TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 21:45 #546840

  • mary17
  • mary17's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 10
Pomidory uprawiam w ten sam sposób od kilku lat. Przy sadzeniu daje pod nóżki skórkę z banana i pokrzywy (rady starych działkowców) W tym roku była tylko jedna zmiana - dodałam trochę (mniej niż zalecają) nawozu ekologicznego Target do pomidorów. Dlaczego w takim razie nie wszystkie pomidory zareagowały?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 21:47 #546841

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Czy to są wszystko te same odmiany?
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 21:51 #546842

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15389
  • Otrzymane dziękuję: 50929
To, że jakaś mszyca emigrantka usiadła na pomidorze aby odetchnąć, wcale nie znaczy, że przyleciała zakładać kolonie. Podobnie człowiek siedzący w parku na ławeczce wcale nie musi być bezdomnym :rotfl1:


24Da.jpg







ncsupdicblog.blogspot.com/2011/04/herbic...ury-to-tomatoes.html
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2017 21:54 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Agusiak, mary17

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 21:54 #546843

  • mary17
  • mary17's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 10
Odmiany są różne, ale muszę jutro sprawdzić, które zostały zaatakowane

Ja sama niczym nie opryskiwałam, ale nie wiem co działo się w sąsiedztwie podczas mojej nieobecności...
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2017 21:59 przez mary17.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 21:58 #546845

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Pomodoro, ja też mam takiego pomidora ze karłowaciałym czubkiem a z pewnością żadne herbicydy nie były u mnie użyte ani nie mogły się z nikąd przyplątać.
Jedyne co nas łączy to pokrzywa pod nogami.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 22:00 #546846

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
A może mamy te same nasiona. Mary17 co to za pomidory?
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2017 22:01 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 22:07 #546848

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
A może zebrałyście pokrzywy pryskane raundapem? Macie swoje?
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 22:08 #546850

  • mary17
  • mary17's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 10
Na pewno był tam Opałka, a które jeszcze to teraz nie powiem.
Pokrzywy z dzikiego miejsca, raczej nikt tam nie pryskał...
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2017 22:09 przez mary17.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 22:09 #546851

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Ja mam swoje. Mój teren i okolica dzika łąka.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 22:11 #546852

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Jutro sprawdzę co to za odmiana i skąd ją mam. Z trzech krzaczków tej samej odmiany tylko jeden jest taki.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 07 Cze 2017 23:29 #546865

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Kiedyś widziałam takie skręcone totalnie pomidory, gdy jedna Pani na wsi próbowała wyhodować pomidora w donicy domowym sposobem. Nawoziła na oko gnojówką prosto spod krów. Właśnie takie były serpentyny. Tak mi się wtedy skojarzyło.
Może w dołkach było nieco więcej i trafiły tam bardziej wrażliwe odmiany.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Agusiak, mary17

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 08 Cze 2017 06:01 #546883

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
A propos skórek od bananów wkładanych pod korzeń. Owoce bananowca w czasie dojrzewania owinięte są w plastikowe worki wypełnione substancją o nazwie Chorpyrifos, bardzo niebezpieczną dla ludzi. Powoduje między innymi wady wrodzone, stany depresyjne i problemy z oddychaniem. Do tego dochodzą inne pestycydy, fungicydy i herbicydy. Czy naprawdę warto wprowadzać do gleby te substancje dla iluzorycznej ilości mikroelementów jakie daje skórka od banana?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, otojolka, rozalia, iwcia55, Mamma, Agusiak, mary17, UllaM

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 08 Cze 2017 07:46 #546896

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
A mnie identycznie poskręcało P20 trzy lata temu, jak wpadłam na genialny pomysł i żeby nie fertygować codziennie w donicach, więc dałam do donicy 25l, kurzeńca, taka miarkę jak pokazywał kiedyś Mietek . Ale tylko poskręcało Indygo Rose bo Perła M przeżyła.
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2017 07:48 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 08 Cze 2017 08:01 #546900

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Z tym kurzeńcem to też taka sprawa wątpliwa. Zależy czym ptactwo jest karmione. Wiem że nie którzy hodowcy drobiu podpędzają swoje towarzystwo sztucznymi paszami w których licho wie co jest, podobnie jest z gołębiami od profesjonalnego hodowcy będzie nawóz bardziej skazony ponieważ stosuje się bardzo dużo leków dla gołębi.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Kasionek, iwcia55, Betula, Mamma

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 08 Cze 2017 09:41 #546909

  • Maciek555
  • Maciek555's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 2
Cześć,

To mój pierwszy post więc witam wszystkich :bye:

Postanowiłem w tym roku wzbogacić balkon o kilka ziół, papryk chili i pomidorki koktajlowe. Mam mały problem z odmianą OLA POLKA.

Mam 6 krzaczków w skrzyni (wiem lekko przesadziłem z ilością :x), podlewane BIO GROW BIOBIZZ Skład: azot N 4%, fosfor P2O5 3%, potas 6%, 70 mikroelementów oraz witaminy B1, B2, C i E. Od jakiegoś czasu powywijały mi się wszystkie liście do góry. Przestawiłem się na samą wodę, ale nie pomaga.

Jak im pomóc ?



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 08 Cze 2017 09:49 #546911

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15389
  • Otrzymane dziękuję: 50929
Agusiak wrote:
Z tym kurzeńcem to też taka sprawa wątpliwa. Zależy czym ptactwo jest karmione. Wiem że nie którzy hodowcy drobiu podpędzają swoje towarzystwo sztucznymi paszami w których licho wie co jest, podobnie jest z gołębiami od profesjonalnego hodowcy będzie nawóz bardziej skazony ponieważ stosuje się bardzo dużo leków dla gołębi.

To nie jest sprawa dodatków do pasz. Niestety pomidory wielkoowocowe nie tolerują zbyt dużego stężenia azotu amonowego a obornik drobiowy zawiera sporo tego typu azotu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, iwcia55, Agusiak, mary17

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 08 Cze 2017 10:00 #546916

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Mój poskręcany to Snow White.
Może problemem są dodatki do nawozów.
Ja dałam mączkę kostką z Lidla a Ty nawóz Target. Sprawdź proszę skład nawozu. Ja miałam obornik od krów, kurzeńca nie dodawałam.
20170608_092102.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 08 Cze 2017 10:26 #546921

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15389
  • Otrzymane dziękuję: 50929
Nie wiem czy dobrze widzę, ale tu oprócz deformacji jest też nekroza ?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.508 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum