TEMAT: Uprawa pepino i ogórka meksykańskiego

Uprawa pepino i ogórka meksykańskiego 29 Sty 2023 10:47 #822154

  • MNo
  • MNo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
Cześć!

Czy ktoś z powodzeniem uprawia pepino lub ogórki meksykańskie? Ja miałem raz i wtopa. Pepino miało owoce, ale nie zdążyły dojrzeć. A ogórek miał kwiatki, ale żadnego owocu. Poza tym na słońcu zamierał, w końcu przeniosłem go w cień i tam się rozrósł, zakwitł, ale - jak napisałem - nawet zawiązki owoców się nie pojawiły.

W tym roku zamierzam wysiać pepino do dużej doniczki i na jesień umieścić w domu, żeby za rok przenieść do ogrodu. Dobry pomysł?

A ogórki od razu posadzę w cieniu.

Pozdrawiam
Marcin


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pepino i ogórka meksykańskiego 29 Sty 2023 11:16 #822155

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7846
  • Otrzymane dziękuję: 51993
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Uprawa pepino i ogórka meksykańskiego 29 Sty 2023 20:19 #822199

  • MNo
  • MNo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
Wpisuję i dostaję wątki "Bataty, orzeszki ziemne , pepino , azjatyckie grzyby i inne egzotyki", w których o pepino przeważnie nic nie ma. Wyszukiwarka zwraca uwagę głównie na tytuł, a tytuł jest "grupowy", więc tak o pepino za duże nie znajdę. :(

A ogórek meksykański ze zwykłym ogórkiem ma niewiele wspólnego (oba są dyniowate, ale poza tym większość je różni).

Faktycznie, o ogórku znalazłem kilka informacji. Przynajmniej wiem, że niektórym się udaje, więc będę próbował.

Pozdrawiam
Marcin
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2023 20:24 przez MNo. Powód: Dodatkowa informacja

Uprawa pepino i ogórka meksykańskiego 29 Sty 2023 20:48 #822205

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Marcin,korzystając z wyszukiwarki wpisz pepino,zaznacz dowolna data,użytkownik-koma".trochę informacji zamieściłam.
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Uprawa pepino i ogórka meksykańskiego 29 Sty 2023 21:09 #822211

  • TomekD
  • TomekD's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 346
  • Otrzymane dziękuję: 1206
MNo wrote:
Wpisuję i dostaję wątki "Bataty, orzeszki ziemne , pepino , azjatyckie grzyby i inne egzotyki", w których o pepino przeważnie nic nie ma.

Zamiast wyszukiwarki forum która działa tak jak działa lepiej skorzystać z wyszukiwania tym sposobem:
www.google.com/search?q=pepino+site%3Aforumogrodniczeoaza.pl
pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2023 21:09 przez TomekD.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Uprawa pepino i ogórka meksykańskiego 11 Cze 2023 18:10 #834901

  • Grafka
  • Grafka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 9
Może troszkę późno ale postaram się odpisać... Pepino należy traktować jak paprykę czy pomidory obrywać ( wg wskazówek z ruskich stron ogrodniczych) i prowadzić na jeden, dwa pędy... Sama pozwoliłam w zeszłym roku pepino rozkrzaczyć się i w w efkcie krzew był piękny ale słabo kwitł... sukcesem były tylko dwa owoce... pyszne... w tym roku prowadzę sadzonki wg wskazówek ww.
Pepino jak jest krzaczaste nie owocuje trzeba go obskubywać z wilków konieczne... już jedne zerwałam dałam do wody w efekcie mam kilka więcej sadzonek pod folie. Wszystkie sadzonki trzymam albo w gruncie pod folią lub w donicach także pod folią. Zobaczymy co w tym roku będzie :)
zeszłoroczne nie dało nasion, nie udało mi się go również zazimować choć to krzew wieloletni... w tym rokuz 10 sadzonek jest... będę próbowała ponownie

a ogórek meksykański robiłam sadzonki... nie użekł mnie smakiem ale jest to fajne pnącze i w tym roku tez kilka posadziłam...
pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2023 18:15 przez Grafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): chodzący


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.362 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum