TEMAT: Poziomka / Fragaria /

Poziomka / Fragaria / 10 Paź 2021 18:22 #778566

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11728
Ostatnie przymrozki uszkodziły kwiaty ale może dzięki temu, jak się trochę ociepli, wykonam oprysk przeciw grzybom.
011-163.jpg


012-167.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 18:09 #794001

  • karolinja
  • karolinja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 97
  • Otrzymane dziękuję: 265
Moje poziomki Regina wysiane pod koniec stycznia trochę się wyciągają, myślałam że nic z tego nie będzie bo nasiona miałam przeterminowane. Teraz się zastanawiam czy już mogę je pikować? :think:
poziomka.jpg
Pozdrawiam Karolina
Ogród na Kaszubach
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, jagodka27, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 18:55 #794022

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Te z pierwszym listkiem właściwym jak najbardziej. Wykałaczka w dłoń :happy: i wsadzasz po liścienie.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 18:56 #794023

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5675
  • Otrzymane dziękuję: 26894
:jeez: , przeszłam przez to.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 18:59 #794024

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19568
Ja też :drink1: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...a-fragaria?start=144 a najgorsze, że zrobiłam coś źle, i później większość padła.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 19:01 #794025

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5675
  • Otrzymane dziękuję: 26894
Praktyka czyni mistrza, a frycowe trzeba zapłacić. Kolejny raz będzie tylko lepiej, tylko dłonie już nie tak gibkie i oczy coraz słabsze, ale od czego są lupy na statywie. :happy3:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 19:04 #794027

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7812
Właśnie przypomniałyście mi że mam jeszcze nasionka truskawek, w ub. roku nic mi nie urosło, w śniegu lipa a w doniczce kilka skiełkowało i ładnie za kilka dni padło, została mi się druga dilereczka, wysieję, a co mi tam ;) , może urosną :yummi:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2022 19:06 przez zwykły chłop.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 19:11 #794029

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15860
  • Otrzymane dziękuję: 12263
A mi się już nie chce ponownie wierzyć, że może urosną... :unsure: więc w tym sezonie postanowiłam kupić gotowe sadzonki :happy-old:

:drink1:
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 19:16 #794032

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5675
  • Otrzymane dziękuję: 26894
POZIOMKI ja wyhodowałam z powodzeniem i zaowocowały w roku, w którym siałam. Nasiona ułożyłam na najcieńszej warstwie ręcznika papierowego (rozdzieliłam go i przycięłam pod wymiar doniczki), doniczka P9, nasion 9, nakryłam obciętą butelką bez zakrętki, gdy któreś nie chciało skiełkować - dokładałam. Potem zaczęłam wietrzyć i czekałam aż będą już spore (miały dwa listki właściwe), ręcznik porozcinałam (korzonki go przerosły i wrosły w podłoże), bo się nie rozłożył i rozsadziłam.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2022 19:25 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 19:21 #794039

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7812
To nie tak że nie mam truskawek i chcę oszczędzić na sadzonkach, truskawki w ogrodzie były od zawsze (czyli jak pamiętam to na pewno 45 lat) przez ostatnie kilka lat sukcesywnie coś tam dosadzałem z jednej strony i wykopywałem stare z drugiej, nasionka są dłubane przeze mnie z truskawek które dostałem od znajomego a on je dostał od znajomego a ten je dostał od swojego znajomego :happy4: , prawdopodobnie jest to jakaś przemysłowa odmiana ale były naprawdę warte grzechu, pyszne i porównując je do sprzedawanych na rynku, targu itp to właściwie te sprzedawane to jak odpady, próbowałem się dowiedzieć co zacz, niestety :( , owoc duży, niesamowicie słodki, aromatyczny, ciemnoczerwony , środek również,
Dlatego próbuję z nasionek.
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2022 19:24 przez zwykły chłop.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 19:23 #794043

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19568
A moje rosną.Byłam uparta. Wysiałam po raz drugi, przepikowałam, postawiłam w zacisznym miejscu na działce i.. przypomniałam sobie o nich jesienią :rotfl1:
Szału nie było, ale ponad dwadzieścia krzaczków wysadziłam w warzywniku.
Gdybym ich tak nie zaniedbała, być może pierwsze owoce miałabym w ubiegłym roku.
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2022 19:26 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, ewakatarzyna, zwykły chłop, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 19:24 #794044

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5675
  • Otrzymane dziękuję: 26894
Tośmy się dogadali, pisałam o poziomkach :rotfl1:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 19:28 #794047

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7812
Ja to wiem :) , że chodzi o poziomki, może nie powinienem wyskakiwać z truskawkami, ale jak zobaczyłem te śliczne małe roślinki to wstąpiła we mnie nadzieja że się jednak da, tylko muszę próbować
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 20 Lut 2022 19:50 #794056

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Próbuj koniecznie, jak nie teraz, to kiedy? W końcu wiosną to i trzonek od grabi ma ochotę liście wypuszczać - no, chyba że jest plastikowy :lol: O takie pyszne truskawki na pewno warto zawalczyć.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula, karolinja

Poziomka / Fragaria / 08 Kwi 2022 12:13 #799607

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7812
kilka razy próbowałem wysiewać poziomki (truskawki też) z nasionek i lipa, w tym roku ponowna próba i jest sukces :fly:
wysiałem poziomkę Mignonette z Vilm...nu i moją Nn truskawkę o której wspomniałem wyżej, pomalutku rosną i mam cichą nadzieję że coś z tego będzie.
poziomka to ta gęsta.

IMG_20220408_120533.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Poziomka / Fragaria / 07 Cze 2022 10:04 #805345

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 807
  • Otrzymane dziękuję: 3077
Dzieje się coś moim ziomkom w doniczce, dostałem je w prezencie i po 2 tygodniach tak wyglądają, nie nawozilem do tej pory. Czy można je nawozić w trakcie owocowania, jest to bezpieczne dla zdrowia? W jakiej dawce mogę użyć nawóz ogrod 2001 do truskawek o npk 9 9 15. Na etykiecie jest rozpiska na m2, a ja mam małą doniczkę.
resize1654588235323.jpg
Pozdrawiam Grześ

Poziomka / Fragaria / 11 Lut 2023 11:03 #823144

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Odkurzanie czas zacząć ;) Ktoś wysiał lub będzie siać poziomki? Ja 15 lutego wysieję w torf,a przykryję perlitem.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Poziomka / Fragaria / 11 Lut 2023 11:08 #823145

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5675
  • Otrzymane dziękuję: 26894
Rozsadę z siewu zrobiłam tylko pierwszy raz. Teraz same się sieją w ogródku :garden1:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.388 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum