TEMAT: Pytanie o krzew jagody goi

Pytanie o krzew jagody goi 16 Kwi 2014 23:10 #244163

  • hortensja
  • hortensja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 31
W zeszłym roku na jesieni kupiłam krzaczek małej jagody goi. Czy jagoda goi jest zapylana jak jagody kaczmackie i borówki. Mam trzy kaczmackie jagody i już kwitną. Nie wiem co będzie z małą jagodą goi


1-SP_A2351.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Pytanie o krzew jagody goi 17 Kwi 2014 00:00 #244180

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Hortensjo,
jagody goi są zapylane przez owady. Sadzenie kilku (np. 2) egzemplarzy zwiększa plonowanie. Czasem owocują po paru latach, ale trzymam kciuki żebyś miała już w pierwszym. Owoce należy otrząsać (nie zrywać) bo są bardzo delikatne, najlepiej bezpośrednio przed spożyciem. Młode krzewy w pierwszych latach można mocno przycinać, by zachęcić roślinę do rozrostu.

Pytanie o krzew jagody goi 17 Kwi 2014 00:59 #244198

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Na powyższej fotce to nie jest krzaczek jagód goji (kolcowój chiński).
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2014 01:04 przez waldek727.

Pytanie o krzew jagody goi 17 Kwi 2014 09:04 #244249

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Waldku,
jesteś pewien?
Bo ja nie byłabym taka pewna - kolcowój zwyczajny (pospolity) i szkarłatny różnią się od siebie. :think:
Ciekawa jestem co na ten temat powiedzą Ci, którzy mają tę roślinę u siebie.

Proponuję Ci Hortensjo żebyś poczytała sobie co o tej roślinie już napisano na forum.
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2014 09:14 przez Daniela.

Pytanie o krzew jagody goi 17 Kwi 2014 09:54 #244267

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Hortensjo jagoda goi wygląda tak (przepraszam za jakość zdjęc, ale robiłam przed chwilą a już słońce silnie operuje).





To krzew wysoki z rodziny psiankowatych, w zależności od warunków siedliskowych od 1/5 m do 2 m wysokości silnie rozgałęziony z wiotkimi przewieszającymi pędami pokrytymi kolcami.

Roślina którą Ty pokazujesz na zdjęciu to wydaje mi się, że jest to Golteria rozesłana, niska krzewinka z rodziny wrzosowatych, ponoć o jadalnych owocach ale mało smacznych, nie wiem, nie próbowałam. :wink4:

Obie rośliny nie są spokrewnione ze sobą. Ktoś sprzedając Ci roślinę wprowadził Cię w błąd. Jeśli jesteś zainteresowana Jagodą goi to mogę podpowiedzieć która koleżanka na forum zrobiła sadzonki, pewnie chętnie się podzieli. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2014 09:58 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Jagody Goji żółknięcie i opadanie liści 30 Cze 2014 11:27 #278574

  • idir
  • idir's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam

Mam krzak Goji w donicy 60 x 40 x 40. W zeszłym roku pięknie zakwitł i dał dużo jagód. w tym roku liście żółkną i opadają. w załączniku zdjęcia. czy macie pojęcie o co może chodzić?
Gleba ta sama, nawożony florowitem w płynie tak samo...

DSC00964_2014-06-30.JPG


DSC00966.JPG
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2014 12:20 przez Daniela. Powód: Literówka w tytule.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.181 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum