• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wiśnie - uprawa,choroby

Wiśnie - uprawa,choroby 22 Cze 2017 10:16 #550085

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Drobna plamistość drzew pestkowych atakuje drzewa w maju. Aby drzewa chronić, należy zrobić oprysk zapobiegawczy tuż po zakończeniu kwitnienia, zwłaszcza, gdy zapowiadana jest deszczowa pogoda. Oprysk jesienią-zimą opadniętych liści mocznikiem powoduje szybsze rozkładanie się liści i tym samym ogranicza rozprzestrzenianie się w kolejnym roku zarodników. Ale wiatry i ogniska choroby w okolicy na nowo powodują rozsiewanie się zarodników chorobotwórczych po drzewach.

Wiśnie - uprawa,choroby 22 Cze 2017 13:43 #550107

• kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1213
W tym roku pierwszego oprysku wiśni dokonałem Topsinem na początku maja kiedy zaczęły się pojawiać pierwsze kwiaty,a przeciw brunatnej zgniliźnie, Topsin zwalcza również drobną plamistość . Zabiegi te wykonujemy od momentu otwierania się pierwszych kwiatów ale również jak jest potrzeba to niekiedy do 2 tygodni przed zbiorem owoców. Można też zastosować oprysk po zbiorze jeśli lato będzie wilgotne.Przemiennie można stosować Silit. Jeżeli nie zastosujemy zabiegów to drzewo może utracić całkowicie liście.
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2017 13:53 przez kurjan.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

Wiśnie - uprawa,choroby 25 Cze 2017 09:54 #550687

• kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Platinum Boarder
W związku z tym ,że na wiśniach wystąpiła mi drobna plamistość liści dokonałem ich oprysku w dniu wczorajszy Syllitem 65 WP. Poniżej zdjęcie porażonych i opadłych liści.

CAM00328.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia

Wiśnie - uprawa,choroby 09 Lip 2017 09:42 #553990

• kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Platinum Boarder
Owoców na wiśniach w tym roku się nie doczekałem,co nie uszkodziły wiosenne przymrozki zjadły ptaki (kosy) .Jeszcze kilka lat ich nie było w naszych ogrodach działkowych,teraz jest ich wszędzie pełno.niedługo zabiorą się za borówki :thanks:
Ostatnio zmieniany: 09 Lip 2017 09:49 przez kurjan.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

Wiśnie - uprawa,choroby 09 Lip 2017 10:23 #553999

• Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1441
U mnie to samo. Po wiosennych przymrozkach miałem tylko na dwóch drzewach około 25 wisienek. Zostały po nich tylko pestki. :(
Pozdrawiam Andrzej
Ostatnio zmieniany: 09 Lip 2017 10:26 przez Jan4.

Wiśnie - uprawa,choroby 07 Paź 2017 10:12 #568305

• lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Moderator
  • Cogito ergo sum
  • Otrzymane dziękuję: 2232
Wiśnie tak jak jabłonie należy jesienią opryskać.

Najważniejsze opryski jesienią to:

*Mocznik,roztworem 5% pryskamy żeby zniszczyć patogeny na korze,w opadłych lisciach.Dodatkowo przyspiesza on rozkład opadłych liści.
*Miedzian 3kg na 600-750 l wody oczywiście na hektar.Oprysk działa na zgorzel kory i raka bakteryjnego
* Topsin po cięciu żeby zabezpieczyć rany przed wnikaniem grzybów.Tutaj jeśli chodzi o wiśnie dobrze jest wykonać cięcie po zbiorach i wtedy wykonać oprysk.
Kobieta z miasta ,która nie widzi świata poza wsią.
…………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.094 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum