TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Lis 2020 21:16 #736480

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4655
  • Otrzymane dziękuję: 16965
Długo nie mogłam się zebrać, żeby otworzyć kolejną część.
Zabrakło poweru? Zbyt dużo zmian w zbyt dużym tempie źle wpływa na moją psychikę.
Może znajdzie się ktoś komu rok 2020 będzie się dobrze kojarzył ale w tym gronie ja się nie znajdę.
Dwoje bardzo bliskich mi osób umiera w odstępie miesiąca. Przyjaciele, znajomi, sąsiedzi umierają jeden po drugim, nie ma tygodnia żebym nie miała pogrzebu.
Umierają niekoniecznie na covid, umierają z powodu covid, z powodu braku opieki lekarskiej i odpowiednich badań.
A na koniec po zrobieniu sobie badań moje własne wyniki wychodzą na tyle źle, że nie można ich lekceważyć.
Tylko co z tego, że to wiem skoro nie ma leczenia.
To by było tyle w temacie biadolenia. Teraz trzeba wymyślić coś czym można odstresować się przez długie zimne miesiące.
Może powspominajmy?
Akurat dzisiaj próbuje poogarniać zdjęcia na laptopie bo ich ilość spowodowała, że staruszek zrobił się niewydolny.
A tu jeszcze na telefonie kilkaset z tego sezonu, których nie mam kiedy i jak powstawiać w odpowiednie wątki bo są porozrzucane.
Znalazłam stare zdjęcia z moich ukochanych Węgier, nie wiem czy jeszcze kiedyś tam pojadę więc zapraszam w podróż do Gyula.
Targowisko:
Zawsze fascynowało mnie, że tam każda Babuleńka ma prawo sprzedać dzieło swoich rąk na bazarze i może to być ususzona papryka lub własnoręcznie zrobiony za pomocą widelca makaron

DSC01036.jpg


DSC01051.jpg


DSC01050.jpg


DSC01049.jpg


DSC01048.jpg


DSC01044.jpg


DSC01046.jpg


"bo ukisić można wszystko" więc tutaj kiszony arbuz :yummi:

DSC01045.jpg


i ogórki kiszone faszerowany kapusta w occie

DSC01047.jpg
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2020 21:31 przez whitedame.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Lis 2020 21:23 #736486

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Kapusta (ta w czerwonej miednicy)... zjadło by się.
Wiedźmowata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Lis 2020 21:24 #736487

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Babuleńki sympatyczne, ale te sery... :thanks:
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Lis 2020 21:24 #736488

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Przydreptałam zameldować się u Ciebie :hug:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Lis 2020 21:37 #736495

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Beatko jestem i ja. Przytulę do serducha i podam dłoń :kiss3: :hearts:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2020 21:50 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Lis 2020 21:50 #736500

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
:bye: Beatko, chyba nie nikogo kto by był z tego roku zadowolonym, bo jak nie z tej to z innej strony ciosy dostajemy, a jak nie ciosy to zawsze jakiś rykoszet się przytrafi, niech następny rok będzie lepszy, dla wszystkich.
Zefirka wrote:
Kapusta (ta w czerwonej miednicy)... zjadło by się.
Moja babcia kisiła kapustę w całych główkach, później robiła z niej gołąbki, wolałam w słodkiej, ale teraz z chęcią bym takiego w kiszonej zjadła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Lis 2020 21:55 #736502

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4655
  • Otrzymane dziękuję: 16965
Gołąbki z liści kiszonej kapusty jadłam po raz pierwszy w Siedmiogrodzie.
Były pyyyszne z kwaśną śmietaną. Oni kisili całe głowy kapusty w beczkach na 4 białe dawali 1 czerwoną. Wychodziła lekko czerwona.
Niestety zdjęcia z tamtej przygody są w albumach i tak na szybko nie znajdę.
Kolejna potrawą, którą chciałam stamtąd zaadoptować była pasta z bakłażana opiekanego przy ognisku.
Niestety wciąż nie uzyskuję tego smaku a próbowałam wielokrotnie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Lis 2020 22:04 #736505

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51915
Cześć dziołcha, wejrzyj za chwila do poczty :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 29 Lis 2020 22:17 #736511

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4655
  • Otrzymane dziękuję: 16965
Iwonko zielonajagódko, moja optymistyczna dusza śpiewa mi to co Ty, że w 2021 musi być lepiej.
Niestety mój zgredek realista siedzący za kołnierzem szepcze, że to koło już się toczy, nie zatrzyma się póki nie zmiecie wszystkiego po drodze.
Trzeba pilnować żeby upadek był jak najmniej bolesny a kości nie pogruchotane.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, ewakatarzyna, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Lis 2020 11:16 #736567

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Beatko, całą zimę cieszyłam się na zapach melonów na ulubionym targowisku. I codzienną porcję pustych kalorii. Nie wyszło. Mam nadzieję, że niedługo damy radę. I znów będzie tort Dobos. :)

ciaswg.jpg


ciaswg2.jpg
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, ewakatarzyna, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Lis 2020 12:20 #736588

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4655
  • Otrzymane dziękuję: 16965
Dorotko, takie ciacha, obśliniłam telefon :happy:
Na razie mam dietę, coby nie karmić mojego dzikiego lokatora ale oczami też da się pojeść :dazed:
Co do wyjazdu to trasę mam już zaplanowaną: Tokaj - Gyula - Zalakaros.
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2020 12:22 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Lis 2020 12:38 #736590

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
whitedame wrote:
Gołąbki z liści kiszonej kapusty jadłam po raz pierwszy w Siedmiogrodzie.
Były pyyyszne z kwaśną śmietaną. Oni kisili całe głowy kapusty w beczkach na 4 białe dawali 1 czerwoną. Wychodziła lekko czerwona.
Niestety zdjęcia z tamtej przygody są w albumach i tak na szybko nie znajdę.
Kolejna potrawą, którą chciałam stamtąd zaadoptować była pasta z bakłażana opiekanego przy ognisku.
Niestety wciąż nie uzyskuję tego smaku a próbowałam wielokrotnie.
Moja babcia całe główki kapusty i jabłka wkładała do beczek z kiszoną kapustą i tak się to wszystko razem kisiło, pamiętam jak wygrzebywaliśmy te jabłka, a babcia nas ganiała i krzyczała że psujemy kapustę ;)

Beatko, będzie lepiej, lub przywykniemy i się urządzimy w nowych warunkach w jakich przyszło nam żyć. :happy-old:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Lis 2020 13:50 #736600

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Baaardzo piękna trasa. :) My jeszcze myślimy. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Lis 2020 14:19 #736604

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3453
  • Otrzymane dziękuję: 7374
Po raz pierwszy gołąbki w liściach kiszonej kapusty jadłem na samym początku stanu wojennego jak z żoną i nowo narodzonym pierworodnym pojechaliśmy do teściów na wieś w okolice Szczebrzeszyna. Smakowały dziwnie bo w domu rodzinnym zawsze były w sosie pomidorowym lub gotowane tylko w rosole a potem odsmażane na smalcu na patelni do zbrązowienia kapusty, poezja smaku. Tam też po raz pierwszy jadłem kotlety mielone z mięsa wieprzowego konserwowanego w zalewie solankowo-saletrzanej i barszcz z czerwonych buraków zakwaszany żytnim żurem albo kwasem z kapusty. Jedyne wynalazki, które na prawdę mi smakowały to pieróg biłgorajski i kasza gryczana prużona z ziemniakami i skwarkami.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Lis 2020 14:25 #736605

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
Wszystko bym zjadła - i kwaśne i słodkie :D Pewnie bym wymiękła po dwóch kęsach, ale oczami mogłabym wszystko :happy4:
Beatka po takim roku, to już tylko lepiej może być :flower2:

pozdrawiam Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Lis 2020 19:06 #736648

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 8832
I ja się witam w nowej części Mamma mii


Zwyczajowo może powinnam z kwiatkiem przyjść, ale ze względu na swój pomidoroholizm przynoszę trochę tegorocznych skarbów.


P1011203.jpg


P1011287.jpg


I coś do posłuchania w ten jesienny wieczór




:bye:
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, Agus, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Lis 2020 19:40 #736651

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Przycupnę i ja .... :flower1:
pozdrawiam ama
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Lis 2020 20:23 #736663

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4655
  • Otrzymane dziękuję: 16965
Witajcie wszyscy, i starzy i nowi bywalcy.
Sumienia nie masz Kasiu, wstawiać takie piękne zdjęcia w czasie kiedy wyżeram zupełnie niefotogeniczne resztówki :sad2:

O tyle mi zostało do czerwca a potem tylko wspomnienia.

20201130_202802.jpg


Iwonko i Kasiu/vimen miałam parę trudnych tygodni ale jak mawiał ŚP Dziadziuś kopniak to krok w przód, więc wyjścia nie ma tylko w przód zasuwam.

Edytuję bo przeniosłam się na laptop i wysłuchałam Katie Melua, chyba jednak wolę pierwotnego wykonawcę w aktualniejszej wersji.
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2020 20:47 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Agus, ewakatarzyna, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.329 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum