TEMAT: <D> Ogórek gruntowy.

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 12:09 #545058

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7651
Co prawda to nie gruntowy ale ze szklarenki pierwsze 2 zerwane, pozostałe zrzuciły małe zawiązki owoców, może miały za gorąco albo ja zawiniłam. Dwie nowe sadzonki wysadziłam.
nowalijki003-2.jpg


nowalijki004-2.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Krecik stary, Kaja, otojolka, janinka-n, Zoja, Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 15:06 #545085

  • bozena
  • bozena's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 359
Znajoma posadziła do doniczki kwiatowej podłużnej ogóreczki które jej zostały z ubiegłego roku , ja myślę że mało ma ziemi , ale na 1 próbę zobaczy co wyjdzie jej z tego eksperymentu
Temat został zablokowany.

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 21:36 #545209

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Dzisiaj moje poszły do gruntu.
Odmiana Krak w ilości 45 szt. Nasiona podkiełkowane.

20170531_163024.jpg


20170531_162215.jpg
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Krecik stary, otojolka, rozalia, Zoja, Betula, Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 21:39 #545210

  • Zoja
  • Zoja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 220
Szlak mnie chyba jakiś trafi... wysiałam ogórki 2 tyg. temu i a ani jednego :placze:
Nie wiem, czy nasiona miałam lipne (2 odmiany z różnych sklepów), czy susza (podlewałam cały czas), czy coś zeżarło nasionka... Ani śladu wschodów! Czy jest jeszcze sens na wysiew?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 21:50 #545216

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Generalnie zawsze siałem po jednym nasionku do doniczki i przeważnie prawie wszystkie wyłaziły, ale podkiełkowanie jest pewniejsze . Po dwóch dniach już widzisz kiełki (w gorszym wypadku nie) wtedy nie czekasz dwa tygodnie.
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 21:54 #545220

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Zoja pogrzeb trochę w ziemi i zobacz co tam się dzieje może głęboko posiałaś albo ziemia mocno zbita. A szansa na wysiew zawsze jest, metoda na podkiełkowanie nasion mnie przekonała więc też ci ją polecę. W tydzień zejdą ci nowe
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2017 21:56 przez Agusiak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zoja

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 21:56 #545221

  • Zoja
  • Zoja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 220
Niestety nie miałam miejsca na kiełkowanie ogórków :( Ale teraz mam, bo papryki poszły do gruntu. Czy mogę teraz ogórki podhodować na parapecie, czy już nie ten czas?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 22:05 #545226

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Wyłóż nasiona do podkiełkowania. Będą później ale będą.
Zoja wrote:
Niestety nie miałam miejsca na kiełkowanie ogórków
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Podkiełkowanie nasion zdjęcie kolegi pomodoro

indeks.jpg
Piotr :)
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2017 22:16 przez podjadek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zoja, Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 22:09 #545230

  • Zoja
  • Zoja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 220
W sumie to nie wiem, co z tymi ogórkami, bo babcia mego męża w innej części działki siała ogórki i też nic nie ruszyło... Ziemia nie jest zbita, bo chyba ze trzy razy przekopywana... Cukinie siane w tym samym czasie mają już piękne liścienie i zaczątki liści właściwych.
No nic, posieję ogórki jeszcze raz, na parapecie. Tylko gorzej będzie, jak tamte w gruncie wreszcie ruszą i będę miała dodatkowo sadzonki domowe... Jakoś nie potrafię zlikwidować nadprogramowej roślinki i gdzieś je wreszcie upycham, co niestety nie nie służy już tym wcześniej posadzonym :blink:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 22:12 #545232

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Nie ma problemu jak zejdą i te w gruncie ja też tak miałam po prostu będzie busz;)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zoja

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 22:15 #545234

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Zoja siej tamte pewnie zjadły tamte ptaki one tylko czekają az nasionka pękną. Gdybym nie przykrywała butelkami albo nie wsadzała rozsady nigdy bym ogórków nie miała.
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2017 22:16 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zoja

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 22:18 #545237

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Zoja
Edytowałem post, Nie wiem czy widziałaś.
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zoja

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 22:22 #545239

  • Zoja
  • Zoja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 220
Ja nawet takiego kawałka wolnego miejsca nie miałam :lol: Ponad 50 odmian papryk... Zero centymetra wolnej przestrzeni :woohoo: Połowę oddałam, w sumie to ponad połowę :lol:
Haha, do skiełkowania światła nie trzeba, ale liczyłam na te w gruncie :P
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2017 22:24 przez Zoja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, zielonaplaneta, Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 22:54 #545250

  • zielonaplaneta
  • zielonaplaneta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 163
Kup rozsade. Moje juz ida po sznurkach.
Temat został zablokowany.

<D> Ogórek gruntowy. 31 Maj 2017 22:59 #545251

  • zielonaplaneta
  • zielonaplaneta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 163
Zoja wrote:
W sumie to nie wiem, co z tymi ogórkami, bo babcia mego męża w innej części działki siała ogórki i też nic nie ruszyło... Ziemia nie jest zbita, bo chyba ze trzy razy przekopywana... Cukinie siane w tym samym czasie mają już piękne liścienie i zaczątki liści właściwych.
No nic, posieję ogórki jeszcze raz, na parapecie. Tylko gorzej będzie, jak tamte w gruncie wreszcie ruszą i będę miała dodatkowo sadzonki domowe... Jakoś nie potrafię zlikwidować nadprogramowej roślinki i gdzieś je wreszcie upycham, co niestety nie nie służy już tym wcześniej posadzonym :blink:
Ogorki nie lubia ziemi swiezo przekopanej. System korzeniowy cierpi jak gleba sie uklada.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zoja, Betula, Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 01 Cze 2017 03:02 #545265

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15407
  • Otrzymane dziękuję: 51073
Zoja wrote:
W sumie to nie wiem, co z tymi ogórkami, bo babcia mego męża w innej części działki siała ogórki i też nic nie ruszyło... :blink:

No tak jest z ogórkami z siewu bezpośredniego, dlatego już kilka lat temu powiedziałem sobie " never more ". Jeśli w dwa tygodnie po wysiewie brak wschodów to proszę porzucić nadzieję.
Nie rozumiem dlaczego proste rzeczy mają tak ciężko się przebić. Obserwuję to również na swoim ROD. Ileż to roboty podkiełkować nasiona przed wysiewem do gruntu. Jest pewność wtedy co do jakości nasion, niepotrzebna jest zbyt wysoka temperatura gleby i mniejsze ryzyko zgnicia nasion w ziemi czy ataku śmietki kiełkówki. Na podkiełkowanie nie potrzeba żadnego miejsca na parapecie. W przypadku rozsady to ileż miejsca zajmuje jedna paleta 5 x 9 ?. Siejąc po 3 roślinki w oczku a następnie wysadzając gniazdowo co 15 cm gniazdo od gniazda uzyskujemy dwa rzędy ogórków po ok 4 m długie. I wiecie co , widok tych pięknie rosnących moich pomidorków z rozsady rekompensuje mi nadszarpnięte nerwy, kiedy z prostymi rzeczami nie można przemówić ludziom do rozsądku przez lata. :teach:

PS. Ja planuję w tych dniach następny siew rozsady ogórków do wysadzenia ok połowy czerwca. Siane w jednym terminie za szybko kończą wegetacje. Rodzinka nie chce jeść innych ogórków tylko z działki no i w kilka dni po likwidacji uprawy odczuwalny jest wyraźny brak ogórków choć wcześniej był przesyt. Ten brak jest tym dotkliwszy im bliżej do końca lata. Postanowiłem więc przedłużyć zbiór do końca lata stąd decyzja o dwóch terminach siewu. TO jest w pewnym sensie odpowiedź moja na watpliwości zżerające niektórych czy siać jeszcze, czy już nie ma sensu.
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2017 03:11 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Zbyszko46, rozalia, Florka, mk1a, Zoja, Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 01 Cze 2017 06:00 #545269

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
ja tylko dodam że kiełkowałem ogórki inną metodą to znaczy w słoiku tak jak się robi kiełki do jedzenia czyli nasionka do słoika zalać woda potem odcedzić ja zakręcałem słoik z lenistwa można przykryć gazą 2 do 3 razy dziennie przelać i odsączyć
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2017 06:01 przez mk1a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Zoja, Agusiak

<D> Ogórek gruntowy. 01 Cze 2017 09:51 #545295

  • bozena
  • bozena's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 359
Na pewno szybka twoja metoda i też da rezultat jak kiełkowanie na waciku , bo pęcznieją i kiełki wypuszczą
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.745 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum