TEMAT: sadzonki owocowe

sadzonki owocowe 15 Mar 2022 14:41 #797001

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
I znowu pseudo reklama.

Czy trudno zrozumieć że taka pseudo reklama działa w drugą stronę. Jak widzę taki wpis to dla zasady taką szkółkę omijam szerokim łukiem.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, leiter84, FikuMiku


Zielone okna z estimeble.pl

sadzonki owocowe 15 Mar 2022 15:34 #797010

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
A wystarczyłby się spytać admina naszego forum czyli Alinki i już inaczej by to wyglądało .
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, FikuMiku

sadzonki owocowe 15 Mar 2022 17:12 #797023

  • FikuMiku
  • FikuMiku's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 166
No i już tam nie kupimy, kto kombinuje na forum, jak ominąć regulamin od razu robi się mniej wiarygodny jako sprzedawca. Teraz jeszcze pytanie, czy admini wykropkują nazwę i zablokują konto, czy zostawią ku przestrodze, gdzie nie nabywać ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

sadzonki owocowe 16 Mar 2022 18:31 #797104

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
klatrz7487 wrote:
Hej. Słyszałam o Gospodarstwie Romańscy, którzy oferują sadzonki owocowe. Mają ogromny wybór, wiele odmian letnich owoców i znają się na tym, co robią. Bardzo fajną opcją jest to, że cena sadzonek jest ustalana indywidualnie. Myślę, że to rzadko spotykane, indywidualne podejście do klienta i jego zamówień. Jednak zastanawiam się na co najlepiej się zdecydować? Co będzie łatwe w uprawie?

Jeśli znają się na ogrodnictwie jak na reklamie to można sobie od nich chorób i pasożytów przywlec.

Indywidualne ustalanie ceny jest fajne jak się idzie na bazaar i dostaje się speszal prajs for ju majfriend za oryginalną podróbkę!
Ale w normalnym życiu to jak? Ubiorę się w gajer i szpicfrajery-samostuki to cenę dostanę wyższą, a jak przyjdę obdarty to mi obniżą? A może decyduje facjata klienta, zaświadczenie od proboszcza albo odpowiedni światopogląd? :-D
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

sadzonki owocowe 18 Mar 2022 07:40 #797270

  • Beclawek
  • Beclawek's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 18
Pozwolę sobie zapytać tutaj :-) Gdzie Waszym zdaniem powinnam kupić drzewka owocowe i borówkę, żeby były piękne, zdrowe i w odpowiednim wieku, żebym jak najszybciej miała owoce. Bo od niedawna mam ogród i lat tyle na karku, że muszę się spieszyć ;-) Jeśli nie konkretne miejsce zakupu, to proszę choć o informację, ile lat powinny mieć takie drzewka i krzewy by szybko zaczęły owocować :-) Dziękuję :-)

sadzonki owocowe 18 Mar 2022 08:51 #797279

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
W supermarkecie.

sadzonki owocowe 18 Mar 2022 08:57 #797280

  • Beclawek
  • Beclawek's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 18
Poważnie...? :O

sadzonki owocowe 18 Mar 2022 09:49 #797286

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Z kwiatami w donicach, często jako palmety - cena wysoka.

Jako sadzonki z ładną koronką, w sklepie ogrodniczym.
W marketach to tylko jeśli satysfakcjonuje Cię czekanie 2-3 lata by ustalić że kupiłaś nie to co chciałaś. Jeśli odmiany nie mają znaczenia to market jest dobrym źródłem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Beclawek

sadzonki owocowe 18 Mar 2022 11:14 #797289

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Właśnie wczoraj widziałem w Dino, brzoskwinie z pąkami kwiatowymi, śliwki,czereśnie po prawie dwa metry.I masę innych krzewów i drzew. A gwarancja taka sama jak wszędzie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Beclawek

sadzonki owocowe 18 Mar 2022 14:47 #797302

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3460
  • Otrzymane dziękuję: 7392
Tydzień temu z malutkim haczykiem do Dino przywieźli drzewka, krzewy owocowe i ozdobne. Załapałem się na promocję, która trwała chyba ze dwa dni. Za malinę purpurową, agrest i winorośl zapłaciłem 14 zyla. B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Beclawek

sadzonki owocowe 02 Mar 2024 15:37 #852112

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Tak patrzę, gdzie wcisnąć moje pytanie, i chyba tu najbardziej pasuje... Mam zadołowane, kupione jesienią drzewka z odkrytym korzeniem. Można już je sadzić na miejsce stałe? Czy lepiej poczekać do końca miesiąca?
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

sadzonki owocowe 02 Mar 2024 16:20 #852113

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7812
Chyba można sadzić, ziemia rozmarzła i raczej nie ściśnie. Wszystko budzi się do życia.Ale znawca ze mnie żaden. Powiem tylko że w czwartek kupiłem wiśnię w ogrodniczym właśnie z gołym korzeniem i ją posadziłem. Była zadołowana od jesieni bo byłem kilka razy zimą w tym sklepie i widziałem w namiocie pojemniki z tymi drzewkami. Nikt mi nie mówił żeby jej mie sadzić bo za wcześnie. No ale to tylko sklep :silly:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2024 16:21 przez zwykły chłop.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla, Babcia Ala

sadzonki owocowe 02 Mar 2024 16:32 #852114

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Właśnie też tak myślę. Niby jakieś ochłodzenie idzie, ale tak do -3 w nocy, to nic zamarznąć nie zdąży. A pąki już tylko czekają, żeby wystrzelić, boję się, że jak odłożę na później, to będę z liśćmi sadzić :huh:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): zwykły chłop, Babcia Ala

sadzonki owocowe 02 Mar 2024 18:19 #852120

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21018
mirzan wrote:
W supermarkecie.

Jak miałam założyć sad, to zapytałam mojej znajomej "docent od brzoskwinek" (wykładała na Akademii Rolniczej) i odpowiedzi była taka sama. I jeszcze dodała, że najlepiej po przecenie. Bo markety biorą z dobrych szkółek, a jak roślina wytrzymała "sprzedaż marketową" to wytrzyma wszystko. No i każda roślina chce żyć, jak dostanie szansę to się odwdzięcza.
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2024 18:20 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

sadzonki owocowe 02 Mar 2024 19:50 #852125

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3460
  • Otrzymane dziękuję: 7392
Kilka lat temu miałem zadołowane śliwy i też się ociągałem z sadzeniem, potem nakoś tak zeszło a jak w kwietniu zaczęły rozwijać pąki to okazało się, że na częściach przysypanych ziemią wypuściły korzenie. :jeez:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.291 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum