TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 07:51 #770184

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1259
  • Otrzymane dziękuję: 8177
U mnie chwilę popadało i w oddali pogrzmiało.


E6ZDMLdWUAM5Efw.jpg

Opady do 50 litrów na metr.

Po niedzieli ochłodzenie do 23-24 stopni.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, koma, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 07:59 #770185

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7855
  • Otrzymane dziękuję: 52034
Wczoraj było bardzo ciepło i duszno. Cokolwiek się robiło, to pot spływał po plecach. Wieczorem jednak było bardzo przyjemnie. Siedzieliśmy sobie na tarasie i podziwialiśmy pojawiające się w oddali takie widoki

3E3F36F0-3CD0-48F7-8F92-1182125C11E6.jpeg

Później jednak zaczęło lać i uciekliśmy do domu.
Teraz niebo całe zachmurzone i 20*
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 08:17 #770188

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
Krecik stary wrote:
Po południu na moim terenie zaplanowano burze.

Józiu to nawet burze ma zaplanowane :lol:

Ja miałam na popołudnie zaplanowane skoszenie trawy- pierwszy raz w lipcu mi się udało, nie tylko z powodów pogodowych. Od razu ogród wygląda bardziej "planowo" :lol: .
Zmobilizowałam się coś koło siódmej wieczorem, jak sprawdziłam prognozę - jutro i pojutrze ma nieźle polać, a być może zacznie dziś. Od rana jakoś burzowo, wiszą ponure chmury. 19 stopni, odczuwalnie więcej.

Zapach piątkowy - ogromny, w dosłownym znaczeniu, OT Friso.

Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 08:52 #770190

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Wieczorem grzmiało w oddali i przeszło bokiem, w nocy też był spokój. Teraz niebo zachmurzone a pogodowe wróżki zapowiadają burze. Co będzie to się okaże. Ania przesyła zapach a ja coś do podjadania :)
Spokojnego dnia :drink1:

DSC_0655.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2021 11:45 przez bastis.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 08:57 #770192

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6911
  • Otrzymane dziękuję: 41968
A jednak burz nie było ani deszczu.Dziś poranek był słoneczny choć i pokazywały się momentami chmurki.Temperatura wynosiła o godz.6 20,3*C.Jednak podwiewa chłodny wiaterek i odzcuwalna była niższa.Słoneczko jest lekko zamglone.Ja na razie deszczu nie potrzebuję. :bye: :bye: :bravo: :bravo: :) :) :)

003-322.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2021 09:00 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 09:19 #770195

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3564
  • Otrzymane dziękuję: 30075
Pomimo,że na termometrze 29 stopni,jest przyjemnie,wieje lekki wiaterek,słońce schowane za chmurami.
Wokół domu kolorowo.


20210716_090654.jpg


20210716_090642.jpg


20210716_090256.jpg


20210716_090111.jpg
Maria
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 09:25 #770196

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
U mnie tak spektakularnie nie było ale znowu zlało niemiłosiernie. Kto wymyślił taką pogodę, albo się wszystko pali albo topi się w wodzie. :supr:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, koma, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 09:46 #770198

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
U mnie w nocy i nad ranem znowu burze i nadal brak prądu.

Teraz ciepło, słonecznie, ale niestety na kolejną noc ostrzeżenia przed nawałnicami.

Kochani mam ogromną prośbę o pomoc, liczy się każda złotówka, jak możecie to pomóżcie.

www.siepomaga.pl/serce-kacperka?fbclid=I...ozd2fNU6OFKy_5_eC3O0

Mama Kacperka i jej siostra pracowały w zakładzie, w którym pracuję. Dla mnie jest to coś okropnego, tak wycenić życie dziecka na 4 mln zł. Jako człowiek i jako matka proszę o wsparcie.

Pozdrawiam i spokojnego dnia dla Was :flower2:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, Marlenka, koma, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 10:28 #770208

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2670
  • Otrzymane dziękuję: 17604
U mnie od poprzedniego czwartku codziennie pada. W środę od godz. 22 nad Płockiem i okolicami rozpętało się piekło. Masa powalonych drzew i wody. Od tego czasu nie mamy prądu. Dziś od 3 rano przechodzą znowu gwałtowne burze i ulewy. Nawet na chwilę nie przestaje lać. Mam dość i burz i deszczu.
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, koma, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 10:48 #770209

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Poznań wita się duchotą, zachmurzonym niebem, mnóstwem wilgoci w powietrzu i brakiem wiatru. Oddychanie w tych warunkach jest uciążliwe, nie mówiąc o jakimkolwiek wysiłku. Temperatura 25-28 stopni.
Opady deszczu są sporadyczne, a ostatnia delikatna burza nawiedziła nas parę dni temu. Codziennie spoglądam w niebo z nadzieją na chmury, które wraz z wyładowaniami przyniosą orzeźwienie, ale jak na razie: na próżno. Wykorzystuję wolny dzień ( po wczorajszej drugiej dawce szczepionki ) na odpoczynek z książką i wśród futrzaków :)













Na dzisiaj zaplanowałam też degustację pierwszego dojrzałego pomidorka z parapetowej uprawy w doniczce :hearts:



Trzymajcie się kochani, pozdrawiam cieplutko i życzę spokojnego i miłego piątku :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2021 10:50 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, koma, bastis, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, gregon, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 11:45 #770213

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4618
Witaj Aniu, jak miło, że jesteś :hearts: chociaż w tym naszym mieście faktycznie nie ma czym dzisiaj oddychać... Pozdrawiam Cię razem z moimi futrzakami
IMG_20210708_092733.jpg
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 11:49 #770214

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
A zatem - dla wszystkich wielbicieli i opiekunów ogoniastych :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, bastis, JaNina, Szczypiorek, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 16:02 #770255

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Powódź u naszych zachodnich sąsiadów, oby nas nie spotkało coś takiego

vm.tiktok.com/ZMdbhUoW9/

vm.tiktok.com/ZMdbkT8E5/
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 16:11 #770258

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Mam prąd i na dzisiaj prognozy telewizyjne nie zapowiadają już burz - nie ma lepszych wiadomości na tą chwilę :dance:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, kunegunda45, Zygowa, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 17:35 #770274

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
u mnie dzisiaj rewela - pół dnia padał bardzo delikatny deszczyk

zero podlewania
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 17:59 #770279

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1853
  • Otrzymane dziękuję: 6197
U mnie w temperatura doszła do 31,6 . Bez słońca i bez deszczu. Teraz się "ochłodziło" i temperatura spadła do 28,6. Na jednej ze stron z pogodą , podobno podawanej na bieżąco kilkadziesiąt minut temu podawali, że deszcz zacznie padać za minutę i będzie podlewał zieleń przez kilka godzin. Niestety nie spadła jeszcze ani jedna kropelka. I chyba się na to nie zanosi, ponieważ jerzyki raczej wysoko fruwają.
Chyba nie jestem z forum na bieżąco, bo przegapiłam wiadomości o nowych kocich przyjaciołach Ani.
Ze smutkiem stwierdzam, że do misek na działce przestały przychodzić wieloletni koci mieszkańcy działek. Jesteśmy przekonania, że to nowi właściciele nieużytkowanych działek pozbyli się biednych zwierząt.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 16 Lip 2021 23:45 #770327

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 377
  • Otrzymane dziękuję: 3886
Łatka wrote:


Pięknie Ci kwitną maczki syberyjskie, dla mnie - jednorazówki.

Dziekuje za oswiecenie, bo nie wiedzialem co to za gatunek :) . Zbieralem nasiona gdzies po rowach.
Dlaczego jednorazowki? Ladne, dlugo kwitna i magnes na trzmiele. Na przyszly sezon szykuje im miejsce w srodku warzywnika.

IMG_20210705_121910.jpg


P7021538.jpg


P7021548.jpg


P7021563.jpg


Probuje za to juz drugi sezon z takimi cudami

IMG_20210711_201756.jpg


na razie jednak z marnym skutkiem.
W glownym temacie to spadlo w ciagu doby ze 30mm i dmucha. Dobrze, ze w kraju pojadlem ogorkow malosolnych, bo zaczynam powatpiewac we wlasne...

P7161848.jpg


Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 17 Lip 2021 07:29 #770342

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
gregon wrote:
Dlaczego jednorazowki?

A no dlatego pewnie, że nie można mieć wszystkiego. Tobie tam za kręgiem polarnym marnie by pewnie poszło z figowcem w gruncie - mnie z północnymi roślinami. Zakładam, że nie pasuje im moja zima, bezśnieżna, bardzo długo przypominająca (polski) listopad, a w marcu często łups! 10 stopni mrozu przez kilka dni.
To samo z mekonopsami bukwicolistnymi (och, jak zazdroszczę...). Te błękitne zjawiska już nawet sprowadziłam z Finlandii - były ze mną jeden sezon, na drugi się pokazały bez kwiatów i odeszły do rajskiego ogrodu. Siew w moim wydaniu daje zerowe efekty :placze:
A pierwszy raz w życiu widziałam je w monachijskim ogrodzie botanicznym, z dwie dekady temu - i wzdycham od tamtej pory. Cóż, nie jestem profesjonalnym botanikiem ani nawet ogrodniczką.
Z niebieskich - myślę, że u Ciebie da radę wielosił (Polemonium) - w Finlandii gatunek rośnie po lasach.

Na temat: po bardziej rześkiej nocy ranek z chmurami, ale i z przebłyskami słońca. W tej chwili 20o.
W nocy Niemiec wieszczy mi silną burzę - strach się bać. Ale że burze są, jak wiadomo, bardzo wybiórcze w zasilaniu wodą, na wszelki wypadek podlałam wczoraj przesadzone jeżówki.
Zapach na sobotę - OT Mister Pistache. Delikatny i złocisty.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, rozalia, JaNina, Zygowa, Bea612, ewakatarzyna, Szczypiorek, gregon, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.696 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum