TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 17:10 #546479

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Teraz raczej tym pomidorom nic nie dolega. Na najniższych liściach wyszły problemy fazy rozsady. Bardzo najedzone nie są, bo kąt padania liści do łodygi jest bardziej ostry. Nie zaszkodzi im oprysk florowitem uniwersalnym z mikroelementami. Obawiam się, że ziemia do rozsady miała wpływ na wygląd tych najstarszych liści.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wodniczka


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 17:27 #546486

  • Lucas
  • Lucas's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 164
  • Otrzymane dziękuję: 171
U mnie na jednym z 3 pomidorów w wiaderku zaczęły się robić takie place jasne między nerwami, na najniższych piętrach:



No i te liście też takie jakieś zawijające się w rulon. Podejrzewam jakiś bor czy mangan może, ale wolałem się z Wami skonsultować.

To ta z lewej:



Na razie jeszcze niczym nie nawoziłem doglebowo (za wyjątkiem garstki obornika granulowanego i mączki rogowej przy sadzeniu). Siedzą w ziemi Compo Bio:



Ona jest najmniejsza z wszystkich, więc sądzę, że pozostałe szybciej rozwinęły system korzeniowy i podżerają jej działke :D
Na tej z tyłu widać, że liście się zakrzywiają pionowo w dół więc chyba ma jeść wystarczająco.

Z pozostałymi jest ok, tzn. koktajlówka jakiś czas temu zaczęła wykazywać niedobory magnezu (tak podejrzewałem) ale opryskałem wszystkie siarczanem magnezu z przepisu Pana pomodoro i już się dalej nie pogarszało.
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 17:40 przez Lucas.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 18:01 #546498

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Lucas po tym sezonie będziesz największym fachowcem od niedoborów. Tu masz do wyboru do koloru. www.google.pl/search?q=potassium+deficie...cfFSnsRvESQPX3AeJGBo
Kibicuje Ci mocno :garden1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucas

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 18:19 #546505

  • Lucas
  • Lucas's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 164
  • Otrzymane dziękuję: 171
Dlatego, że na pewno większości z nich doznam przez to moje uparte tkwienie z 3 pomidorami w 10l ? he he he

Kilka razy już przeczytałem stronę z 1 posta: translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=e...ymptoms/&prev=search
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 18:19 przez Lucas.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 18:32 #546512

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
To ziemia też Ci nie pomaga. ph 5-7?. Jak jest 5 to jak one mają istnieć. Przy tym zasoleniu to chyba nawozu mają na Maxa i jeszcze dałeś obornik? Nie jestem wróżką, ale wróżę problemy.
Będzie też problem z wysychaniem podłoża.
Pozdrawiam. Jolka.
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 18:35 przez otojolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucas

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 18:49 #546520

  • Lucas
  • Lucas's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 164
  • Otrzymane dziękuję: 171
Myśle, że 5 tam nie ma, bo już by dawno padły :D Na to zasolenie faktycznie uwagi nie zwróciłem przy kupnie ziemi, gdybym widział to bym nie wziął :oops: może dociągną do jesieni jednak jakoś :)

Problem wysychania o którym kolejny raz mi wspominacie już rozwiązałem kroplówką :) Gdy wychodze rano to ustawiam im tyle żeby miały w sam raz i nie więdły w czasie skwaru.
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 18:50 przez Lucas.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 19:13 #546523

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50943
Kwasowość jest mierzona w chlorku wapnia , gdyby była mierzona w wodzie, jak większość naszych podłoży, byłoby od 6-8.

Zasolenie jet wysokie, ale też zamiast być mierzone w g NaCl/l jest w chlorku potasu. Wyrażone w chlorku sodu będzie jeszcze większe. Przyjmuje się, że kłopoty z przyswajalnością mogą zaczynać się już przy zasolenie w granicach 1 g NaCl/l.

Na liściach jest albo chloroza manganowa albo początki magnezowej. Przy tym bogactwie w podłożu wszystko może się zdarzyć
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucas

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 19:31 #546524

  • Zbyszko46
  • Zbyszko46's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 290
  • Otrzymane dziękuję: 485
Pozdrawiam,Zbyszek
Życie jest naprawdę proste, lecz upieramy się by je komplikować” Konfucjusz
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 19:58 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, patrycja, Zarta, Betula

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 19:45 #546529

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50943
Zbyszku- posiałeś strach !

Sprawdza się niestety to, co pisałem o plagach egipskich.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 19:59 #546531

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Mietek nie plagi egipskie tylko mokro iu ciepło , a grzyby to rosną jak po deszczu.
Lucas nawozić musisz dolistnie.
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 20:01 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 20:02 #546533

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41835
Tylko dlaczego te grzyby nie rosną w lesie? :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zbyszko46, janinka-n, patrycja

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 20:08 #546534

  • Lucas
  • Lucas's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 164
  • Otrzymane dziękuję: 171
Panie pomodoro, zmotywowany postem Emalii przeczytałem strone o niedoborach po raz czwarty :D i również zawęziłem krąg podejrzanych do manganu i magnezu :)

Oprysk z magnezu już został wykonany. Jutro podam im mangan z Hydropon Mikro Plus Intermagu (tam jest jeszcze bor, miedź, żelazo itd. ale to nie powinno zaszkodzić)
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 20:11 przez Lucas.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 20:16 #546541

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Justynko, podobno Aurija ma takie wydłużone i zwisające liście, to jej cecha odmianowa, więc nią się nie przejmuj :) Jedyne, co mnie zastanowiło, to bardzo delikatne, wiotkie łodygi i nie proporcjonalnie duże, masywne liście i na niektórych liściach jasnozielone przestrzenie między nerwami. Ale generalnie wyglądają naprawdę dobrze :bravo:

Na wszelki wypadek napiszę, że odmiana Oslinyje Ushi też wygląda przez cały sezon tak, jakby miała za chwilę przenieść się do Krainy Wielkiego Pomidora - wiecznie zwieszone, poskręcane, dłuuuugie blaski liściowe o rzadko rozmieszczonych listkach .... cóż, ideałów nie ma ;-)

Kiedyś opryskałam róże chemicznym środkiem w aerozolu na mszyce - mszyce padły co do jednej, liście róż popalone ( wyglądały bardzo podobnie do tych Twoich pomidorowych ), pąki kwiatowe również. Od tamtego czasu zbieram owadzie towarzystwo ręcznie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 20:23 #546547

  • Lucas
  • Lucas's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 164
  • Otrzymane dziękuję: 171
Adasiowa wrote:
Kiedyś opryskałam róże chemicznym środkiem w aerozolu na mszyce - mszyce padły co do jednej, liście róż popalone ( wyglądały bardzo podobnie do tych Twoich pomidorowych ), pąki kwiatowe również. Od tamtego czasu zbieram owadzie towarzystwo ręcznie.


Pozwole sobie wciąć się w rozmowe. Pewnie jakiś środek z pyretryną. Kilka lat temu opryskałem nim kwiaty i wszystko mi zczarniało :hammer: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 20:34 #546551

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
A wiesz Lucas, że sprawdzę w sobotę ? Zostawiłam paskudztwo na pamiątkę, żeby nigdy więcej tego nie powtórzyć....
Wcinaj się śmiało, po to jest forum :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 21:39 #546590

  • justabe
  • justabe's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dziękuję wszystkim za porady ;) w takim razie nic nie robię z nimi ;)Pomodoro, zdjęcie robione telefonem a ziemię w rowkach gdzie rosną pomidory posypałam podłożem uniwersalnym ph 5,5-6,5. Tak żeby trochę poprawić wchłanialność wody na tych moich piaskach.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 22:29 #546607

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50943
Jeśli masz piach ,to tym bardziej prawdopodobny jest niedobór boru u tego pomidora z nekrozą brzegową.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 22:31 #546608

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Tak całkiem nic to nie , opryskaj je florowitem czy co tam stosujesz. Pw też by się przydało lub chociaż OW.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.581 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum