TEMAT: Kolory traw- trawy niebieskie

Kolory traw- trawy niebieskie 22 Cze 2012 18:57 #49543

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Strzęplica sina Koeleria glauca

strzplica-sina.jpg


Dobrze rośnie na nasłonecznionym miejscu, lubi glebę suchą, lekką, piaszczysta, źle reaguje na nawożenie.
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2013 19:44 przez Igor.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Trawy niebieskie 22 Cze 2012 19:08 #49547

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Kostrzewa sina, festuca glauca

kostrzewa-sina.jpg


W miejscu suchym, nasłonecznionym trawa jest bardziej "niebieska", dla zachowania koloru wymaga też słabej gleby.

kostrzewa-sina1.jpg
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2012 19:12 przez Hiacynta.

Odp: Trawy niebieskie 02 Lip 2012 21:38 #51938

  • anka_
  • anka_'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 33
Kostrzewa sina jest niewątpliwie cudowną, niebieską trawą ale ma jedną okropną wadę =potwornie się rozsiewa, a przy ścinaniu kwiatostanów traci na urodzie. Może ma ktoś patent na to żeby nie zakwitła?

Chciałabym też przedstawić kolejną niebieską trawkę. :)
Schizachyrium scoparium 'The Blues'- niebieski kolorek, wyprostowany pokrój i niesamowite, trudne do określenia wybarwienie jesienią (mieszanka różu, fioletu, czerwieni, niebieskiego, ..... )W tej chwili wygląda tak
Pozdrawiam- Anka

Odp: Trawy niebieskie 05 Lip 2012 04:59 #52567

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Helictotrichon sempervirens czyli owies wiecznie zielony.



Młode kępy posadzone zeszłej jesieni. Wbrew nazwie jest racznej wiecznie niebieski. :wink4:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Kolory traw- trawy niebieskie 26 Maj 2013 10:35 #161304

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Miałam zamiar porównac w tym sezonie obie trawy i coś o tym napisać ale na początku sezonu wystąpiła zasadnicza różnica Koeleria valesiana 'Moutain Breeze' nie przetrwała zimy ( a przecież nie była ona jakas wyjątkowo mroźna , poprzednia była gorsza) i miałam tej trawy spora kępę , zostały suche badyle i brązowe korzonki :( :( ,Koeleria glauca i zaczyna kwitnąć.
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Kolory traw- trawy niebieskie 20 Wrz 2013 16:25 #193857

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dodam swoją kostrzewę siną z siewu


Aparat nie uchwycił tej barwy do końca. Rośnie na pełnym słońcu, ziemia praktycznie cały czas sucha.
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2013 16:26 przez Steasi.

Kolory traw- trawy niebieskie 16 Paź 2015 23:16 #408169

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Owies wiecznie zielony ma bardzo dużo suchych "liści". Na wiosnę wszystkie trawy wymagające wyczesywania wyczesują zgrzebłem podobnym do grzebienia, a kupionym do wyczesywania mojego owczarka niemieckiego. Jest bardzo mocne, ma idealny rozstaw zębów i dobrze wyczesuje. Ale w tym roku nie miałam czasu i owies wiecznie zielony obcięłam na wysokości ok. 5 cm. Oszczędziłam sobie czasu na zbieraniu liści, a pięknie wyrósł. W następnych latach też go tak potraktuję. Jak owies był kilkulatkiem i tworzył bardzo dużą kępę, to bez problemu wykopałam, oczyściłam, podzieliłam i zrobiłam młode, piękne sadzonki, które bardzo szybko rozrastają się. :bye:

Kolory traw- trawy niebieskie 17 Paź 2015 05:01 #408191

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Wczesną wiosną na wstępie przeciągam liście trawy pomiędzy palcami. W ten sposób jestem w stanie usunąć ok 3/4 suchych liści. Pozostałe niestety jestem zmuszony usuwać pojedynczo.

0032-2.jpg
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Kolory traw- trawy niebieskie 17 Paź 2015 19:46 #408318

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Kupiłam wiosną wydmuchrzycę piaskową i jest dosyć niebieska a teraz w tym sklepie jest odmianowa Blue Dune i czy ktoś z Was ma taką i czy to chwyt marketingowy, czy faktycznie jest taka odmiana .
Poll wyrosły ze 2 sadzonki obok , bo należy chyba do tych rozłażących , może chcesz ?

Beata :bye:

100_3448.jpg


100_3440.jpg


100_3014.jpg
Ostatnio zmieniany: 17 Paź 2015 19:51 przez beatazg.

Kolory traw- trawy niebieskie 17 Paź 2015 20:07 #408331

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
U mnie glina , ale w tym miejscu po budowie został się piasek i dlatego chyba tak rośnie . U sąsiadki w tamtym roku ją podpatrzyłam i dlatego kupiłam , ale u niej się nie rozłazi i nie kwitnie

Beata :bye:

Kolory traw- trawy niebieskie 17 Paź 2015 21:11 #408374

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja swoją ograniczam na dość dużym terenie. Ale i tak próbuje wydostać się pod barierką. Z drugiej strony jest ścieżka prawie publiczna tak że jest mocno wydeptywana.ale i tak próbuje przedostać się na drugą stronę ścieżki.. Ale ja z niej nie zrezygnuję ma zbyt cenne kłosy. Beata ona w pierwszym roku nie kwitnie, albo bardzo słabo. Potem to pokaże na co ją stać. Ja mam ziemię ciężką kwaśną, ale ona się bardzo dobrze czuje.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Kolory traw- trawy niebieskie 17 Paź 2015 23:34 #408418

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
25 cm. W zasadzie wystarcza, chociaż miałam pojedyncze wypady "za miedzę", i trudno mi powiedzieć czy przebiła się pod barierką czy to pozostałości klęczy,bo zakładałam ograniczniki jak już była dobrze rozrośnięta. Nie dochodziłam, by nie demolować rabaty. W sierpniu pousuwałam intruzów i na razie cisza.

Kolory traw- trawy niebieskie 18 Paź 2015 00:02 #408421

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Emalio ja wydmuchrzycę mam za ...ogrodzeniem a i tak zaczyna radzić sobie coraz śmielej , usuwam ją do ,,biodegradowalnych'' w przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli.Żeby się nie rozlazła potrzebuje betonowego kręgu z dnem, oczywiście z betonu.Folia EPDM i inne plastykowe cuda wcześniej czy później padną pod jej siłą.... :devil1:

Kolory traw- trawy niebieskie 18 Paź 2015 01:30 #408423

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Dla mnie najładniejsze niebieskie trawy to kostrzewy Intense Blue i Elijah Blue. Najładniej wybarwiają się, gdy mają sucho i nie są nawożone. Nie rozsiewają się, tworzą gęste, piękne kępki. Bardzo łatwo można podzielić. Z jednej kilkuletniej zrobiłam z 15 sadzonek. Kwitną, jak na zdjęciu niewysokimi, gęstymi kłosami. Ponieważ dla mnie nie są zbyt dekoracyjne, to zawsze je ścinam. Intense Blue jest większa i wyższa. Są godne polecenia. :bye:




IMG_1850.jpg



IMG_3754.jpg

Kolory traw- trawy niebieskie 18 Paź 2015 07:55 #408434

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moja kostrzewa IB
kostrzewasinaintenseblue2.jpg

zdecydowanie dla kochających pracę fizyczną w pozycji w "kucki" :rotfl1:
to wycinanie suchych kwiatostanów :hammer:

Kolory traw- trawy niebieskie 01 Lip 2016 09:36 #486370

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Na upalne dni polecam kostrzewę siną 'Intense Blue' i 'Elijah Blue'. Gdy je kupowałam, jedna miała odrobinę dłuższe listki, przez ostatnie 2 lata dzielenia i rozsadzania jakoś pokój ich wyrównał się. Są nie do odróżnienia.

-niebieska-trawa1.jpg


niebieska-trawa-2.jpg


Rosną ma stanowisku bardzo mocno nasłonecznionym, w ziemi żyznej, taką akurat w tym miejscu dysponuję :)
W tym oku pod koniec zimy, która była bardzo jesienna :) z długimi okresami mżawek, przymrozkami, trawa ta wyglądała mizernie, ale po wyskubaniu zbrązowiałych listków, wygrzaniu się w słońcu, odżyła :) U mnie się nie rozsiewa :), a szkoda :) ale ziemię mam mocno mulczowaną, skoro chwasty się nie przebijają, to szlachetne trawy też :)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.422 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum