TEMAT: <D> Ogórek gruntowy.

Ogórek gruntowy. 12 Lip 2013 09:29 #177951

  • sylwia
  • sylwia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 269
  • Otrzymane dziękuję: 158
bozena wrote:
Sylwio , ja się nie zgodzę z tym że powszednieje . Mam już trzeci rok swój ogródek , który co roku powiększam bo mam radość z własnej uprawy . To że jest zaraza albo coś się nie uda , to wcale mnie nie zraża. Jestem cierpliwa , każda roślina jest radością dla mnie .....że to ja ją posadziłam i widzę jak rośnie.....

Chyba się źle wyraziłam. Mi też ogród nie powszednieje nigdy i sprawia mi ogromną radość. Jak wchodzę do swojego ogródka to jakbym nagle weszła do innego świata. Ale lubię eksperymentować w ogródku, a w tym roku eksperymentem jest dla mnie warzywnik i widzę, że cała moja uwaga jest na nim skupiona. A reszta ogrodu w tym roku żyje sobie własnym życiem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri


Zielone okna z estimeble.pl

Ogórek gruntowy. 12 Lip 2013 15:25 #178040

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
o, to jak u mnie... :think: warzywnik na pierwszym miejscu, a reszta ogrodu leży odłogiem... :) no, może w 50%, ale leży i kwiczy... :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 12 Lip 2013 18:08 #178078

  • Keram2504
  • Keram2504's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 14
renimik wrote:
Ile czasu trwa od malutkiego ogóreczka do takiego na kiszony? :garden1:
To zależy w jakich warunkach rośnie. Jak ma dobre warunki i dostatecznie wilgotno to może się wyrobić nawet w dwóch dniach. Ale licz trzy dni spokojnie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia

Ogórek gruntowy. 13 Lip 2013 19:29 #178444

  • Roma
  • Roma's Avatar
W ubiegłym roku nie zebrałam ani jednego ogórka,dopadła je zaraza jeszcze przed owocowaniem.Sadzonki kupiłam na targu.
W tym roku wyhodowałam własne sadzonki z siewu zakupionego i od pomodoro(deserowe)
Moje kiszeniaki wyglądają tak

09-DSCF0019_2013-07-13.JPG

Nawet już zebrałam pierwsze plony :P
Moje ogórki zasilane są gnojówką z pokrzyw,skrzypu i mleczu a opryski robię z wywaru skrzypu,czosnku i mydło potasowe,jak na razie żadnego choróbska nie widzę.
Fotka ogórków deserowych w najbliższym czasie :)
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2013 19:31 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 14 Lip 2013 14:42 #178708

  • renimik
  • renimik's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 2
czyli muszę dużo podlewać. Podłoże powinno być wilgotne?
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 14 Lip 2013 16:16 #178729

  • sylwia
  • sylwia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 269
  • Otrzymane dziękuję: 158
renimik wrote:
czyli muszę dużo podlewać. Podłoże powinno być wilgotne?

To raczej nie zasługa podlewania, bo ten rok zadbał o podlewanie nawet w nadmiarze, ale odpowiedniego zasilania i oprysków, które Roma zastosowała. To kolejny hołd dla pokrzywy, skrzypu, mniszka i innych naturalnych preparatów.
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2013 16:19 przez sylwia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Joane, bela

Ogórek gruntowy. 14 Lip 2013 20:07 #178785

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6925
  • Otrzymane dziękuję: 42118
W ub.roku ogórki miałem tylko na samym kompoście i 1 raz początkiem kwitnięcia zrobiłem oprysk florowitem.Zbiory były b.ładne
do czasu wyjazdu nad morze (21.08}.Ale też tamten rok był na D.Ś. o wiele cieplejszy.Teraz też już zbieram,tak że codziennie
robię 1,5 l.słoik małosolnych.Gdyby było cieplej...... . :(
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Joane, bela

Ogórek gruntowy. 14 Lip 2013 20:34 #178804

  • Joane
  • Joane's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 133
Jak ja wam zazdroszczę tych swoich ogórków. Tak bardzo chciałam mieć też swoje i chociaż rozsada ładnie rosła to niestety kilka padło a resztę załatwiły ślimaki. :woohoo:
Może w przyszłym roku doczekam się swoich.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Ogórek gruntowy. 14 Lip 2013 22:20 #178878

  • Keram2504
  • Keram2504's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 14
Sezon ogórkowy w pełni. Od ponad tygodnia co drugi dzień zbieram wiaderko dziesięciolitrowe. Dopiero początek. Małosolne już się przyjadły, kwaszone produkujemy na bieżąco, następnie będą korniszony i kilka rodzajów sałatek. W sumie nazbiera się ponad 80 słoików. Później nastąpi dylemat komu to jeszcze dać bo rodzina i znajomi też już maja dosyć. :happy3: Co roku mamy siać o połowę mniej a wychodzi praktycznie tyle samo. :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Ogórek gruntowy. 15 Lip 2013 08:43 #178959

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Ją swoje ogórki po dwukrotnym niepowodzeniu ,wsialam do doniczek , jak podrosly przesadzilam do skrzyni razem z fasola szparagowa , przed sadzeniem dałam obornik granulowany, teraz tylko podlewam. Ogórki wysiane na początku czerwca ,ods dwóch dni zaczęły kwitnac, są zawiazki ,prykam mleczanem wapnia .to moje pierwsze, śliczne zdrowe ogórki.
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2013 08:47 przez Tacca.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Joane, Krecik stary, sylwia

Ogórek gruntowy. 15 Lip 2013 08:50 #178962

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Pierwsze zbiory ogórków z reguły nie nadają się po kiszeniu do długiego przechowywania ,robią się puste w środku.Wiec należy raczej przeznaczać je na małosolne i różnego rodzaju sałatki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tacca, sylwia

Ogórek gruntowy. 15 Lip 2013 17:44 #179097

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Pierwszy zbiór w ilości 9 szt zjedzony ze skórką pycha :yummi: z drugiego zrobione małosolne a teraz już do słoików.
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Ogórek gruntowy. 16 Lip 2013 10:20 #179293

  • Ganesh
  • Ganesh's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 63
  • Otrzymane dziękuję: 28
Ja wczoraj zerwałam 20kg ogórków i na bieżąco zostały przerobione na małosolne, konserwowe i dwa słoiki kiszonych.

Jakbyście mnie zobaczyli to popłakalibyście się ze śmiechu :laugh1: :laugh1: Pojechałam z pole spacerówką bo nie miałam z kim Michasia zostawić (19miesiecy). Na dachu spacerówki sterta kopru i naci pietruszki, w koszu spacerówki ogórki, cebula, marchew i wielka główka sałaty lodowej... nać z marchwi ciągnie się po ziemi, szczypior z cebuli też :rotfl1: :rotfl1: Ja mała kudruplowata i chuda a w rękach jeszcze dwie reklamówki ogórków i pcham ten wózek do domu, mało nie padnę takie to wszystko ciężkie... a mój syn jeszcze z taką pretensją w głosie,,, mmmaaaamoooo... ubaw po pachy :rotfl1: :rotfl1:
pozdrawiam....:)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Joane, Krecik stary, bela

Ogórek gruntowy. 17 Lip 2013 19:27 #179701

  • renimik
  • renimik's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 2
Dowiedziałam się dzisiaj, że jak rośnie dużo skrzypu to ziemia jest kwaśna. Czy to możliwe? Moje ogórki chyba tak szybko nie rosną jak wasze. Co mogę zrobić? U mnie wyrasta dużo skrzypu, a np. pokrzywy nic:(
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 18 Lip 2013 00:09 #179846

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51336
Nie jest to do końca prawda z tym skrzypem. Nie jest on miarą zakwaszenia ale na pewno miarą, że w glebie są złe stosunki powietrzno-wodne. Głębsze warstwy gleby są ubogie w tlen.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, bela

Ogórek gruntowy. 19 Lip 2013 09:57 #180159

  • renimik
  • renimik's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 2
Zamówiłam papierki lakmusowe i czekam, kupiłam też nawóz do ogórków...
Jeżeli okaże się, że gleba jest kwaśna to czy mogę coś zrobić teraz jak są już warzywka czy dopiero na przyszły sezon?
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 19 Lip 2013 19:07 #180233

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51336
renimik wrote:
Jeżeli okaże się, że gleba jest kwaśna to czy mogę coś zrobić teraz jak są już warzywka czy dopiero na przyszły sezon?

Jedynie szybki i skuteczny sposób to nawożenie saletrą wapniową doglebowo i dolistnie by zwiększyć w glebie i w roslinach pulę wolnych jonów wapnia
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2013 19:07 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 20 Lip 2013 20:34 #180466

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Moje ogórki w skrzyniach , pną się po siatce aż miło patrzeć , pryskane mleczanem wapnia , liście zdrowe , dużo zawiązków owocowych , ale ogóreczki pomimo że się zawiązują , są zielone , to mam wrażenie że nie rosną wcale , od czterech dni obserwuję i nie urosły ani o milimetr .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.569 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum