TEMAT: Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 12 Mar 2018 14:46 #595066

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
Znalazłam :woohoo: Pół dnia przesiedziałam w necie bo szansa na odszukanie notatek mizerna :)

www.futuregardens.pl/wilczomlecz-mietowa...rbia-myrsinites.html
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 12 Mar 2018 15:59 #595082

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Witam hm... :think: Wilczomlecz miętowaty to na pewno nie jest .

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 13 Mar 2018 13:25 #595244

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jagódko, ja tak długo główkowałam (nie jestem pewna i może się mylę) ale to może być np. senecio jacobsenii. Przynajmniej tak mi się wydaje. :think: :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksander

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 13 Mar 2018 13:50 #595250

  • makosz11
  • makosz11's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 235
O,raju! Skąd u mnie takie cudo jak senecio jacobsenii...chociaż...dostałam kilka rarytasów jesienią od użytkownika Eba...Dziękuję.

Dopisane: znalazłam kartkę z notatką...Senecio:pendulas, jacobsenii, serpens, stapelioformis oraz jakieś antenphorbim-od Eba
Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2018 13:56 przez makosz11.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 13 Mar 2018 18:13 #595291

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Cieszę się że mogłam pomóc. Oczywiście proszę o relację z ich uprawy na twoim wątku, Jagódko. :kiss3: Pod twoją opieką na pewno będą pięknie rosły i mężniały!! :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksander

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Mar 2018 12:31 #595436

  • Aleksander
  • Aleksander's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 111
Kerstin, powaliłaś mnie. Kto by to pomyślał, że to Starzec. Na zdjęciu miał łodygę tak dumnie wzniesioną, że uczepiłem się gruboszy jak "pijany płota", z widomym skutkiem. Swoją drogą nie uprawiam niczego ze starców... . Jeszcze raz gratuluję wiedzy i wyobraźni. Dzięki za informację. Ciekawa :)
"Ogród bez kamienia to jedynie miejsce w którym coś rośnie"

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Mar 2018 22:45 #595559

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Swego czasu posiadałam kolekcję próbną sukulentów (dopóki jej nie ukatrupiłam), a w nim również posiadałam właśnie tego starca, tylko że jakoś miałam ostatnimi dniami pustkę w głowie. Wiem że dzwoniło, tylko nie pamiętałam gdzie i w którym kościele. Ale chwała świętemu od pamięci, że przywrócił mi nazwę tej rośliny z archiwum mojej pamięci. :happy: :whistle:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Mar 2018 22:51 #595564

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2427
Kiedyś miałem taki mały zeszycik i tam zapisywałem wszystkie nazwy roślin jakie miałem. Z każdym rokiem robimy się starsi, często zdarza się,
że mamy za dużo na głowie i nie pamiętamy wszystkiego. Moim zdaniem warto spisywać sobie takie rzeczy :)

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Mar 2018 23:04 #595567

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
To fakt, Michał, ale jak się mieszka na wynajmowanym i przy częstych przeprowadzkach, łatwo jest takie zapiski zgubić. :dazed:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Mar 2018 23:06 #595568

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2427
To można niezmywalnym markerem podpisać doniczkę w której rośnie dany okaz. To chyba najlepsze rozwiązanie.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Mar 2018 23:18 #595571

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Wiesz Michałku, w zasadzie każdy sposób jest dobry, byle był skuteczny. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 25 Mar 2018 14:43 #597414

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Kochani, czy ktoś mógłby mi pomóc w rozpoznaniu czy mój sukulent to euphorbia tirucali czy rhipsalis cassutha? :think:
DSC_0263.jpg


DSC_0264.jpg


DSC_0265-2.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2018 14:44 przez Forumowa Żabula.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 25 Mar 2018 17:47 #597443

  • Aleksander
  • Aleksander's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 111
To Rhipsalis. Gdybyś miała wątpliwości spróbuj oderwać jeden człon. Euphorbia (wilczomlecz) wydzielałaby białe mleczko. :)
"Ogród bez kamienia to jedynie miejsce w którym coś rośnie"
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2018 17:49 przez Aleksander.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 25 Mar 2018 18:09 #597451

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Sprawdziłam, mój sukulent mleczka nie wydziela. A nie wiesz może jaki to rhipsalis? :think:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 25 Mar 2018 19:29 #597468

  • Aleksander
  • Aleksander's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 111
No właśnie. Ugodziłaś w "najżywotniejsze" ;). To ten sam jakiego mam po prawej ręce pisząc do Ciebie :). Dostałem go jakieś 25 lat temu, rozrósł się, a ja nadal nie wiem co to za jeden. Jak mi się wydaje w systematyce kaktusów w tym epifitycznych jest zamieszanie. Rozróżnianie jest też niekiedy bardzo wątpliwe. Sytuację pogarsza fakt, że mój nie kwitnie :(. W pracy mam takiego, czy może tylko podobnego? Tam zakwitł kiedyś, kilka lat temu, ale miałem urlop i kwiaty były w czasie "oglądu" już mocno... :( Twoja propozycja jest ciekawa z Rhipsalis cassutha, ale Rhipsalis pilocarpa też nie gorszy. Wiele podobnych a jak dodać do tego "bałagan nazewniczy" (synonimy) to koniec. Na mojego nosa to trzeba zaczekać na kwiatuszki, no i "po owocach ich poznacie".
"Ogród bez kamienia to jedynie miejsce w którym coś rośnie"
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2018 19:33 przez Aleksander.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 26 Mar 2018 13:01 #597578

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Najważniejsze że już wiem co mam i miałam dzięki tobie okazję do oznaczenia ''patyczaka'' właściwą nazwą. Dziękuję. :kiss3: Bo do tej pory był jako nn. :whistle:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2018 13:01 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksander

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 31 Mar 2018 12:14 #598458

  • Ola
  • Ola's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 25
Witam w poranek Wielkiej Soboty
Wczoraj w ramach tzw. prezentu dostałam część kaktusa do... ukorzenienia. Niestety po pierwsze nie przepadam za kaktusami, po drugie nie mam zielonego pojęcia jak je ukorzenić. Umówiłam się z darczyńca, że jeśli tylko uda mi się go ukorzenić, oddam go już w poprawnej formie i wszyscy będą zadowoleni. Tylko: jak to zrobić? Wklejenie zdjęcia tych dwóch maluchów któremu mam. Podpowiedź cię co. Nimi dalej począć? Może podrzucie jakiś link z forum, którego nie znalazłam?
Ps. To prawdopodobnie fotel teściowej, był taki ogromny jak na zdjęciach ze strony 8 tego wątku z półek w Hiszpanii.
Ostatnio zmieniany: 31 Mar 2018 12:19 przez Ola.

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 31 Mar 2018 19:19 #598492

  • Aleksander
  • Aleksander's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witaj Olu. To raczej nie Echinocactus grusonii. Twój ma piękne ciernie brązowe, wyraźne płaskie. Ten środkowy zagięty. Może któryś z ferokaktusów? Mniejsza, tu trzeba znawcy. Najlepiej te kawałeczki byłoby zaszczepić, ale do zraza potrzebna podkładka, której jak rozumiem (niechęć do kaktusów) nie masz i już nie kupisz przynajmniej do wtorku. Pozostaje więc odkazić ranę po cięciu węglem drzewnym (po staremu), lub cynamonem (po nowemu) i spróbować ukorzenić te kawałki. Nie śpiesz się jednak zbytnio. Może odezwie się ktoś z innym, lepszym pomysłem? Powodzenia :bye:
"Ogród bez kamienia to jedynie miejsce w którym coś rośnie"
Za tę wiadomość podziękował(a): Ola


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.312 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum