TEMAT: Prosba o udzielanie wskazowek

Prosba o udzielanie wskazowek 21 Lut 2022 15:17 #794228

  • Robert
  • Robert's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Witam,
dzisiaj znalazłem Wasze forum, trafiłem tu za sprawa YT " Moje Uprawy". Obejrzalem wlasnie dwa filmy o opryskach ekologicznych ; OCTAN WAPNIA oraz IF. Obydwa sa autorska POMODORO.
Dzialka jest od kilku lat moja pasja ( jak dawno temu wychowywałem sie na wsi to sie do tej roboty nie garnałem zbytnio). Mam kilka grzadek warzyw , jakies 2 lata temu kupilem i posadzielem kilkanascie drzewek owocowych; jablonie, grusze, sliwy, czeresnie, brzoskiwnie. Dzrzewka jeszcze nie zaczeły rodzic a w ubieglym roku wszystkie były chore, plamy na lisciach, jakies zyjatka. Pozną jesienia ubieglego roku spryskałem to wszystko mocznikiem. Szukam jakiegos w miare ekologicznego oprysku, ktory bede mogl pryskac te drzewka aby uniknac tego wszystkiego w biezacym roku. Czy oprysk OCTAN Wapnia bedzie dobry ?
Mam tez okolo 30 krzakow borowki amerykanskiej- tutaj nie ma tego problemu. Jeszcze troche malin posadzilem ostatnio. Czy moge to tez prewencyjnie prysnac Octanem Wapnia. Dzieki za odpowiedz. Robert


Zielone okna z estimeble.pl

Prosba o udzielanie wskazowek 21 Lut 2022 15:37 #794234

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16979
Octan wapnia działał jako fungicyd, zmieniał ph na liściu i tym samym grzybom było to nie w smak.
Jeśli chodzi o mikrokosmos to oprócz grzybów są w nim jeszcze bakterie i wirusy i te oraz "te małe żyjątka" jak szpeciele, wciornastki, przędziorki czy mszyce trudno będzie tym octanem zlikwidować.
Słyszałam o dobrym działaniu owadobójczym olejku Neem.
Przy opryskach ekologicznych ważna jest systematyczność.
Ja na razie nie mogę sobie na nią pozwolić, bo pracuję dlatego wspomagam się ŚORami.
Ostatnio zmieniany: 21 Lut 2022 15:39 przez whitedame.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala, Bobka, Robert

Prosba o udzielanie wskazowek 21 Lut 2022 16:05 #794246

  • Robert
  • Robert's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Dzieki Beata

Robert


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.193 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum