TEMAT: Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 12 Lut 2018 05:20 #588888

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4018
  • Otrzymane dziękuję: 4066



Skwer z kaktusami - Hiszpania.
Może ktoś je rozpoznaje ?
bez


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 12 Lut 2018 16:33 #588947

  • Stachu
  • Stachu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 147
Te duże wyglądają jak Echinocactus Grusonii (fotel teściowej) chodź są jeszcze małe ale jak wiadomo nie od razu Rzym zbudowali muszą urosnąć
Ewolucja Tworzy różne niezwykłe organizmy

Hoduję rośliny owadożerne, sukulenty, kilka innych roślin takie jak dracena i placyterium
Za tę wiadomość podziękował(a): bez

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 13 Lut 2018 20:18 #589197

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1985
  • Otrzymane dziękuję: 11303
A tak wyglądają na sklepowych regałach też w Hiszpanii - Majorka

Obraz1824.jpg


Obraz1825.jpg


Obraz1826.jpg


Obraz1827.jpg
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Lut 2018 05:42 #589261

  • Stachu
  • Stachu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 147
bietkae wrote:
Obraz1825.jpg

Te wielkie piękne kule to nic innego jak echinocactus grusonii (fotel teściowej)
Ewolucja Tworzy różne niezwykłe organizmy

Hoduję rośliny owadożerne, sukulenty, kilka innych roślin takie jak dracena i placyterium

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Lut 2018 09:29 #589278

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Mógłby mi ktoś pomóc w identyfikacji moich kaktusów?
Kerstin2309 wrote:
Ja mam - a właściwie mój syn posiada
takie kaktusy których jakimś cudem nie udało mi się jeszcze uśmiercić :
DSC_0301.jpg


DSC_0302.jpg


DSC_0303.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Lut 2018 21:53 #589432

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Witam :hug:
Zakupiłam dziś takie oto cudeńka i planuję zrobić mini skalniak w dużej donicy w domu (efekt końcowy uwieńczę oczywiście zdjęciem ) Chciałabym prosić o poradę aby dobrze rozplanowacać donicę które z nich przerastają się w szybszym tempie a które są powolniutkie i mogę "przyciaśnić" :flower: Donice oczywiście zamówiona 75 cm długości 14 szerokości 15 wysokość kształt łódki plus korzenie ozdobne itp..
received_10156048242583149.jpeg


received_10156048242633149.jpeg

Dziękuję bardzo za wszelkie rady :bye:
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2018 21:56 przez Monia Piwonia.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 15 Lut 2018 19:23 #589565

  • Stachu
  • Stachu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 147
Witam więc tak mam kilka uwag co do projektu. Rośliny do siebie nie pasują Żywe kamienie wymagają bardzo rzadkiego podlewania raz na miesiąc w sezonie letnim i nic w zimę z kolei grubosze, E. ferox nie są dość wytrzymałe i nie przezimują. Po za tym w sezonie letnim pozostałe rośliny wymagają podlewania raz na 2 tygodnie (opuncja raz na tydzień) co prawda wytrzymają miesiąc ale nie będą rosły tak dobrze. Mam jeszcze jedną uwagę chcesz połączyć te rośliny w jednej donicy ale nie wiem czy bierzesz pod uwagę że żywe kamienie E. pseudoglobosa i kilka innych roślin są małe z kolei Palma madagaskarska, E. ferox, E. inermis i opuncja to są duże rośliny które mogą zarosnąć donice i będą wymagały przesadzenia. Sam pomysł masz dobry ja mam jedną taką kompozycje z kaktusami oraz 2 z roślinami owadożernymi jednakże myślę że przy tym zestawie nic z tego nie wyjdzie. Moja rada te roślinki posadź do doniczek (osobnych) i traktuj je "indywidualnie" z kolei do kompozycje polecam mammillarie (małe odmiany), rebutie (szczególnie ciekawa jest rebutia torquata może być w pełnym słońcu trzymana) oraz inne małe kaktusy ale polecam poczytać o danym gatunku i obejrzeć na obrazkach google jak wygląda dorosła roślina (głównie rozmiary) jednak niektóre sukulenty powinny dogadać się z kaktusami (jak niektóre wilczomlecze u ciebie nada się E. pseudoglobosa mała i wytrzymała na suszę tak jak kaktus) więc możliwości jest dużo ale twoje roślinki do jednej donicy się nie nadają.

Pozdrawiam
Ewolucja Tworzy różne niezwykłe organizmy

Hoduję rośliny owadożerne, sukulenty, kilka innych roślin takie jak dracena i placyterium

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 17 Lut 2018 14:10 #589928

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Bardzo dziękuję wiele się dowiedziałam i sprawa faktycznie do przemyślenia :think:

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 22 Lut 2018 21:50 #591241

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Powiedziałam A to i B trzeba :happy4: Oto moj dzisiejszy projekcik.Może na rok lub dwa a potem zobaczymy co trzeba będzie porozsadzać.Zostało mi jeszcze parę okazików więc będzie i projekt dwa :devil1:
received_10156069671478149.jpeg


received_10156069670323149.jpeg


received_10156069671013149.jpeg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, nati6

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 23 Lut 2018 05:47 #591254

  • Stachu
  • Stachu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 147
Witam pięknie to wygląda widzę że zwróciłaś uwagę na to że część z twoich roślin jest za duża do takiej kompozycji. Cóż gruboszy się nie zimuje te gatunki wilczomleczy ja zimowałem ale może sobie poradzą i bez tego. Jedynie co mnie zaskoczyło to żywe kamienie. Są w prawdzie małe ale bardzo wrażliwe na przelania. Powinno się je podlewać raz na miesiąc w sezonie i zimować. Co prawda słyszałem o takich co nie zimują ale jest to trudny proces bo trzema je delikatnie podlać bo uschną ale jak je przelejesz to zgniją. Moim zdaniem one sobie nie poradzą ale reszta roślin jest dobrze dobrana. Pamiętaj jednak że grubosze trzeba polewać w zimę. Ciekawie wyglądają te kamienie liczę tyko na to że odpowiednio przygotowałaś glebę by szybko przesychała (utrzymująca się wilgoć może doprowadzić do zgnicia roślin). Bardzo ładnie wyglądają te wielkie kamienie ciekawym pomysłem było położenie lub przyklejenie tej oplątwy.

Pozdrawiam
Ewolucja Tworzy różne niezwykłe organizmy

Hoduję rośliny owadożerne, sukulenty, kilka innych roślin takie jak dracena i placyterium

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 23 Lut 2018 08:26 #591264

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Dziękuję bardzo :thanks: Skład podłoża to:

żwir -frakcja 1-4 mm: 20%
keramzyt -frakcja 1-4 mm 20 %
piasek kwarcowy płukany 20%
ziemia kompostowa 20 %
perlit 20%
nawóz Osmocote High K o uwolnionym działaniu 8-9 miesięcznym: 2,5g/L
na dnie 5 cm keramzytu.Rośliny planuje podlewać punktowo.Żywe kamienie specjalnie trochę odizolowałam od reszty no i zobaczymy jak sobie poradzą.Grubosz Hobbit i Portulacaria na obu krańcach bo bardziej się rozrastają.Dekoracja to;
korzeń Mangrowca, skałka Dragona oraz na wierzchu lawa wulkaniczna.
Nazwijmy to moim Experymentem nr.1 :fly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 23 Lut 2018 11:20 #591291

  • Stachu
  • Stachu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 147
Ok widzę więc że dobrze przemyślałaś wszystko i dobrze bo bardzo ładnie to wygląda życzę powodzenia i sukcesów w uprawie
Ewolucja Tworzy różne niezwykłe organizmy

Hoduję rośliny owadożerne, sukulenty, kilka innych roślin takie jak dracena i placyterium

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 23 Lut 2018 19:03 #591380

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Dziękuję :flower1:

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 06 Mar 2018 22:21 #594071

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Witam a oto Experyment nr.2 :supr3: i tu wiem, że przesadzanie związane z szybszym rozrostem posadzonych tu roślin będzie na pewno przyśpieszone ale jakoś to zniosę :happy4:

experyment.jpeg

eksperyment2.jpg

eksperyment3.jpg
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2018 11:33 przez Michał.
Za tę wiadomość podziękował(a): nati6

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 11 Mar 2018 11:12 #594811

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235




Ratujcie moją... niewiedzę :oops: Coś pięknie przezimowało, ale zawieruszyłam notatki sukulentowe i nie wiem co to jest.
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 11 Mar 2018 11:43 #594819

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
To nie jest przypadkiem grubosz :think:
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2018 11:43 przez Michał.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 11 Mar 2018 14:13 #594857

  • Aleksander
  • Aleksander's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 111
Mnie też przychodzi do głowy tylko Grubosz jajowaty (Crassula ovata), ale jeśli tak to sadzonka wydaje mi się jakaś mało jędrna. Raczej wybujała. W sumie nie mam pewności. Ciekawe jakiego psikusa jest wstanie zrobić fotografia :) Tak czy inaczej notatek warto poszukać. (Moje niestety znajdują się, gdy tracą już aktualność :(
"Ogród bez kamienia to jedynie miejsce w którym coś rośnie"

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 11 Mar 2018 15:03 #594864

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
To na pewno nie jest grubosz.Liście ma niczym język ,bardzo mięsiste, wygięte, łodyżka jasno zielona jak liście.To na pewno coś sukulentowego albo...rozchodnik ? Gdzieś mi coś się kołacze w głowie...Skleroza na pewno.


Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.404 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum