• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kolory traw - trawy czerwone

Kolory traw - trawy czerwone 13 Kwi 2012 00:27 #24199

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Jeśli ktoś z Was ma jakieś sprawdzone w naszym klimacie trawy koloru czerwonawego, bardzo proszę zamieszczać relacje :thanks:

Czy np. Imperata cylindrica "Red Baron', rozplenica "Rubra", Hakonechloa macra "Nicolas", Miscanthus sinensis "Africa" zregenerują się po zimie?

Czy są to trawy "bezobsługowe, czy wymagają szczególnej troski?
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2013 16:56 przez Igor.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 13 Kwi 2012 07:35 #24207

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Hiacynta wrote:
Jeśli ktoś z Was ma jakieś sprawdzone w naszym klimacie trawy koloru czerwonawego, bardzo proszę zamieszczać relacje :thanks:

Czy np. Imperata cylindrica "Red Baron', rozplenica "Rubra", Hakonechloa macra "Nicolas", Miscanthus sinensis "Africa" zregenerują się po zimie?

Czy są to trawy "bezobsługowe, czy wymagają szczególnej troski?
Imperata bezobsługowa, ale wymaga sporo miejsca, bo kępowa w ogóle nie jest. 'Nicolas' bezproblemowy w uprawie, tyle że wybarwienie przynajmniej u mnie nie jest znaczne. O miskancie za wcześnie, by coś mówić, chyba żebym wykopała i sprawdziła, co się dzieje od spodu :) A rosplenicy nie ma w ogóle co omawiać, bo to jednoroczne jest, było i będzie.
W ofertach na ten rok widzę miskanta 'Purple Fall' czy też "Falls", może jego ktoś już uprawiał w zeszłym sezonie?
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 13 Kwi 2012 08:24 #24223

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
U mnie w tym roku, bo bezśnieżnej ostrej zimie, wygląda na to, że Imperata cylindrica "Red Baron'(po 4 bezproblemowych latach) wymarzła całkowicie. Jakby się okazało, że jednak coś odbije, to dopiszę sprostowanie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 13 Kwi 2012 19:11 #24479

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Ja raz wysiewałam rosplenicę P.americanum 'Purple Majesty' (są też inne, zbliżone odmiany). Ładnie wyrosła, zakwitła, fajny akcent w ogrodzie. Tyle że niespecjalnie lubię się bawić z nasionami jednorocznych, więc porzuciłam uprawę. Niemniej również P.setaceum 'Rubrum' można uprawiać z nasion, znajomi to robili, oszczędzając na sadzonkach :)
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 14 Kwi 2012 23:32 #25167

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Faktycznie mocno wybarwiony :woohoo: Napisz proszę coś o podłożu i nawożeniu.
Przypomniałeś mi, że nie widziałam kiełkującej 'Naomi' - i teraz do jutra będę się martwić, czy nie padła tej zimy :ouch:
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 15 Kwi 2012 09:50 #25232

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Tomek Mr wrote:
Snigdha wrote:
Faktycznie mocno wybarwiony :woohoo: Napisz proszę coś o podłożu i nawożeniu.
Gleba u mnie przeciętna ogrodowa tzn.w miarę żyzna i dość przepuszczalna.Żadnych dodatkowych smakołyków nie dostaje.Rośnie na dość słonecznym stanowisku od 10 do 15tej na słońcu.Pewnie zmieni to stanowisko kilka razy bo ogród jeszcze w trakcie przebudowy ;)
W miarę żyzna mówisz. Wniosek, że powinnam nawieźć i pewnie czymś bez- albo małoazotowym.
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 15 Kwi 2012 10:52 #25268

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Z teorii roślin wiem, że za ładne wybarwianie się odpowiada żelazo, siarka, magnez, odrobina miedzi. Siarczan żelaza dodatkowo niszczy mchy.
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2012 13:58 przez Hiacynta.

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 15 Kwi 2012 11:00 #25276

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Hiacynta wrote:
Z teorii roślin wiem, że za ładne wybarwianie się odpowiada żelazo, siarka, magnez, odrobina miedzi. Siarczam żelaza dodatkowo niszczy mchy.
Podsypać zardzewiałych gwoździ ;)
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 15 Kwi 2012 14:12 #25386

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Prawie tak :) Gdy kiedyś rozmawiałam z szefem Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, bardzo doświadczonym leśnikiem, podpowiedział sposób na uzupełnienie braków żelaza w organizmie - na noc wkłuć w jabłko zardzeniały gwóźdź, następnego dnia to jabłko zjeść, nie połykając gwożdzia oczywiście :)

W zakwaszonej ziemi tlenek żelaza samoistnie staje się przyswajalny dla roślin, czasem swoje hibiskusy podsypuję szczyptą tlenku żelaza i tlenku miedzi na lepsze wybarwianie kwiatów i liści.

W nawozach wyższej generacji żelazo występuje w postaci chelatowanej, w "ludzkich" odżywkach jest winian żelaza i cytrynian żelaza.
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2012 14:21 przez Hiacynta.

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 17 Kwi 2012 19:55 #26849

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Ja piszę o tych, które znam z autopsji :) Proso miałam, jakoś nie chciało za dobrze rosnąć, oddałam komuś.
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 05 Cze 2012 17:02 #44065

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Tu chcialabym zauważyć, że Red Baron ... u mnie kolejną zimę i bez większego uszczerbku :silly:
Wręcz rozrasta się nadmiernie :jeez:
Z czerwonych przezimowały prosa rózgowate Panicum virgatum 'Shenandoah' i Panicum virgatum 'Hanse Herms' bardzo ładnie i są już sporymi kępami, póki co jednak czerwieni, jak na lekarstwo.
Tu w tle Red Baron ;)

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 08 Cze 2012 15:27 #45052

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Z miskantów przebarwiających się już wczesną jesienią mogę polecić 'Afrikę'. Wprawdzie przebarwia się bardziej na rudo, niż na czerwono, ale za to jest niezawodny. Szybko przyrasta, a po zimie odbił jako pierwszy, na długo przed pozostałymi trawami. Po zimie, kiedy to 80% traw, a w szczególności miskantów u nas wymarzła. Jak dla mnie jedynym jego minusem jest średnia wysokość :garden1:

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 08 Cze 2012 19:57 #45088

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
'Afrikę' też mam i zaklaszczę do wtóru koleżance, bardzo fajna odmiana! Szczególnie, że nie przemarzł :)
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 10 Lip 2012 09:54 #53745

  • koronka
  • koronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 211
  • Otrzymane dziękuję: 65
Rozplenica czerwona 'Vertigo' (Pennisetum purpureum 'Vertigo')

Dorasta do 70- 80 cm wysokości, ceniona za niezwykle dekoracyjne, ciemnopurpurowe, niemal czarne liście. Polecana do miejsc słonecznych i półcienistych. Wymaga regularnego podlewania i obfitego nawożenia.
Opisywana jako trawa rosnąca niezwykle szybko i potwierdzam. Poniżej zdjęcie rośliny posadzonej po zakupie i następne zrobione po dwóch tygodniach. Efekt przerósł moje oczekiwania a trawa nadal rośnie. Szkoda, że jest jednoroczna ale posadziłam w donicy i na zimę przeniosę do domu, może przetrwa do przyszłego roku.

Vertigopoposadzeniu.JPG


Vertigopo2tyg..JPG
Krysia

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 08 Sie 2012 15:54 #60094

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Dwa lata temu dostałam Red Baron. Przez ten czas mizerota choć ostatnia zimę przetrwała ale to pojedyncze źdźbła. Coś u mnie nie tak!! Może za sucho? Dwa tygodnie temu wykopałam 4 źdźbła i wsadziłam do doniczki na grządce.......Może trafiłam? Czemu tak sądzę? Zaczęło się coś dziać!! :) Poczekam jeszcze tydzień i wstawię zdjęcie!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 29 Sie 2012 13:43 #65149

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Rosplenica 'Rubrum' (Pennisetum setaceum)
u nas traktowana jako jednoroczna ale kupiłam z wyprzedaży jesienią i postanowiłam ją przechować w donicy w domu. Dała radę w nieogrzewanym pomieszczeniu.

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 08 Wrz 2012 17:53 #67691

  • howlit
  • howlit's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 305
  • Otrzymane dziękuję: 391
Pennisetum Rubrum - zimą przechowane na oknie klatki schodowej. Do wiosny zzieleniały, wiosną posadzone w miejscu słonecznym, wilgotnym szybko się wybarwiły. Obecnie duże kępy ponad metrowej wysokości.
Penisetumrubrum1_1024x768.jpg



Penisetumrubrum_1024x768.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Odp: Kolory traw - trawy czerwone 08 Wrz 2012 19:34 #67713

  • dawidbanan
  • dawidbanan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 803
  • Otrzymane dziękuję: 388
Imperata 'Red Baron'



Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.397 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum