TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 14:58 #664089

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Pol,czy przerzedzasz kwiaty,bo martwi mnie ich ilość ,jest ich bardzo dużo i nie wiem,czy da radę je wykarmić.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pol


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 15:19 #664096

  • Pol
  • Pol's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 201
Ja w ogóle prowadzę pomidory "na żywioł", bez cięcia.
Nadmiar kwiatów roślina "sama" zrzuci.
No, mogą owoce drobnieć, ale nawet małe owoce tej odmiany są smaczne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 15:26 #664099

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Pol,dzięki.Bawole Serce jest największy,wyższy ode mnie i piękny,ma ogromne owoce i dwoi się i troi,dosłownie.Na pewno pozwoli mi się czegoś o sobie nauczyć :drink1:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pol

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 15:28 #664100

  • Pol
  • Pol's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 201
Cieszę się. :)
Pokaż zdjęcia. (kto wyższy, kto piękniejszy) :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 15:33 #664102

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
anaka pomidor wiąże więcej owoców niż mu potrzeba w danej chwili. Część owoców będzie rosła, a niepotrzebne będą spać. Często gdy na krzaku po oberwaniu zostanie mało pomidorów, a krzak jest w dobrej kondycji śpiochy obudza się. Wieczorem wstawię zdjęcie, bo na mojej Annie Rusin świetnie to widać.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 15:36 #664103

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Pol :devil1: Oczywiście,że Bawole Serce :placze: A jeszcze nie naumiałam się wstawiać zdjęć,będzie trochę więcej czasu to wstawię.Lecę,bo przez to ciepło chleb wylezie mi z miski,pa :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pol

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 21:16 #664169

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Emalia112 wrote:
U mnie pomógł. Na pierwszej stronie jest wyszukiwarka śor i tam na brunatną plamistość Topsin jest podany

Specjalnie przybyłam na działkę i już pomidory opryskane Topsinem :) Liczę, że to wystarczy i choróbsko się nie rozniesie.
Dziękuję ślicznie za pomoc!
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 22:11 #664192

  • Osssama
  • Osssama's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 33
podlewanie kropelkowe za 50 gr od sztuki

WhatsAppImage2019-06-22at22.07.291.jpeg


WhatsAppImage2019-06-22at22.07.29.jpeg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Betula, Mamma, magnes, Saute, hakul

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 22:34 #664207

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Nie, to nie jest prywatny wątek i każdy ma prawo się wypowiadać. Ale przyznasz, że Twoje porównanie jest mało zrozumiałe dla kogokolwiek poza Tobą.
Gwoli wyjaśnienia. Jestem wrogiem cenzury. Posty z tej dyskusji zostaną usunięte na prośbę Ani, do niedawna moderatorki. W przyszłości posty będę usuwać tylko jeśli będą zawierać wulgaryzmy lub będą obrażać innych forumowiczów. Każdy ma prawo wyrazić własne zdanie, ale pod warunkiem, że zrobi to w sposób kulturalny i bez wycieczek osobistych w kierunku adwersarzy. Dyskusja ma być ad meritum, a nie ad personam. I generalnie mile widziane są dyskusje związane z tematami wątków. Do luźniejszych dyskusji jest wątek pogodowy.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Kajtkowa, hakul, Zygowa, Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 22 Cze 2019 23:49 #664226

  • Daro65
  • Daro65's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 447
  • Otrzymane dziękuję: 924
Pol wrote:
Ja w ogóle prowadzę pomidory "na żywioł", bez cięcia.
Nadmiar kwiatów roślina "sama" zrzuci.
No, mogą owoce drobnieć, ale nawet małe owoce tej odmiany są smaczne.

Oczywiście można uprawiać pomidory "na żywioł", bez cięcia. Każdy ma prawo do swojej fantazji we własnym ogrodzie. Trzeba jednak w tym przypadku liczyć się z drastycznym ograniczeniem i jakością plonowania. No i skuteczność ochrony roślin spada w silnie zagęszczonym buszu. Nawet bawolich to dotyczy, choć nie tworzą dużej masy zieleniny.

Poxdrowienia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, podjadek, Pol, hakul

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 23 Cze 2019 00:06 #664229

  • Jasia
  • Jasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 161
  • Otrzymane dziękuję: 351
Proszę o podpowiedz: na ile pędów prowadzicie pomidory samokończące, mam legend i crimson cushion.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 23 Cze 2019 00:38 #664231

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Samokończący może mierzyć 30 do 130 cm, dlatego różne techniki są stosowane. Ja te do 50-60 cm prowadzę na żywioł, wyższe trochę reguluję, w zależności od odmiany. Nie wszystkie się bujnie rozrastają, trzeba po prostu obserwować. Jeżeli nie są gęsto posadzone można im na więcej pozwolić. Ja sadzę raczej gęsto, więc muszę czuwać i działać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hakul

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 23 Cze 2019 06:39 #664244

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Legenda miałam. Prowadziłam go w zasadzie na żywioł. Jak się zrobił za duży gąszcz, to coś tam usunęłam (wilki i liście), żeby był przewiew i słońce docierało do gron.
Przyjemny pomidor, plenny, smakiem nie zachwycił. Nie był zły, ale nie wybitny. Z tym że ja lubię słodkawe pomidory z owocowymi nutami, dla kogoś innego może być pyszny.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fiwonka, Kajtkowa, hakul

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 23 Cze 2019 08:15 #664254

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Osssama wrote:
podlewanie kropelkowe za 50 gr od sztuki

Fajny i tani patent. Na jak długo wystarcza taka butelka?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Osssama

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 23 Cze 2019 09:30 #664269

  • Pol
  • Pol's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 201
Daro65 wrote:
Trzeba jednak w tym przypadku liczyć się z drastycznym ograniczeniem i jakością plonowania.
Jest dokładnie odwrotnie. Plony są dużo większe. Kiedyś uważałem, że należy koniecznie ciąć pomidory wysokorosnące. Kilka lat temu przeczytałem na forum ...info... bardzo ciekawą i emocjonalną dyskusję, temat "Pomidory - obrywanie liści". Michel twierdził na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń że lepsze efekty osiąga nie obrywając liści i pędów. Poszukałem też w książkach, rzeczywiście, w książce znalazłem zdanie, że największe plony dają pomidory nie cięte. Po co w takim razie tnie sie pomidory?
Żeby osiągnąć wcześniejszy i bardziej wyrównany plon, większe owoce i żeby łatwiej było dotrzeć do wszystkich liści z środkami ochrony roslin i żeby rośliny szybciej wysychały po deszczu.
Nie wszystkie odmiany maja tendencję do zagęszczania, niektóre bez cięcia tworzą krzaki niezbyt duże.
Jest trochę problem w przypadku silnie rosnących. Należy je sadzić rzadziej i niełatwo podeprzeć wszystkie pędy i grona żeby nie leżały na ziemi. Ja radzę sobie w ten sposób, że wokoł takiego dużego krzaka wciskam kilka palików i od każdego palika prowadzę kilka sznurków do każdego z kilkunastu pędów.
Zaletą takiego prowadzenia jest to, że krzak nie rośnie na wysokość tylko raczej na szerokość.
Zachęcam wszystkich do przeczytania wątku "Pomidory - obrywanie liści".
Zauważyłem też, że im więcej liści na krzaku tym lepszy smak owoców, owoce dojrzewające na roślinie pozbawionej liści mają gorszy smak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olegowa, hakul, del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 23 Cze 2019 09:43 #664274

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Kreciku! Tak masz prawo wyrażać swoje zdanie, ale jak napisałam wcześniej w sposób kulturalny i bez obrażania oponenta. Moim zdaniem Twój post tych standardów nie spełnia, dlatego go usuwam.
Możesz jeszcze raz napisać swój krytyczny post, ale bez obrażania innych. I przydały by się merytoryczne argumenty dlaczego Zdravko nie ma racji, bo tak to jest zwykłe bicie piany i podgrzewanie atmosfery.
Widzę, że od początku mojego samotnego moderowanie jestem wystawiania na próby :) Dlatego do wiadomości wszystkich forumowiczów -
Nie mam patentu na wszechwiedzę i mądrość, ale będę się starała być obiektywna i niezależnie od tego jak bardzo kogoś lubię, jeśli jego posty będą obraźliwe bądź wulgarne będą usuwane.

I jeszcze raz proszę. Panowie, trochę mniej testosteronu. Oszczędzajcie siły na walkę z nadchodzącymi upałami :)
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2019 09:47 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pol, hakul

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 23 Cze 2019 09:56 #664279

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15389
  • Otrzymane dziękuję: 50933
A dlaczego dążycie do eskalacji konfliktu nie kasując od początku postów , które nie dotyczą tematu wątku ?. Jestem w posiadaniu materiału kompromitującego Moderatorów tego działu ,a dotyczącego tego konfliktu.
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2019 10:01 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 23 Cze 2019 10:07 #664285

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Jak napisałam wcześniej posty zostaną usunięte. Zostawiłam je na pewien czas, by wszyscy "dyskutanci" mogli się z nimi zapoznać. Nie każdy jest cały czas na forum. Zwłaszcza, że posty są krytyczne, ale nie obraźliwe.
Jeśli o mnie chodzi, to nie zrobiłam niczego czego miałabym się wstydzić, więc możesz publikować materiały dotyczące mnie. Przynajmniej będą mogła się do tego odnieść.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2019 12:24 przez Betula.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.785 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum