147

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64798
Dołożę swoje maluszki do dzisiejszej kolekcji :)
Przepikowałam najmniejsze siewki, z jakimi miałam kiedykolwiek do czynienia - bardzo pomocnym narzędziem okazała się wykałaczka, chociaż i tak musiałam ostrożnie nią "operować". Petunie zostały wysiane w perlicie, a kiedy zaczęły pojawiać się drugie listki właściwe, przeprowadziłam je do odkwaszonego torfu:

Dwa takie kubeczki powinny wystarczyć na bieżące potrzeby ozdabiania letnich okien :)



Ostre papryczki Habanero Yellow, zachęcone dwoma słonecznymi dniami, wypuszczają trzeci listek;



Pelargonie żyją swoim życiem we własnym tempie, a po lewej stronie zdjęcia siewki selerów korzeniowych: za 2-3 dni będą pikowane, jako że pojawił się pierwszy, jeszcze "pognieciony" listek właściwy:



Wzeszły także sałaty masłowe Królowe Majowych oraz diaskie ( kwiaty ozdobne balkonowe ), a żeby nie było smutno, wyłożyłam nasiona pora do kiełkowania.

Dobrego, spokojnego i słonecznego dnia, pozdrawiam cieplutko :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 15:50 #748163

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Dzisiaj powysiewałam. Pory Blauwgroene Winter i Carentan 3, selery korzeniowe Maxim i Talar, naciowego Pikant,kapustę Ditmarską Najwcześniejszą, petunie i dalie pomponowe.
Na wacikach wyladowały karczochy, bakłażany, malabar i( miałam już nie dosiewać) trzy nasionka ostrej papryki Ubatuba Cambuci.
Rozsada ostrych papryczek powoli rośnie.
IMG_20210213_160833.jpg


Mam nadzieję, że moje roślinki dorównają Waszym.
Sezon uważam za otwarty. :dance:
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2021 16:13 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 16:42 #748170

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
Wczoraj poszły na waciki wszystkie zaplanowane papryki lekko ostre i słodkie.
Szpinak Malabar i 5 pomidorków:Geranium Kiss,Venus,Nefretete,karłowa Maskotka i Betalux.

Reszta pomidorków za miesiąc.Kapusty i brokuła kiełkować pod koniec lutego czy z pomidorkami?
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, Agucha8801, Prządka, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 16:51 #748171

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7064
  • Otrzymane dziękuję: 43291
Z Malabarem wstrzymuję się co najmniej do 2 połowy marca.Tak by wynikało z informacji w g..e a będę go wysiewał po raz pierwszy. :bye: :bye: :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Nimfa, Zygowa, Prządka, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 17:01 #748172

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1701
  • Otrzymane dziękuję: 10248
Ostre papryczki jako pierwsze na rozsady:
20210213_154102.jpg
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Nimfa, Agucha8801, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 17:07 #748174

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Krecik stary wrote:
Z Malabarem wstrzymuję się co najmniej do 2 połowy marca.Tak by wynikało z informacji w g..e a będę go wysiewał po raz pierwszy. :bye: :bye: :) :)
Też pierwszy raz będę uprawiała Malabar (jeszcze kilka miesięcy temu nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego :happy:)
Jeżeli wysiew w lutym będzie zbyt wczesny, wysieję jeszcze raz za miesiąc, a w przyszłym roku już będę miała doświadczenie ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Nimfa, Agucha8801, Prządka, Babcia Ala, czarna2066

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 17:59 #748186

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
Ja jak wysiałam w marcu w tamtym roku to nie doczekałam się nasionek.Zaryzykowałam w tym roku wcześniejszy siew.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agucha8801, Prządka, Biedronka, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 18:20 #748188

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1701
  • Otrzymane dziękuję: 10248
W ubiegłym sezonie Malabar po nocnym moczeniu, wrzuciłam do ziemi (nie czekałam na kiełki) 5 marca i to było za wcześnie (rozsada już kwitła, a w dorosłości liści niewiele)
Druga partia poszła do ziemi 18 marca i to był dobry czas. I nasionka były :)
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2021 18:21 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Agucha8801, Prządka, Biedronka, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 21:14 #748219

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6168
  • Otrzymane dziękuję: 29079
Macie wypracowaną technikę napełniania podłożem wielodoniczek? One są praktyczne, ale ja dostaję szewskiej pasji przy napełnianiu, nie wiem czy ugniatać czy tylko wypełnić po brzegi i podlać? Po podlaniu oczywiście są różnice w wypełnieniu, wszędzie pełno podłoża, podłoga mokra, no istny cyrk, wolę pojedyncze doniczki napełniać. Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Lut 2021 21:24 #748222

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Alu, ja zaczynam od podłożenia pod wielodoniczkę gazet lub starej ceraty.W miarę równomiernie staram się wsypać ziemię.Przy pomocy deseczki wyrównuję całość. Podlewam spryskiwaczem, ponownie dosypuję ziemię, znowu wyrównuję i sadzę lub sieję.Zwijam to, co położyłam pod wielodoniczkę i już.
A bałagan? No cóż, przy pracach ziemnych mniejszy lub większy chyba musi być. Przynajmniej u mnie :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Prządka, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.541 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum