TEMAT: Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 12:02 #747840

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
A ja się zapytam o rodzynka, czy to już pora? :whistle:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, Babcia Ala, JaKasiula, pawel_botanik


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 12:03 #747841

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2647
  • Otrzymane dziękuję: 7780
Na cyklanterę jeszcze za wcześnie, ona szybciutko rośnie, a nie przetrwa przymrozków. Jak wysiejesz w końcu kwietnia to całkiem wystarczy! :)
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, Nimfa, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 12:27 #747844

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8209
  • Otrzymane dziękuję: 54104
czarna2066 wrote:
A ja się zapytam o rodzynka, czy to już pora? :whistle:
Ja osobiście odradzam. Przy braku dostatecznej ilości światła, wyciąga się jak pomidor z papryką razem wzięte. Miechunka zresztą też. W zeszłym roku wysiewałam 1.03. i mam tłustym drukiem dopisane "za wcześnie". W tym roku wysieję w pierwszym tygodniu kwietnia.
Marysia - koma, ma bardzo dobre warunki "świetlne" więc może sobie pozwolić na tak wczesne rozsady :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, Adasiowa, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 12:30 #747848

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Tak właśnie myślałam, że rodzynka to z pomidorami wysiewać, ale wolałam się upewnić :whistle:
Dziękuję Janinko :hug:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, koma, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 13:18 #747857

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3779
  • Otrzymane dziękuję: 31891
Beatko,tak jak pisała Janinka z rodzynkiem trzeba jeszcze poczekać.Pierwszy raz mam swoje nasionka i sprawdzałam ich zdolność kiełkowania.W ubiegłym roku wysiewałam 2 i 16 lutego i było to stanowczo za wcześnie.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, czarna2066, JaKasiula, pawel_botanik

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 13:48 #747863

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2790
  • Otrzymane dziękuję: 18403
Moje pierwsze rozsady w tym roku. :)

Pomidory do donic i do testów. :)

IMG_20210211_102733.jpg

IMG_20210211_102749.jpg


Cebula łodygowa biała ze Straganiku i szczypiorowa, wysiane na próbę pomału się gramolą. :)

IMG_20210211_132527.jpg


Sałata, niedługo mogłaby iść do tunelu, ale mrozów końca nie widać. Pomęczy się jeszcze trochę na parapecie.

IMG_20210211_111719.jpg

IMG_20210211_111714.jpg
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 16:04 #747881

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64798
Właśnie - sałaty!

9 lutego, we wtorek, wyłożyłam do kiełkowania nasiona dwóch odmian: masłowej Królowej Majowych i dębolistnej czerwonej Redin. Masłowa wypuściła kiełki już na drugi dzień, więc zasypałam je podłożem i czekam na wschody. Natomiast Redin zdecydowała się obudzić dzisiaj - pierwsze nasiona kiełkują.
Z całego serca mogę polecić do uprawy odmiany rzymskie: tworzą zgrabne, wydłużone, dość ściśle upakowane główki o delikatnych, kruchych i soczystych liściach przypominających trochę w smaku masłową, ale ze względu na większą grubość liści takie sałaty są trwalsze i dłużej nadają się do przechowywania ( nie więdną tak szybko jak masłowe ). Kiedy pierwszy raz spróbowałam sałatę rzymską, miałam wrażenie, że mam przed sobą połączenie kruchej i masłowej.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, Agucha8801, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 16:09 #747883

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
A'propo sałat. W tym roku nie zamierzam robić rozsad. Posiałam jesienią kilka 1m rządków i ładnie się trzyma mimo mrozów.
Zrezygnowałam z rozsad sałat. Za dużo tego wszystkiego. :jeez:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, Agucha8801, del, zwykły chłop, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 16:13 #747884

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
A ja właśnie nie mogę się doczekać, aż wysieje sałaty :devil1:
Wstrzymuję się jednak bo za oknem sroga zima i nie mam gdzie trzymać rozsady :jeez:
W domu wybiegnie mi niemiłosiernie :pinch:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, koma, Anielka, Nimfa, Agucha8801, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 18:14 #747897

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1528
  • Otrzymane dziękuję: 8138
lucysia wrote:
Posiałam jesienią kilka 1m rządków i ładnie się trzyma

Rośnie pod śniegiem czy w foliaku ? Opcja w sumie ciekawa na wczesną sałatę.
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 18:45 #747903

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2058
  • Otrzymane dziękuję: 11751
Dzisiaj woziłam trochę śniegu pod foliak, sałata w nim rosnąca zmarzła :( i to w ostatnich dniach. Sprawdziłam samosiejki w odkrytym gruncie pod śniegiem i te mają się całkiem dobrze, na początek wiosny powinny być ale szybko puszczą kwiatostany
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, koma, Nimfa, zwykły chłop, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 18:53 #747909

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6170
  • Otrzymane dziękuję: 29085
Elu, a nie jest tak, że jak odmarznie, to wznowi wzrost. Ona jak minusowe temperatury, to wygląda nieciekawie, ale potem wraca w listkach turgor i znika szklistość, moje gruntowe jak są gołomrozia , to tak właśnie wyglądają. Ja bym je w tym foliaku przysypała śniegiem jeszcze teraz.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, del, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 19:16 #747916

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2058
  • Otrzymane dziękuję: 11751
Taki miałam zamiar aby nawieźć do foliaka śniegu ale przyszedł alert, że w nocy może być -20 st. więc zostawiłam foliak i robiłam kopce ze śniegu na różach i winoroślach ( młode deserówki ) bo jakoś wiatr zmiótł z nich okrywę. Tak w ogóle to kopce z kompostu zrobiłam tylko na czterech winoroślach a reszta została bez dodatkowego zabezpieczenia bo lenistwo mnie złapało jesienią :oops:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, koma, Nimfa, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 20:05 #747927

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
Jak czytałam post Ali o tym, żeby się zbytnio nie cackać z siewkami, to aż się uśmiechnęłam. Bo osobiście oprócz ubiegłego felernego roku nigdy nie poświęcałam im zbyt wiele uwagi w tym pędzącym trybie życia. Zawsze coś wyrosło. Bo na mojej arcysłabej ziemi lepiej im było wystartować. Ale w zeszłym roku napracowałam się przy pomidorach i paprykach jak nigdy. I co? Finał był taki, jeśli dobrze pamiętacie, że Małż mi popryskał jakąś czortowizną pomidory, które ledwo odratowałam (niektóre padły na trzeci dzień), co opóźniło zbiory. Zebrałam w sumie może 3 koszyki przepysznych, swoich kolorowych pomidorków, po czym po 30-dniowej kwarantannie (znów Małż winien) wyrzuciłam 2 pojemniki po 120 l pełnych również owoców porażonych ZZ. I jaki z tego morał? Moje wnioski (plany tegoroczne) są takie:
1. Nie dać się więcej zamknąć, choć w moim przypadku może być to problem, w zeszłym roku pozbawiona wolności zostałam trzykrotnie, za każdym razem za czyjąś sprawą,
2. Zacisnąć więzi z najbliższym sąsiadem, który odwiedzi ogródek w razie problemów, nie zapominając dorobić mu wcześniej kompletu kluczy, bo nie sądzę, że w tym wieku zechce skakać przez siatkę,
3. Stosować się do Waszych sugestii, bo nie jestem wszechwiedząca, ale za to czytać umiem,
4. Nie być nadgorliwa, bo to najgorszy wróg roślin,
5. Zaopatrzyć się w opryski przed rozpoczęciem właściwego sezonu, bo potem można już tylko w dodatkowe kosze,
6. Kupić kilka paczek chusteczek higienicznych, bo papier toaletowy słabo się nadaje...
PS: To miał być post uzasadniający, że nie zawsze warto się cackać... Co jednak nie znaczy, że nie będę w tym roku :happy4:
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Horti, Marlenka, lucysia, bietkae, koma, jurek49, Nimfa, ewcia12, renmanka, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula, tysia25

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 20:13 #747930

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
zwykły_chłop wrote:
lucysia wrote:
Posiałam jesienią kilka 1m rządków i ładnie się trzyma

Rośnie pod śniegiem czy w foliaku ? Opcja w sumie ciekawa na wczesną sałatę.

Sałaty siałam w skrzyniach. Śnieg przykrył i to wszystko. Powinnam okryć choćby flizeliną... ale cóż, życie.
Zresztą wszystko wysiałam jesienią. Zobaczymy co będę dosiewać. :lev:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, koma, Biedronka, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 11 Lut 2021 20:25 #747932

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
Ale pod śniegiem mają ciepło. U mnie ziemia miękka. Wiem, bo przynajmniej raz w tygodniu zakopuję "wiaderko", które w normalnych warunkach wrzuciłabym do kompostownika. Ale przed nim leżą hałdy śniegu, a ja morsowania nie lubię. Glebogryzarka wiosną sobie poradzi... Aksamitki w tym miejscu też.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, koma, Nimfa, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 12 Lut 2021 07:46 #747972

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15758
  • Otrzymane dziękuję: 53060
Zakochałem się w tym pomidorku doniczkowym :rotfl1: . Przestałem je doświetlać i okazuje się, że starcza im światła naturalnego.


IMG_26641.jpg
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 12 Lut 2021 10:42 #747985

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
A jaka to odmiana?
Fajnie, krępo wygląda.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.873 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum